Skocz do zawartości
Gość nrm

[DC] OVH Kanada

Polecane posty

Gość nrm

news nt. nowego DC OVH w Kanadzie.

 

------------------

 

Witam,

 

Mam przyjemność ogłosić rozpoczęcie testów ALFA najnowszej serwerowni OVH - w Ameryce Północnej. Serwerownia znajduje się na wschodzie Kanady, w Quebecu, w niewielkiej miejscowości o nazwie Beauharnois. Dokładna lokalizacja: http://g.co/maps/ehnyv

 

Dlaczego właśnie tam? Odkupiliśmy stary budynek od firmy Rio Tinto Alcan. Jest to ogromny teren o powierzchni 60000 m2 zasilany przez prywatną podstację transformatorową z dwoma podłączeniami

elektrycznymi 120'000V. Każde z nich może dostarczyć 120MVA. Jedno źródło energii pochodzi z elektrowni wodnej w Beauharnois, która znajduje się 300 metrów od budynku. Na zdjęciu po lewej widać

naszą serwerownię, a po prawej elektrownię wodną w Beauharnois: http://yfrog.com/z/oe4c3koj

 

4c3ko.jpg

 

Jest to 4-ta pod względem wielkości elektrownia wodna w Quebecu. Może ona dostarczyć 2000MVA. Drugie źródło energii pochodzi ze stacji, która służy do przesyłania energii do USA. Jesteśmy spokojni,

co do bezpieczeństwa energetycznego tej lokalizacji.

 

Rzut na sieć elektryczną Hydro Quebec w okolicach serwerowni w BHS:

http://yfrog.com/z/od25takj

 

Mówiliśmy o elektrowni wodnej: 100% energii, którą OVH będzie zużywać w DC w Beauharnois pochodzi ze źródeł odnawialnej energii, czyli z elektrowni wodnych w Quebecu. Energię tą produkuje i sprzedaje Hydro Quebec. To źródło energii jest szczególnie zalecane w serwerownii, która pobiera regularnie prąd, przez 24 godziny na dobę każdego dnia w roku. Alternatywnym źródłem jest... energia z atomu,

ale to już inna dyskusja wink.gif Na pewno energia z elektrowni wodnych jest tańsza niż energia nuklearna.

 

Nasza podstacja 120KV:

http://yfrog.com/z/moblpeoj

blpeo.jpg

 

Nasza serwerownia jest zlokalizowane w Quebecu. Czyli poza terenem USA. Czy to dziwna strategia podbicia amerykańskiego rynku? Nie do końca. Nasza serwerownia znajduje się tylko 8ms od Nowego Jorku i 19ms od Chicago. Jest to zdecydowanie dobra lokalizacja, aby oferować usługi: dzierżawy serwerów dedykowanych i rozwiązań Cloud Computing, dostępnych dla co najmniej 25 do 30% populacji USA. Ameryka Północna to 70ms długości i 35ms wysokości. Jest to więc tak rozległy teren, że potrzeba

co najmniej 3 dużych serwerowni, aby dostarczyć usługi dla wszystkich. Jesteśmy w fazie A, która dotyczy wschodu. Następnie będziemy chcieli zrobić to samo na zachodzie i w centralnej części kontynentu. Wszystko zależy od tego, ile adresów IPv4 będzie dostępnych...

 

Kilka propozycji dotyczących uruchomenia sieci OVH na terenie USA oraz

Kanady: http://yfrog.com/z/nvqm4nmj

 

Nad projektem USA pracowaliśmy od 2 lat. Najpierw rozważaliśmy Boston, później Filadelfię. Szukaliśmy miejsc dostosowanych do naszej technologii RBX4, z zachowaniem odpowiedniej temperatury i wilgotność powietrza. Trzeba było również uniknąć ryzyka wystąpienia katastrof naturalnych, takich jak tornada i trzęsienia ziemi.

 

Gdy w czerwcu 2011 pierwszy raz przyjechaliśmy do Quebecu, myśleliśmy, że to miejsce się nie nadaje: zima w Quebecu jest zbyt zimna. Aż do -40°C! Nasze serwerownie dobrze znoszą temperatury letnie 35°C/45°C, ale nie temperatury zbyt niskie.

 

Ale gdy zobaczyliśmy budynek RTA, w kilka minut przyszły nam do głowy pomysły, których nam brakowało, aby przenieść naszą technologię do bardzo zimnego klimatu. Budynek ten wcześniej służył do topienia aluminium. Budynek korzysta z naturalnej wentylacji: powietrze wchodzi z 2 stron sal zbiorników i wychodzi ogrzane przez środek dachu. Podobnie jek w RBX4. Pojawił się więc pomysł uruchomienia RBX4 wewnatrz budynku RTA, aby utworzyć podwójne wejście powietrza, rodzaj podwójnej ściany. W zimie będzie można wstępnie ogrzać zimne powietrze ciepłem emitowanym przez serwery.

 

Wnętrze budynku, prace w trakcie. Na zdjęciu widać kanały powietrza z 2 stron

budynku, oraz 'komin' w dachu: http://yfrog.com/z/oe4c3koj

 

Inne ujęcia ze środka. Prawdziwa fabryka aluminium, którą trzeba zmienić

w serwerownię: http://yfrog.com/z/nwtrjqlj

 

Lokalizacja w Beauharnois została wybrana ze względu na dobry stan budynku oraz podstacji transformatorowej. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć na miejscu budowę serwerowni, a także zacząć rekrutację administratorów do naszego biura w Montrealu. Nasz zespół rośnie w siłę: http://yfrog.com/z/kgr88sqj

 

Planujemy produkcyjne uruchomienie naszych usług na początku października. Do tej pory czeka nas wiele pracy. W tym czasie przydadzą się nam kolejne ręce do pracy, a także informacja zwrotna od Was. Z praktyki wiemy, że każdy użytkownik ma swój punkt widzenia. Z tego powodu wszystkie usługi będą uruchamiane po kolei: w fazie ALFA oraz w fazie BETA.

 

Faza ALFA rozpocznie się jutro. Jeżeli korzystacie już z innego serwera dedykowanego w OVH i myślicie o rozpoczęciu swojej działalności na rynku amerykańskim, to będzie to dobry początek. Każde zamówienie będzie uruchomione za darmo na okres 2-4 miesięcy. Każdy serwer będzie dysponować gwarantowanym

łączem 100 Mbps. Głównym celem jest sprawdzenie rutingu na całym kontynencie. Wraz z budową serwerowni, zaczęliśmy również prace związane z budową sieci światłowodowej, która przechodzi przez najważniejsze miasta w Ameryce. Cała sieć została również połączona z obecną siecią w Europie. Możliwe, że niektóre z tras będą mogły zostać jeszcze bardziej zoptymalizowane. Testy wszystko wyjaśnią. Czekamy na każdą informację z Waszej strony.

 

Instalacja serwerów dedykowanych oferowanych w fazie ALFA: http://yfrog.com/z/kgr88sqj

 

Faza BETA projektu rozpocznie się na początku maja. Od tej pory wszystkie aspekty będą obsługiwane niezależnie od rynku europejskiego. Mowa tutaj m.in. o: systemie zamówień, instalacji, księgowania usług, dostępie do panelu klienta czy systemie maili. Co więcej wszystkie serwery będą dostępne w ciągu

1 godziny, tak jak w przypadku serwerów umieszczonych w Europie. Jest to nowy rynek i wszystkiego zaczniemy się uczyć od nowa, ale korzystając jednocześnie z dotychczasowych doświadczeń.

 

Fazy ALFA i BETA będą realizowane w trakcie budowy nowej serwerowni. W tym czasie przeprowadzimy kilka celowych przerw w działaniu usług, które potrwają po kilka godzin. Jest to związane z zakończeniem niektórych prac przed oficjalnym otwarciem. Natomiast przez ten czas na pewno zdarzą się przerwy

w dostępie do usługi i jest to działanie normalne. Dlatego proszę o wyrozumiałość i dostosowanie się do tych reguł. Jeżeli w tym okresie nie chcecie korzystać z usługi, na tych warunków, proszę o nie zamawianie serwerów w fazie ALFA czy BETA. Od sierpnia wszystkie usługi będą dostępne na tych

samych warunkach co na rynku europejskim.

 

Jeżeli chcecie zamówić serwer testowy, to zapraszam do zapisania się na listę mailingową: alpha-us@ml.ovh.net. Wystarczy wysłać mail na adres alpha-us-subscribe@ml.ovh.net.

Komunikacja na liście będzie odbywać się przede wszystkim po angielsku..

 

Prace są praktycznie na ukończeniu. Jutro oficjalnie uruchomimy naszą stronę wraz z systemem zamówień. W ten sposób oficjalnie zrobimy nasz pierwszy krok 'za Ocean' smile.gif

 

Pozdrawiam, Octave

źródło: http://forum.ovh.pl/...ead.php?t=15214

 

9j5ye.jpg

 

jfzkql.jpg

 

78oeh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, żę OVH w ostatnim czasie zabrało się mocno za inwestycję poza granicami Francji. Powierzchnia robi wrażenie, lokalizacja też ciekawie dobrana zważywszy na podstację.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie,ale pracy jeszcze mają od groma. smile.png

p.s: przeglądając zdjęcia zainteresowało mnie to: http://yfrog.com/z/es9hvpnj

 

Moze ich nowy kolektor słoneczny?? :D

 

@ Rafał, czy ty czasami nie przesadzasz?? cool.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że OVH jest najlepszą serwerownia w Europie a nawet na świeciewink.png

 

To pomimo długiego stażu w hostingu mało jeszcze wiesz lol

 

Słyszał już ktoś pogłoski o firmie która ma wejść na rynek w PL i być konkurencją dla OVH pod względem jakości i ceny ? różne źródła już o tym pisały ciekawe kiedy coś się w końcu pojawi.

 

Swoją drogą inwestycje ze strony OVH i plan globalizacji jest ogromnym przedsięwzięciem.

Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego mam uważać inaczej skoro usługi według mnie świadczone przez OVH są na wysokim poziomie pod każdym względem do tego infrastruktura jest tez bardzo szeroka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego mam uważać inaczej skoro usługi według mnie świadczone przez OVH są na wysokim poziomie pod każdym względem do tego infrastruktura jest tez bardzo szeroka

 

Szeroka infrastruktura? Interesujące stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szeroka infrastruktura? Interesujące stwierdzenie.

Przeca te hale sa dość szerokie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych dzisiaj o 23 mają ruszyć testy alfa wszystkie osoby będą mogły zamówić serwer w swoim panelu (email powiązany z kontem na OVH) o parametrach 2x1.2Ghz, 2GB RAM, 2TB dysk. Dla wszystkich podobne jest "tworzone z automatu" serwer czynny przez 4miesiące lub to zakończenia prac na (łączach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych dzisiaj o 23 mają ruszyć testy alfa wszystkie osoby będą mogły zamówić serwer w swoim panelu (email powiązany z kontem na OVH) o parametrach 2x1.2Ghz, 2GB RAM, 2TB dysk. Dla wszystkich podobne jest "tworzone z automatu" serwer czynny przez 4miesiące lub to zakończenia prac na (łączach)

 

gdzie musze sie zarejestrować aby dostać serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też chciałem zamówić jednego do testów ale lipa, bo już dedyków nie mam w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypisuje z tej listy ponad 500 maili mi przyszło od 20.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszło potwierdzenie od 5 minut nic nie dostaje. Potwierdziłeś linkiem usunięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ją i dalej wiadomości przychodziły,ale to jakieś "niedobitki" bo z czasem wcześniejszym niż rezygnacja. Już po wszystkim,ale więcej nie zapisuje się na testy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie OVH się rozwija, ciekawie.

 

Ciekawe jakie będzie rzeczywiste opóźnienie pomiędzy serwerami we Francji a w Kanadzie i czy będzie można bez problemu serwować strony o rozproszonej infrastrukturze lecz ze wspólnymi, synchronizowanymi danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie OVH się rozwija, ciekawie.

 

Ciekawe jakie będzie rzeczywiste opóźnienie pomiędzy serwerami we Francji a w Kanadzie i czy będzie można bez problemu serwować strony o rozproszonej infrastrukturze lecz ze wspólnymi, synchronizowanymi danymi.

Wątpie, że synchronizacja to dobra rzecz w tym wypadku.

Pingi możecie testować do mojego serwera testowego: 8.20.110.65 , a bezposrednio z roubaix

 

root@XXXXXXXX:~# ping 8.20.110.65
PING 8.20.110.65 (8.20.110.65) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 8.20.110.65: icmp_req=1 ttl=58 time=82.9 ms
64 bytes from 8.20.110.65: icmp_req=2 ttl=58 time=86.2 ms
64 bytes from 8.20.110.65: icmp_req=3 ttl=58 time=86.2 ms
64 bytes from 8.20.110.65: icmp_req=4 ttl=58 time=82.9 ms
64 bytes from 8.20.110.65: icmp_req=5 ttl=58 time=82.9 ms
^Z
[2]+  Stopped				 ping 8.20.110.65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest źle

Statystyka badania ping dla 8.20.110.65:
   Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety przez ocean troszeczkę niedomaga. Ale jak na "ogól" światowy hosting to myślę ze dobre posunięcie z strony OVH. Strach pomyśleć co będzie jeśli "torrentowcy" się doczekają nowej strony i nowych cen. Wszystko wyląduje w USA. Seba, a ty co o tym sądzisz(pytam bo masz dużo większe pojecie o tym co się dzieje na świecie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czekamy na cennik, wtedy będzie można porównywać do rozwiązań innych serwerowni za oceanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×