Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Zasilacz a Radio Samochodowe

Polecane posty

Witajcie mam zasiłkę z pc 300watt chciałbym do niej podłączyć radio samochodowe do złącza molex wiem że muszę połączyć kable ze złącza atx zielony z czarnym tak aby zasilacz chodził, ale jak dalej .. mam kabel czarny "-" i niebieski "+" również mam kable zółty bezpiecznik 7.0A i czerwony 0.5A niżej daje schemat na radiu, może byłby ktoś w stanie pomóc mi ?

 

To co znalazłem w google nie jest dla mnie zbyt jasne ..

 

Nie wiem czy dobrze wyczytałem ale żółty z czerwonym skręcam i łącze z żółtym od molexa.. a czarny "-" podłaczam do masy od molexa.. a reszta kabli jest nie potrzebna niby.

post-13035-0-14407400-1332587688.jpg

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radio samochodowe możesz podłączyć pod prostownik, a nie zasilacz smile.png Radio samochodowe jest zasilane prądem stałym, a ty masz w kontakcie przemienny. Prostownik załatwia sprawę.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam prostownika, a w jego budowę nie chce mi się bawić ... zasilacz mam niepotrzebny to chciałbym go wykorzystać a wiem ze 12V z zasiłki styknie spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz zasilacz AT ( od starych komputerów z rocznika 1990x do któregoś tam )

 

Zasilacz 12V tylko i wyłącznie stabilizowany.

 

Zasilacze komputerowe są w sam raz pod to rozwiązanie, najlepiej zasilacz AT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radio samochodowe możesz podłączyć pod prostownik, a nie zasilacz
A co to za głupota ?

 

@temat - podłączenie jest bardzo proste. Żółty i czerwony kabel z radia musisz podłączyć do żółtego kabla w molex'ie. Masa wiadomo.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz zasilacz AT ( od starych komputerów z rocznika 1990x do któregoś tam )

 

Zasilacz 12V tylko i wyłącznie stabilizowany.

 

Zasilacze komputerowe są w sam raz pod to rozwiązanie, najlepiej zasilacz AT

Zasilacz mam taki Compaq PS 6151 6C nie wiem własnie czy on jest sprawny, prawdopodobnie na chodzie, niestety nie mam jak sprawdzić bo woltomierz już dawno leży ... gdy podłączam zasiłkę do prądu i próbuje zrobić zwarcie zielony z czarnym to nic się nie dzieje ...

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radio samochodowe możesz podłączyć pod prostownik, a nie zasilacz Radio samochodowe jest zasilane prądem stałym, a ty masz w kontakcie przemienny. Prostownik załatwia sprawę.

Dawno nie naczytalem sie takich bzdur...

Kolopiku, a jakiez to napiecie daje zasilacz ATX (i wiekszosc wtyczkowych w sumie tez) na wyjsciu? Plyte glowna niby zasila sie z napiecia AC?

 

W teorii to mozna to radio jak najbardziej podlaczyc pod zwykly zasilacz PC.

Po prostu napiecie +12v podaje sie na POWER i MEMORY.

Z tym, ze dzialac to bedzie srednio - bo wylaczenie tego zasilacza (odlaczenie zielonego od czarnego) spowoduje odlaczenie napiecia podtrzymujacego pamiec i po ponownym zalaczeniu bedzie stan factory. A w zasilaczu atx niestety, ale vsb (napiecie podawane w trybie standby) to 5v.

 

Zasilacz 12V tylko i wyłącznie stabilizowany.

Ze niby akumulator samochodowy jest stuprocentowo stabilizowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze niby akumulator samochodowy jest stuprocentowo stabilizowany?

Tu akurat nie ma prawdy. Co mi po tym ze on ma 12V ja też musi dawać odpowiedni prąd około 8-10A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 amperow do radia samochodowego? Wiesz jaki to jest prad?

Poza tym, to nawet i zasilacz jak bedzie stabilizowany, a go za bardzo obciazysz, to ci napiecie na nim siadzie (jak bedzie porzadny), badz sie spali w nim stabilizator (jak bedzie lipny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatrważający jest brak wiedzy, niektórych osób.

Jedyne sensowne posty w tym temacie są autorstwa Kafi`ego, w zasadzie odpowiedział Ci już na wszystkie pytania, więc można by zakończyć ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to zasilacz stabilizowany (impulsowy) 12V 3A by ci wystarczył, i to chyba najlepsze rozwiązanie. Co do zasilacza komputerowego to ATX ma to do siebie ze po podłączeniu musisz zewrzeć zielony z czarnym (w wtyku 20PIN) tam jest 5V jako start. Musisz dać kawałek drucika czy czegoś (wpięte na stałe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wpięte i nie hula :// a jestem ciekaw jak radio hula :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja u siebie mam takie rozwiązanie...

 

Staaary zasilacz ATX. Podłączyłem przełącznik do uruchamiania zasilania (zielony + czarny na kości o ile dobrze pamiętam), molexa rozebrałem, dwa żółte do radia + 1 czarny.

 

GND - masa (czarny kabel z kości + czarny kabel z ATX)

B+ - żółty kabel z molexa

 

Powinno działać :)

 

 

W domu mam podłączone radio samochodowe do kompa i fajnie śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połącz zielony z czarnym w (20pin) zasilacz powinien ci się włączyć(usłyszysz wentylator). Jeśli nie to niestety,albo zasilacz nie działa lub ma zabezpieczenie i wtedy musiałbyś obciążyć (żarówką samochodowa) +3.3V(pomarańczowy) i +5V(czerwony)(czasem można spróbować tylko 3.3V większości przypadków zabezpieczenie puszcza..).(Jeśli zasilacz podczas tego nie zdziała(mowa o obciążeniu) może się okazać ze jest spalony wtedy możesz wyrzuć go na złom, lub naprawić jeśli masz o tym pojecie.) I musi ruszyć wtedy podpinasz radio pod +12V(żółty) i masa(czarny). Pamiętaj że zasilacz ATX potrafi przydzwonić(podczas zwarcia stopisz kabelki) wiec radziłbym ci uważać.

 

Masy w zasilaczu i wszystkie kabelki są z sobą zwarte w środku(masa,3.3V,5V,12V) oznacza to że nie musisz łapać masy z innych wtyków wystarczy jeden. Poza tym lepiej idź po zasilacz stabilizowany 12V, stabilizowany chodzi mi o to ze one zazwyczaj są impulsowe wiec mają większa moc :) Radio sądzę ze na max 5A w porywach ci porwie wiec impulsowy 3A wystarczy(wyciągniesz z niego w porywach nawet 8A)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×