Skocz do zawartości
4inArt Studio

Czy firmy hostingowe zajmują się również tworzniem www?

Polecane posty

Witam,

 

Mam do Was pytanie, jak w temacie. Czy firmy hostingowe zajmują się również tworzniem stron?

 

Jak sądzę jest tutaj wielu właścicieli wyżej wymienionych firm, dlatego też chciałem się dowiedzieć, czy oferujecie wykonanie strony internetowej, czy robicie je sami, czy outsourcing ?

 

Pozdrawiam,

Dawid Tkocz

4inArt Studio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał maniack - firmy stricte hostingowe się w to raczej nie bawią, tylko zlecają wykonywanie stron innym podmiotom, natomiast często spotkać można firmy oferujące usługi mieszane, bądź hosting jako "usługę dodaną" (sam do takich należę). Sporo jest też firm hostingowych, szczególnie tych większych, które w ofercie mają "tworzenie stron" (zwracam uwagę na cudzysłów) na bazie gotowych szablonów. Webmasteringiem tego jednak nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetDC: skoro sami wszystko robicie, to sami możecie zmienić - netcase.pl/uslugi.html -> "Programowanie obiektywne".

To tak w ramach wyjaśnienia dlaczego wiele firm woli jednak outsourcing - gdybyście to komuś zlecili, to zewnętrzna firma wykonująca stronę z pewnością sprawdziłaby dwa razy każdą literkę przed przedstawieniem Wam projektu, dzięki czemu uniknęlibyście takich wpadek. No i ktoś kto by to robił wiedziałby co to jest choćby najprostszy <ul>, dzięki któremu jakoś by to wyglądało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetDC: skoro sami wszystko robicie, to sami możecie zmienić - netcase.pl/uslugi.html -> "Programowanie obiektywne".

To tak w ramach wyjaśnienia dlaczego wiele firm woli jednak outsourcing - gdybyście to komuś zlecili, to zewnętrzna firma wykonująca stronę z pewnością sprawdziłaby dwa razy każdą literkę przed przedstawieniem Wam projektu, dzięki czemu uniknęlibyście takich wpadek.

Nie sądzę. Zewnętrzna firma wkleiła by to co dostała no chyba, że dostała by dodatkową kasę na korektę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem wrażenia, że to co dostajesz od klienta do wklejenia na stronę jest napisane po polskawemu? Myślę, że tak nie do końca wszyscy na pałę wrzucają to co dostaną od klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetDC: skoro sami wszystko robicie, to sami możecie zmienić - netcase.pl/uslugi.html -> "Programowanie obiektywne".

To tak w ramach wyjaśnienia dlaczego wiele firm woli jednak outsourcing - gdybyście to komuś zlecili, to zewnętrzna firma wykonująca stronę z pewnością sprawdziłaby dwa razy każdą literkę przed przedstawieniem Wam projektu, dzięki czemu uniknęlibyście takich wpadek. No i ktoś kto by to robił wiedziałby co to jest choćby najprostszy <ul>, dzięki któremu jakoś by to wyglądało wink.png

 

Dziękuję za wskazanie błędu happy.png Strona, a tekst na niej to dwie różne rzeczy, od jednego jest "copy writer" od drugiego "webmaster". W mojej ocenie projekty realizowane przez nas dla nas jak i dla naszych klientów nie odbiegają jakością od tych, które tworzą zewnętrzne agencje za grube "miliony" :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient najczęściej dostaje i tak CMS-a i to On ma dbać o swoje teksty. Ja wrzucam to co dostanę a jeżeli tekstu jest dużo to tym bardziej nie widzę możliwości poprawy, jest CMS więc niech sobie poprawia. Ja testem programistą i webmasterem a nie sekretarką, copy writerem czy korektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać tylko ja mam tak, że sprawdzam wszystko, co wrzucam w sieć. Takie wypaczenie z dawnej pracy w gazecie chyba mi zostało. To co klient wrzuca sam jest oczywiście poza kontrolą, ale jeśli dostaję tekst do umieszczenia na tworzonej przeze mnie stronie, to zawsze przechodzi on przez korektę. Po to przez lata wpajano mi dbanie o czystość języka ojczystego, żebym nie przechodził obojętnie obok jego masakrowania. Do tego ewentualna korekta i przeredagowanie nadesłanych tekstów są u mnie zawsze wliczone w cenę usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przynajmniej ja nie widzę w tym sensu: do zrobienia dobrej strony trzeba wiedzy i talentów zgoła innych niż do administracji serwerami. C'mon - administrator to administrator, tymi ludźmi matki straszą swoje córki, to samo tyczy się programistów, a grafik, projektant, animator etc. to zupełnie inny sort specjalisty.

 

Pewnie, zdarzają się hybrydy;)

 

Ja nie wierze w ludzi renesansu w tej branży. Ba, ja nawet nie rozumiem dlaczego udostępnia się klientom generatory stron.

 

Kiedy dzwoni do nas klient z prośbą o pomoc w tworzeniu nowej strony najczęściej odsyłamy go do ludzi od porządnych stron zlokalizowanych blisko niego i niech sobie dalej rozmawiają. Stron nie robimy, ale służymy know-how, czyli np. kontaktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy przedstawiają temat robienia stron jak proces, który cechuje się niezwykłą złożonością tematu, gdzie trzeba zgłębić setki tajników, odkrywać kolejne kręgi mocy tajemnych. A na dobrą sprawę webmasterki można nawet małpę nauczyć.

 

A ludzie renesansu istnieją, nawet wśród administratorów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy zamiaru, ani potrzeby, nie jest to jednoosobowa firma, więc czym inny zajmuje się administrator a czym innym web master, a jeszcze czym innym programista. Część pod projektów zdarza nam się zlecić podwykonawcą jeżeli sami się z czymś czasowo nie wyrabiamy, ale nie zdarza się to często.

 

Pozdrawiam

 

PS @UP: Tego typu posty pozbawione jakiejkolwiek merytoryki nic nie wnoszą, szkoda klawiatury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niektóre firmy nie mają pojęcia o tworzeniu stron, tylko sprzedają to co mają.

Choć, niewiele jest takich firm, które zajmowałyby się ich tworzeniem...

Sadzę, że dużo osób prywatnych to zrobi szybko i tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×