Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

"fachowo" napisany dokument

Polecane posty

Witam

Staram się o kredyt w pewnym banku.

Pracodawca wystawił mi zaświadczenie o dochodach ale... pojawił się problem ( dla banku ) z NIPem.

 

Pracodawca używa 2 NIPów, jeden główny a drugi do wystawiania zaświadczeń, umów i ogólnie do działu personalnego.

 

Bank wymaga pisma potwierdzającego że firma posługuje się dwoma NIPami.

Oto moj wzór tekstu :

Potwierdzam że główny nip firmy Valeo Autosystemy Spółka z Ograniczona Odpowiedzialnością to 00000000, a spółka VALEO AUTOSYSTEMY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - SYSTEMY CHŁODZENIA SILNIKA posługuje się nr nip 1111111111.

 

Mozna to lepiej napisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo, tak z ciekawości zapytam....umowę masz w obu firmach ? czy jak? bo jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie z jednej firmy dostaję wypłatę a z drugą mam podpisaną umowę...

 

co do samego pisma to można to lepiej napisać...ale z takim pytaniem proponowałbym gdzieś na forum prawnym się zarejestrować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma jest podzielona na kilka wydziałów i każdy ma swoj NIP .

Bank chce NIP głowny a ja potrzebuje pismo jak wyżej opisałem.

 

Napisałem na innym forum ale już długo bez oddzewu a tu mi zawsze ktoś odpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra...dla mnie to jakieś dziwne DG nie może posiadać więcej niż jednego NIP (chyba że się mylę?) i nie ma czegoś takiego jak NIP główny i "NIPy poboczne"...

 

Zobacz jaki NIP jest na pieczątce na zaświadczeniu jakie Ci wydano - i taki podaj bankowi, bowiem tam jesteś zatrudniony (taki sam NIP masz na pieczątce na umowie o pracę)

 

Jeśli każdy pododdział Twojej firmy to inna firma - każdy rządzi się własnymi papierami księgowymi itd.

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, każdy pododdział ma swoj NIP .

 

Jest też NIP główny który widnieje w GUS i potrzebuje takiego dokumentu jak wyżej napisałem

 

MOze być cos takiego :

Informujemy iż, pracownik Mariusz XX, pesel 00000 jest zatrudniony w firmie :

 

VALEO Autosystemy Sp. Z o.o.

Systemy Chłodzenia Silnika

z siedzibą w .........

NIP dla zakładu : 1111111111

Regon : 2222222222222

 

Która jest Jednostką Lokalną podlegającą pod główną firmę :

 

VALEO AUTOSYSTEMY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

............

Nip: 3333333333333

Regon : 444444444

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednostki lokalne to roznia sie chyba regonem, a nie nipem.

Druga sprawa - jesli mowimy o oddzialach lokalnych, to nie o osobnych spolkach.

Zastanawiam sie tylko nad jednym - skoro podajesz nazwe spolki zoo, to po co iksujesz dane?

Przeciez wyciagnac je z KRS i bazy REGON to nie problem...

 

PS: Ogolnie sprawa jest mocno naciagana. Bo nawet w przypadku, kiedy masz rozne spolki powiazane ze soba np. przez wlascicieli i wzajemne umowy, to ciebie, jako pracownika, nie interesuje zbytnio. Po prostu albo pracodawca jest spolka-corka, albo spolka-matka. I dane takiej spolki widoczne sa na zaswiadczeniach. A sytuacja, ze bedac pracownikiem spolki-corki dostajesz zaswiadczenie, ze pracujesz w spolce-matce, to hmm... powod do natychmiastowej kontroli i "przeszkolenia" ksiegowosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zaświadczenie o dochodach ze "spółki-córka" a potrzebuje potwierdzenie powiązania ze "spółką matką" .

Co tu jest naciągane ? Firma istnieje w moim mieście 15 lat a na świecie znacznie dłużej.

 

PS regon jest jeden i ten sam ale NIPy są różne i tu jest problem.

 

Bank sprawdzając podany na zaświadczeniu NIP nic im sie nie pojawia a podając NIP główny mają wszystkie dane.

Edytowano przez outmc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

MOze być cos takiego :

Możesz, myślisz że jak brzydko napiszesz to Ci nie dadzą kredytu? Nawet jak źle napiszesz to też nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to, by to było sensownie " fachowo" napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na wyciag z bazy regon, to wlasnie numery REGON tych oddzialow lokalnych sa rozne, ale przeciez wiesz lepiej...

Sprawdz sobie - bo moze po prostu ktos pomylil ze soba nip i regon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIP który widnieje na zaświadczeniu / umowie o prace / PIT : 1060000783, a główny NIP zakładu : 6761172723

Edytowano przez outmc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten numer NIP 1060000783 nie znajduje ani w KRS, ani w CEIDG, ten drugi 6761172723 jest w KRS.

Dla mnie dziwne jest też to że z jednej firmy dostajesz wypłatę, a w drugiej jesteś zatrudniony :) Coś nie teges.

Zresztą biorąc pod uwagę numer NIP to wygląda że obydwie firmy zarejestrowane są w zupełnie innych miejscach (podlegają pod inny US).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh

jedna duża firma o nazwie VALEO , posiada 3 lub 4 wydziału i każdy ma swoj NIP , ten sam adres , już nie wiem jak to tłumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duża firma i ty pierwszy starasz się o zaświadczenie o zatrudnieniu i ty pierwszy masz z tym problem. Ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli mozesz sie powstrzymać od złośliwości to bardzo proszę.

 

Bank oczekuje wyjaśnienia. kiedyś starałem się o kredyt i nie było problemu ( PKO BP )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w firmie która w jednym miejscu istniała jako dwie odrębne spółki z o.o., dział kadr był wspólny, ale przy wydawaniu zaświadczeń kadrowe wpisywały po prostu odpowiednie dane i przybijały pieczątkę która zgadzała się z tym co jest na umowie o pracę, czyli z danymi spółki w której dana osoba była zatrudniona.

Jakoś nie mogę pojąć jak Ci mogą wydać zaświadczenie z innymi danymi firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydają zaświadczenie działu w którym pracuje.

wszystko działa już długo i gdyby to była ściema to już dawno by sie nimi zajęli prawda? ta firma nie zatrudnia 10 osób i nie jest to jedyna w polsce ( jest kilka fabryk )

 

jak mogę napisać dokument o którym wspominałem na samym początku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, wszyscy Cię dobrze rozumieją jednak staramy Ci się wytlumaczyć, iż każda spółka (wg. Ciebie pododdział) to zupełnie inna firma i starając się o kredyt powinieneś posługiwać się NIP'em pracodawcy takim jaki jest na umowie o prace/zaświadczeniu.

 

Nie wydaje mi się aby bank honorował tego typu oświadczenie, ale próbuj wink.png

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i udało mi się i z bankiem i w pracy

VALEO Autosystemy Sp. Z o.o.

Systemy Chłodzenia Silnika

z siedzibą w Skawinie 32-050

ul. Przemysłowa 3, bud VEC.

o nadanym numerze

NIP dla zakładu : 106-00-00-783

Regon : 351090333-00020

 

Która jest Jednostką Lokalną podlegającą pod główną firmę :

 

VALEO AUTOSYSTEMY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

UL. PRZEMYSŁOWA 3, 32-050 SKAWINA

Nip: 6761172723

Regon : 351090333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kardach to sie zdziwili że bank ma takie oczekiwania , pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo poszedłeś do najbardziej popieprzonego banku w tym kraju. Już naprawdę nie było innych, tylko ten moloch, który mentalnie siedzi w ciężkim PRL-u i w którym załatwienie najprostszej rzeczy jest drogą przez mękę? Też kiedyś miałem nieszczęście być ich klientem, ale rozum mi wrócił i uciekłem od nich po tym jak przez ponad miesiąc nie mogli znaleźć mojej karty.

A pożyczki czy kredyty na nie gorszych warunkach oferuje np. BZ WBK czy Credit Agricole - znacznie nowocześniejsze banki, którymi zarządzają ludzie kumający XXI wiek, a nie siedzący w poprzedniej szczęśliwie minionej epoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v - nie przesadzaj - zależy dla kogo (bo rozumiem że mówisz o PKO BP) - dla młodych ubiegających się o pożyczkę - chyba lepszego nie ma - pożyczka na oświadczenie o zarobkach, bez formalności załatwiona w 15min, bez żadnej historii w BIK - inna sprawa że oprocentowanie prawie 40% unsure.png

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pietrovek - oprocentowanie 40%? Przecież to już lichwa, no chyba że ująłem w tym od razu takie dodatkowe opłaty jak ubezpieczenie, opłata przygotowawcza itp., jednak to nie jest oprocentowanie.

@d.v. - w Credit Agricole (już pod nową nazwą) niedawno chciałem sobie odnowić kartę płatniczą powiązaną z ubezpieczeniem zdrowotnym, dostałem do podpisania umowę w której ujęty był inny podmiot ubezpieczający (Signal Iduna) aniżeli w regulaminie czy nawet na stronie internetowej banku (AXA), oczywiście dobre półtorej godziny wyjaśniali sytuację, w międzyczasie przyjmując innych klientów, po czym Pani przyznała mi rację że w systemie są niezaktualizowane informację i że umowa drukuje się z błędną nazwą (choć według strony www zmienili ubezpieczyciela dla nowych umów już pół roku wcześniej), oczywiście zapewniła mnie że zostanie to poprawione, jednak na koniec i tak podsunęła mi umowę z nieprawidłowymi danymi, ech :/ Jednocześnie zaręczając że wszystko będzie w porządku. A później jak coś się stanie to ubezpieczyciel będzie umywał rączki, bo przecież to nie on widnieje na umowie, a drugi nie współpracuje już przy tym z danym bankiem :)

Pomijam już fakt że niesamowicie długo czeka się w kolejce, głównie przez klientów ratalnych.

Jakby nadal BZWBK oferował ten produkt którym jestem zainteresowany, to bym w CA nawet nie zakładał rachunku, tym bardziej że czasy księgowania przelewów elixir są makabryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mam szczęście, a Ty pecha i trafiłeś na jakiś trefny oddział. Jak wyglądają ubezpieczenia zdrowotne w CA nie wiem, bo akurat to mnie u nich nie interesowało, ale poza tym nie miałem do tej pory uwag do ich pracy. A księgowanie przelewów wygląda i tak o niebo lepiej niż w PKO BP, przynajmniej obsługują przelewy 24/7 w przeciwieństwie do PRL-owskiego przeżytku, który po godzinie 17. i w weekendy ma wywalone na klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×