Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
iKrytyk

Potrzebne rzeczy do serwerowni "domowej"

Polecane posty

Witam forumowiczów!

 

 

Przez ostatnich kilka miesięcy, zastanawiam się nad założeniem domowej serwerowni, mam do was owe pytania:

1. Ile powinienem zakupić komputerów, jeżeli chcę to stawiać na apache?

2. Co to jest ściślej "szafa rack".

3. Jakieś inne potrzebne mi rzeczy, prócz pieniędzy.

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prócz pieniędzy potrzebujesz fachowej wiedzy. Widać, że sam nie masz zielonego pojęcia, więc pozostaje Ci zatrudnienie kogoś, kto Ci temat ogarnie. Skoro njie wiesz co to szafa teleinformatyczna/serwerowa, to cienko widzę Cię w tym biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

 

Przez ostatnich kilka miesięcy, zastanawiam się nad założeniem domowej serwerowni, mam do was owe pytania:

1. Ile powinienem zakupić komputerów, jeżeli chcę to stawiać na apache?

2. Co to jest ściślej "szafa rack".

3. Jakieś inne potrzebne mi rzeczy, prócz pieniędzy.

Pozdrawiam

Tomasz

 

1)Do apache starczy 1 komputer

2)http://pl.wikipedia.org/wiki/Rack

3)lącze, klima, agregat,duzo czasu i cierpliwości i nieprzeciętne umiejętności i doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Witam forumowiczów!

 

 

Przez ostatnich kilka miesięcy, zastanawiam się nad założeniem domowej serwerowni, mam do was owe pytania:

1. Ile powinienem zakupić komputerów, jeżeli chcę to stawiać na apache?

2. Co to jest ściślej "szafa rack".

3. Jakieś inne potrzebne mi rzeczy, prócz pieniędzy.

Pozdrawiam

Tomasz

 

1. Jeden wystarczy AMD DURON 700Mhz 128MB RAM, 5GB dysk hehe smile.png

Co chcesz postawić? Serwer WWW, serwer gry, serwer plików? Sprecyzuj!

 

2. Aż tak ciężko luknąć po prawej na forum jest link magiczny którego nikt nie widzi chyba...

http://wiki.wht.pl/Rack

 

3. Inne rzeczy potrzebne. Hmm. Zależy co chcesz zrobić, do czego ci serwery itp.

Chcesz kilka serwerów to switch by ci się przydał, chcesz bezpieczeństwo to klima + zasilanie zapasowe i inne pierdoły tutaj można wyliczać setki rzeczy...

 

 

Więc napisz jeszcze raz co chcesz osiągnąc, jaki efekt końcowy.

 

 

 

Np. Ja u siebie w domu mam serwer który służy do: testowania stron WWW, element aplikacji z mojej sygnaturki (wkrótce ważniejsza funkcja), serwer plików (rzadziej używany) i testowanie oprogramowania lub różnych rozwiązań zarówno w domu jak i w pracy (np. wirtualizacje, różne konfiguracje samby, lighttpd itd.)

 

Edit:

 

I mam 2 routery, serwer AMD Athlon 1700 1.1~1.4GHz, 256/512 MB ram 40GB HDD... I ładnie śmiga...

 

Jak pod pierdoły chcesz to rakieta ci nie potrzebna...

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc napisz jeszcze raz co chcesz osiągnąć, jaki efekt końcowy.

Bliskie spotkanie z strażą pożarna, komunikat że koparka kopała światłowód przez przypadek , wysoki rachunek za prąd i paliwo już prawie 6zł , hmm co to oznacza szafa rack ? kawałek blachy tam się mocuje serwery , w domu wystarczy ci w sam raz strych , czy piwnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bliskie spotkanie z strażą pożarna, komunikat że koparka kopała światłowód przez przypadek , wysoki rachunek za prąd i paliwo już prawie 6zł , hmm co to oznacza szafa rack ? kawałek blachy tam się mocuje serwery , w domu wystarczy ci w sam raz strych , czy piwnica.

 

 

Bardzo drogi kawałek blachy heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam wrzucałem tu pytanie o sprzęt pod aplikację webową, możesz poczytać czego potrzebowałem - http://www.webhostingtalk.pl/topic/35596-wyceny-sprzetu/

Na potrzeby "serwerowni" dodajesz więcej mocy na UPS i agregat, mocniejszą klimatyzację, większą szafę i oczywiście zamiast jednego kilka serwerów (choć na początek jeden też może wystarczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A serwerownie chcesz tak dla siebie zrobić, czy chcesz odsprzedawać usługi?

 

Jakie masz łącze?

 

 

 

 

Ciekawe co z tego wyjdzie... . o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

DSL pod stronki? Cienko to widzę, mam jako takie doświadczenia. Jedna większa strona z galerią i już po DSLu. Nawet z powiększonym uploadem do 1mb/s to i tak lipa konkretna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

DSL pod stronki? Cienko to widzę, mam jako takie doświadczenia. Jedna większa strona z galerią i już po DSLu. Nawet z powiększonym uploadem do 1mb/s to i tak lipa konkretna smile.png

 

Nie wiadomo co dokładnie będzie chciał osiągnąć... I czemu od razu sądzisz że wrzuci dużą galerię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Zależy jeszcze od łącza i przelicznika ceny/upload oczywiście :)

A co do galerii, nie musi być duża, wystarczy zwykła, ale to przy niskim uploadzie. I nie sądzę że wrzuci, tylko napisałem własne spostrzeżenia i doświadczenia z DSLem (tepsy) i galerią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×