Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

jak wyrejestrować i nie płacić OC

Polecane posty

Gość thetox

Jakis czas temu miałem skuter którym się rozbiłem i posprzedawałem go na części, i już go nie mam ale trzeba płacić dalej OC w wydziale komunikacji i ubezpieczalni powiedzieli mi aby wyrejestrować i nie płacić dalej OC muszę mieć kupno umowy sprzedaży lub ze złomowania, a co mam zrobić jak nie mam skutera tylko dowód rejestracyjny?

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idż do wydziału komunikacji i spytaj o procedury wyrejestrowania. Będzie szybciej i pewniej niż pytać tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo nie przeczytałeś dokładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Musisz złożyć pisemne wymówienie, jeżeli powiedzmy OC konczy sie tobie za 2 dni. Ustawowo masz na to 24h przed koncem, jezeli tego nie zrobisz z automatu ubezpieczyciel jest obowiązany do przedluzenia OC automatycznie.

 

Ta procedura działa w przypadku samochodu osobowego, ale wydaje mi się że zasady OC są ogólnymi zasadmi.

 

Jeżeli dalej masz wątpliwości, przejdź sie do firmy gdzie masz OC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj skuter. Komukolwiek. Już go fizycznie nie masz?... I tak go sprzedaj. ; )

Tylko zaznacz wyraźnie w umowie sprzedaży, że na części, wówczas kupujący nie będzie miał obowiązku go ponownie rejestrować.

Z umową sprzedaży możesz skuter wyrejestrować i wypowiedzieć umowę ubezpieczycielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×