Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gargoyle

VPS z VNC do JDownloadera..?

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym się poradzić osób bardziej obeznanych w tematyce ode mnie. Otóż potrzebuję VPS na którym mógłbym uruchomić program JDownloader (program napisany w Javie służący do pobierania plików z rapidshare, fileserve a także potrafi wyciągać pliki z wrzuty, youtube, vimeo) i ściągnąć nim pliki na dysk. Z tego co wiem nie ma konsolowego JDownloadera więc pozostaje mi opcja VPS z VNC lub Windows Server i RDP żebym mógł widzieć graficznie okno JDownloadera i mógł układać pliki do folderów (które miałyby być dostępne do pobrania przez WWW)

 

Orientujecie się czy takie coś jest wykonalne? A jeśli tak to jakie firmy oferują taką opcję za rozsądne pieniądze? Pojemność dysku może być <20GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Raczej wszystkie firmy to oferują, tylko musisz sam zainstalować interfejs graficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VNC jest dostępny na każdym VPS (ovz, xen, kvm). Jeżeli planujesz instalować system z repozytoriami (debian,ubuntu,centos) to po prostu doinstaluj pakiet tightvncserver i odpal go z poziomu usera (nie zapomnij o jakimś XFCE/LXDE jako środowisko graficzne).

 

Tylko jak to zwykle bywa z VNC i środowiskiem graficznym zaopatrz się w jakąś w miarę pokaźniejszą ilość zasobów (nie mówię tu o 4 GB ram, bo tyle ci pewnie nie potrzeba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak to zwykle bywa z VNC i środowiskiem graficznym zaopatrz się w jakąś w miarę pokaźniejszą ilość zasobów (nie mówię tu o 4 GB ram, bo tyle ci pewnie nie potrzeba).

Nie przesadzaj ,takich dużych wymagań nie ma VNC bez problemu wystarczy 768MB ram do wygodnej pracy w środowisku graficznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj sie za czymś innym smile.png Niestety ten program zżera tyle zasobów (java), że po uruchomieniu na słabszym VPS nic nie zrobisz.

 

Niestety nie znalazłem innego tak zaawansowanego managera pobierania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W gruncie rzeczy możesz ubrać dowolnego VPS'a i wywołać go pod środowiskiem graficznym, a potem zarządzać przez WWW (jest jakiś plugin do jdownloadera do tego z tego co pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ściągam Firefox ze ich strony wypakowuje, odpalam run-mozilla.sh I nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tam plik firefox-bin i go wystarczy uruchomić.

 

No i nic, No normalnie jak by przycisk nie chodził ;/ , Może ktoś się skontaktować ze mną przez gg:2591584 kto to potrafi zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×