Skocz do zawartości
Marcin Parzyński

Promocja FanPage, zdobywanie fanów - jaki system polecacie ?

Polecane posty

Witam

 

Z jakiego systemu promocji fanpage'a korzystacie? Korzystał ktoś z Państwa z systemu http://www.likemore.pl/ ?

 

Chodzi mi o skuteczny system pozyskiwania fanów, ale nie tak, że raz ktoś kliknie lubię to a za chwile kliknie nie lubię...

 

Prosze o odpowiedź.

 

P.S. Fan page dottyczy tematyki edukacji,

Edytowano przez Marcin Parzyński (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Zbierasz lub kupujesz punkty, dodajesz fanepage i inni klikają w lubię to, google +1 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musisz już w ten sposób zdobywać lajki to tylko i wyłącznie http://faceplus.pl Tutaj zdobędziesz w prosty sposób tysiące lajków, jednak przy takich systemach nie licz na wielką skuteczność marketingową. Bedziesz mógł na dobrą sprawę tylko innym się pochwalić ilością, jednak sam z tych ludzi nic praktycznie nie osiągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dużych, poza Faceplus jest jeszcze Likeplus.pl, reszta ma niewielu klikających użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy korzystaniu z faceplus trzeba mieć na uwadze, że producent zabrania równolegle z korzystania z innych konkurencyjnych narzędzi. Myślę jednak, że sam faceplus wystarczy. Na jednym z profili mam juz ponad 1700 "lajków", 700 czeka na kliknięcie, także nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca są martwe :) Robiłem testy na kilku fanpage'ach i procent aktywnych użytkowników jest podobny w przypadku ich zdobywania w naturalny sposób, przy pomocy Faceplus/Likeplus oraz poprzez płatną kampanię na FB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#ulf

przesadzasz trochę, interakcja jest zdecydowanie większa w przypadku zdobywania w "naturalny" sposób poprzez kampanię.

 

#nrm

Zdobywanie matrwych dusz ma pozytywny oddźwięk chociażby w pozycjonowaniu FanPage-a w Google, co przyczynia się do zdobywania naturalnych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także testowałem różne systemy wymiany fanów i powiem tyle: dajcie sobie spokój z tym syfem! Po cholerę wymieniać fanów na bezużytecznych? Przecież to czysta wymiana, nawet jeśli ktoś nie jest w ogóle zainteresowany Twoim fanpejdżem to klika w "Lubię To", ale nie udzial się w ogóle, anie nie zwraca uwagi na Twoje posty... Poza tym żadny z wymienionych fanów nie uczestniczył w rozwoju mojego fanpage'a. Większość z tych kont, które się bawią w tesystemy to konta fikcyjne, na które nawet nikt się nie loguje. Byle dodać swoją stronę do systemu i natłuc punktów ;) Na Allegro też się nie kupuje fanów. Polecam dodać wtyczkę facebooka na stronę i cierppliwie czekać, sami będą klikać jeśli będą oczywiście zainteresowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Fikcyjne konta powiadacie :)?

To czemu np. mój fanpage mLike.eu, od początku istnienia jest na dodany do wymiany na mlike.eu, i znajomi fanów to ponad 50 000 użytkowników?

45533359460063992258.jpg

U dołu mSurfa, ale tam mało od mlike.eu jest.

 

39184081023544009471.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na Twój fanpage ;) Widzę to, co u siebie kiedyś z automatu. Piszesz do ponad 1.2k użytkowników, a twoje wypowiedzi mają 2-3 lajki i brak, albo 2-3 komentarze. Jedynie fanpage utrrzymuje się jakoś przez to, że udostępniasz użytkownikom darmowe kody ;) Poza tym nic to nie daje. Znajomy ma dość fajny fanpage około 60k lajków. Kiedy udostępnia jakiś link na tablicy to maksymalnie 200osób w niego klika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy takie "zdobywanie" fanów ma większy sens poza liczbą, motywującą użytkowników do klikania. Takie strony są suche, puste i nic się na nich nie dzieje. Nie to chciał osiągnąć Zuckerberg tworząc Fanpage. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#nrm

Nikt mnie nie okłamał. Nie napisałem tego na podstawie suchych teorii. które Ty właśnie tutaj serwujesz. Posiadam 2 FanPage (jeden z lajkami z systemu, drugi z naturalnymi) od ok rok. Przez ten okres przeprowadziłem kilka testów, po których między innymi jedna ze stron w momencie wysokiego natężenia lajkowania wskoczyła i utrzymywała się na wysokiej pozycji na dość trudną frazę. W momencie braku aktywności (lajkowania) pozycja w Google nieznacznie spada. Po ponownym odpaleniu wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówie o Facebooku. Google Plus to trochę inna bajka.Tutaj to już z wynikami wyszukiwania możemy robić co nam się podoba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówie o Facebooku. Google Plus to trochę inna bajka.Tutaj to już z wynikami wyszukiwania możemy robić co nam się podoba ;]

 

Porównywarki cen też tak myślały, ale wielkie G było innego zdania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie porównywarki poleciały za SWL, część z tego co widziałem już wróciła do indeksu. Google promuje w znaczny w sposób strony w indeksie wyszukiwania, za korzystanie z ich społecznościówki. Jeżeli ktoś doda Twój oficjalny FanPage do Kręgów otrzymuje w trakcie wyszukiwania na wszystkie (a przynajmniej dużą większość) słowa związane z Twoją stroną listę wyników, w której Twoja strona może w pierwszej dziesiątce zajmować 3 pozycje bez względu na konkurencyjność frazy.

Edytowano przez lament (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o google plus?

Dawanie pluska z google plus ma wpływ na pozycję w google.

Tak, pamiętaj też że google lubi "czyścić" licznik stronom na których zostały wykryte nabijane kliknięcia. Nie polecam ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętaj też że google lubi "czyścić" licznik stronom na których zostały wykryte nabijane kliknięcia. Nie polecam ryzykować.

 

Wtedy plusujesz swój FanPage, który integrujesz ze swoją www i problem z głowy. Ja mam prawie 700+ i jeszcze nic mi nie wyzerowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×