Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sebstarnet

Prosba o wycenę i wytłumaczenie pewnego fenomenu

Polecane posty

Proszę o wycenę domeny dropsiki.pl

Kupiona specjalnie pod serwis z drobnymi ogłoszeniami.

 

Domena kupiona miesiac temu.. a jednak dość szybko wzrasta ruch na stronie (jeszcze w trakcie prac nad serwisem i zablokowaną rejestracją)

Serwis oficjalnie wystartował parę dni temu ale nie potrafię zrozumieć szybkiego wzrostu na alexie..

ranking globalny na dzień dzisiejszy: 841,965

lokalny PL: 4,662

W chwili zakupu domeny ranking ten był dość niski powyżej 6 mln w globalnym a w lokalnym nie klasyfikowany nawet..

 

Serwis na dzień dzisiejszy wogóle nie jest reklamowany a jednak napływ uzytkowników z dnia na dzień rośnie.. Rejestracje uruchomiłem 1 marca i jak na 3 dni ponad 100 zarejestrowanych użytkowników mnie zdziwiło..

 

Nie uruchamiałem jeszcze statystyk w google analytics..

 

Proszę jeśli ktoś potrafi ocenić wartość tej domeny oraz pomóc mi wyjaśnic jaki powód jest tak szybkiego skoku w alexie.. (zaznaczam iż z dnia na dzień ten wskaźnik jest wyzszy)

 

Nawet bym nie pisał w tej sprawie ale zdziwiły mnie te wskaźniki..

 

Dodatkowa informacja z alexy jeszcze bardziej jest dla mnie niezrozumiała:

There are 841,964 sites with a better three-month global Alexa traffic rank than Dropsiki.pl. It is relatively popular among users in the city of Warsaw (where it is ranked #2,984). Almost all the site's visitors are in Poland, where it has attained a traffic rank of 4,662

Jak bez reklam itp mogą być takie dobre wyniki dla swieżej domeny?

Edytowano przez sebstarnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sam tam wchodziles regularnie ;)

Ja moge przykldowo podac, ze dla domeny bez rankingu, w czasie tworzenia serwisu gdy wchodzily tam slownie 3 osoby, ale regularnie.

Alexa rank podskoczyl wlasnie do mniej wiecej takich wartosci jak u Ciebie :)

Ale skoro mowisz, ze masz juz 100 rejestracji w niecale 3 dni, to najwidoczniej masz tez jakis ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no toś pojechał pokoleniex.. regularne wejścia 3 osób spowodują taki podskok w rankingu:)

oczywiście na inny mój serwis piramidaszczescia.pl gdzie uniq mam miesięczny w okolicy 30 tys. i regularne wejścia tych graczy powodują skutek odwrotny?? serwis działa 5 miesiący a staty na alexie ma gorsze niż dropsiki..

może nie znam się ale wolałbym naprawdę wyjaśnienie tego od kogoś kto ma większe pojęcie .. niż tekst typu że 3 osoby są w stanie zrobić taka pozycję w alexie przez 2 tygodnie bo wchodzą regularnie bo to niedorzeczne.. (oczywiście można by było użyć proxy list tylko że wtedy ruch nie byłby głównie z Polski na co wskazuje Alexa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, czy Ci uzytkownicy maja alexa toolbar, lub cos co go zawiera.

Inna kwestia, ze to jest ranking, ktory nie jest dokladny, tego tez dotyczyl moj skrajny przyklad :)

 

Ale skoro wolisz rozmawiac na takim poziomie, to ja podziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie.. skoro już piszesz że nie chcesz rozmawiać na takim poziomie to chociaż byś się douczył i sprawdził chociaż jaka jest nowa polityka Alexy wzgledem zliczania wejść..(alexa toolbar nie jest juz nadrzędnym warunkiem) Jak się ma informacje przedawnione to nie udaje się znawcę tematu.. Nadal zależy mi na opini kogoś kto jest w temacie ponieważ ja mam tylko ogólne informacje..

 

nie szukam zwady z Tobą ale poważniejszego podejścia do tego co się pisze.. a nie by tylko walnąć coś na odczepne by wydać się jedynym słusznym ekspertem i za wszelką cenę bronić swoich racji..

skoro jesteś pewny że wchodząc raz dziennie na swój serwis można skoczyć w rankingu o kilka mln to proszę wyjaśnij to dokładniej..

 

i jeszcze jedna sprawa.. kupujący domeny sugerują się tym alexa.. chociaż nie rozumiem dlaczego.. skoro według Ciebie nabicie rankingu jest śmiesznie proste.. czyli w tym tempie za miesiąc domena będzie w pierwszej 100 lokalnym PL;>

a z drugiej strony mój drugi serwis z ruchem 30 tys uniq i około 150 tys wejść na miesiąc powinien być o wiele wyżej.. tym bardziej że ja siedzę tam nonstop jak i osoby odpowiedzialne za kontrolę serwisu.. (oczywiście wszyscy mają alexe toolbar zainstalowaną bo to już chyba normalność dla osób związanych z webmasteringiem..

Edytowano przez sebstarnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ty sie kreujesz na eksperta, ja podalem jeden, precedensowy przypadek z ostatnich kilku miesiecy, wejscia regularne zaczely sie okolo listopada. Teraz w sumie jest 30 wejsc odkad dodalem statystyki i alexa utrzymuje sie na poziomie 1kk.

Jakbym wiedzial cos wiecej, to uwierz mi, napisalbym o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Alexa podaje wyniki oderwane od rzeczywistości, ale są bliższe prawdy, im wyższy jest wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wrzuć statystyki i będziesz wszystko wiedział :)

 

Nie ma popularnego serwisu na tej domenie w przeszłości ani linków do strony więc tylko statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×