Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
czaczawik

PowerAdmin konfiguracja

Polecane posty

Męczę sie z ustawieniem PA na moim VPSie i chyba sam nie dam rady, proszę o pomoc.

Dodam ze vps jest w mzone i panel poweradmina jest tam w 'pakiecie', ale do rzeczy.

 

Według tego co doczytałem to najpierw powinienem zrobić szablon strefy. Wiec wchodzę w List zone templates i uzupelniam:

post-9757-0-92957500-1330709144.jpg

 

 

wciskam Add zone template i dostaje komunikat Zone template has been added successfully.

Myśle ok smile.png idę dodać rekord [A]. Wypełniam pola. Znowu łady komunikat added successfully.

Dodaje kolejny rekord [A] (www.) i znowu łady komunikat added successfully. No ale jednak już nie jest tak ładnie, bo na liście rekordów których powinno być już 2 mam tylko:

post-9757-0-39274700-1330709642.jpg

 

 

I choćbym nie wiem co robił to nie mogę dodać wiecej niż jeden rekord.

 

Pytanie:

Czy to ja robię coś żle, czy to jest coś skopane po stronie mZone?

 

I żeby nie było, pisałem do supportu i miły Pan powiedział mi, że niestety nie zna tego panelu i nie potrafi mi pomóc. Może mi jednak przydzielić technika za co wstępnie podziękowałem.

 

Liczę na pomocną duszę (:

Edytowano przez czaczawik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I żeby nie było, pisałem do supportu i miły Pan powiedział mi, że niestety nie zna tego panelu i nie potrafi mi pomóc. Może mi jednak przydzielić technika za co wstępnie podziękowałem.

Zapomniałeś dodać, że masz serwer niezarządzany i dostęp do serwera DNS gratis.

Każdy nasz klient korzystający z tego panelu ma te same uprawnienia co Ty, pierwszy dzień i już niezadowolony. wink.png

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....pierwszy dzień i już niezadowolony. wink.png

 

Nigdzie tego nie napisałem :) zbyt dużo firm hostingowych 'za mną' aby taka błaha rzecz sprawiła abym psioczył na Was (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Irku,

dziękuję za wielkoduszność. Lecz to rozwiąże mój problem połowicznie. Chciałbym wiedzieć co robię źle bo wcześniej czy później stanę przed tym problemem ponownie. I znowu będą niepotrzebne spinki.

Potrzebuję jedynie nakierowania na przyczynę mego problemu. Nie należę do osób, które oczekują rozwiązań podanych na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może inaczej. Jak już padniesz i nie będziesz wiedział jak to ustawić, tylko wtedy ;)

 

Ktoś musi zajrzeć do panelu, a to już równa się z przydzieleniem administratora do konkretnego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może inaczej. Jak już padniesz i nie będziesz wiedział jak to ustawić, tylko wtedy wink.png

Dziękuję. Bardzo prawdopodobne że skorzystam.

 

A wracając do tematu. Na tym scre enie (z tutka na temat konfigu PowerAdmin'a) widać, że rekordów jest dodanych kilka. Dlaczego zatem ja mogę dodać tylko jeden?

Edytowano przez czaczawik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi się udało smile.png

Wygląda to tak:

post-9757-0-76211800-1330716312.jpg

 

Czy może ktoś potwierdzić że ten konfig jest prawidłowy?

W różnych manualach przewija sie jeszcze rekord SOA niestety nie wiem do czego służy i jak go skonfigurować. Proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu korzystasz z zewnętrznych adresów DNS?

Bardzo dobre pytanie, ale nie wiem smile.png Uznałem , że jeśli dostałem DNSy od mZone to tak będzie najlepiej.

Sugerujesz, że powinienem utwożyć ns1 ns2.czaczkowski.com ? Co mi to da ?

Edytowano przez czaczawik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli zrobię swoje NS to czy po wydelegowaniu na nie domeny będzie ok?

Nie muszę ich rejestrować w NASKu?

No i ciągle nie wiem co z tym SOA :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×