Skocz do zawartości
mpapmp

Serwer dedykowany pod duży sklep internetowy

Polecane posty

Gość

Bardzo się z tego cieszę, teraz już chyba wszystko jasne biggrin.png

 

Z mojej strony koniec ot.

Dla mnie również jest wszystko jasne, zwłaszcza jeśli chodzi o powód Twojego ataku na mnie w tym wątku.

 

Z mojej strony również koniec ot ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcesz koniecznie własny serwer

http://www.hetzner.d..._rootserver/eq4

W hetznerze EQ4 wyprzedano w momencie ustalenia setup fee na 49EU

Do dzisiaj jest promo na EX5 (LINK) - SF 49EU, miesiecznie 59EU - dodatkowych IP raczej ci nie trzeba.

Mi tydzien temu dali zamiast 2x750Gb -> 2x1TB, zamiast i7 920 i7 950 - poprostu te slabsze poszly im na poczatku promocji - ale i tak jak dostaniesz to co tam oferuja, 24Gb ramu napewno ci wstarczy, w komplecie 100Gb miejsca na backup - mozesz sobie dumpy sql'a robic czy cokolwiek innego.

Zatrudnij tylko kogos kto ci to zoptymalizuje odpowiednio i badz szczesliwy wink.png

 

pozdr

cr3pt

Edytowano przez cr3pt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

 

Przeglądnąłem masę tematów jednak nie znalazłem nic aktualnego pasującego pod moją sprawę. Szukam hostingu pod duży sklep internetowy. Sklep obecnie hostowany jest na serwerach VPS netmarku ale już ledwo, że żyje (brakuje miejsca na hdd i zaczyna się zawieszać) i muszę pilnie go przenieść.

 

 

Specyfikacja sklepu:

  • Sklep oparty jest na ZenCart - po bardzo licznych modyfikacjach.
  • Ilość produktów ok. 22 tyś - wciąż będzie ona rosła (stare produkty pozostają jako "archiwum")
  • Miesięcznie ok. 60 tyś odwiedziny - 500 tyś. odsłon
  • Podczas bumu na sklep ok. 5 tyś odwiedzin dziennie 25 tyś odsłon
  • Dla produktów wgrywane są duże zdjęcia - potrzebny duży transfer. Specyficzna branża wszystkie detale produktu muszą być ukazane - (obecnie jest ich ok. 14 GB to zdjęcia)

Baza danych:

  • Zajętość na chwilę obecną 250 MB
  • Najcięższa tabela - 80 MB(nie licząc tabeli sesyjnej która ma ok.300 MB ale na bieżąco czyszczona i zmieniana)

Niedawno testowałem serwer dedykowany z serwery.pl - przerzuciłem tam cały sklep i testowałem. Niestety serwer nie poradził się z sklepem. Mimo niskiego poziomu mrtg sklep działał bardzo wolno (baza danych bardzo długo wykonywała zapytania). Wszyscy polecają mi OVH - ale czy to naprawdę się opłaca? Czy to będzie dobry wybór.

 

 

 

Co do przedziału cenowego - nie jest sztywno ustawiony. Obecnie za serwer płacę ok.250 zł / msc. Więć koszt 300-400 nie będzie problem.

 

 

 

Proszę o pomoc!

 

Jesteś pewny, że potrzbujesz dedyka? Kiedyś hostowaliśmy sklep o większej odwiedzalności na najwyższym planie hostingu home.pl (naprawdę dobrze działało). Oprócz sklepu, hosting serwował zdjęcia do kilku tysięcy aukcji allegro. Wtedy zrezygnowaliśmy z niego z powodu limitu na połączenia do MySQL'a z zewnątrz (łączyło się nasze oprogramowanie od zamówień).

 

Dzianna ilość odwiedzających ~ 4500 - 6000. Sklep działał w oparciu o autorski skrypt (nie wiem na ile jest wydajny ZenCart). Baza miała około 800MB.

 

W home bardzo cenimy sobie stabilność i w zasadzie brak awaryjności. W chwili obecnej jest nielimitowany transfer.

Teraz też mamy sklep na home.pl (mniejszy - dopiero się rozkręca) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Niestety z powodu, że do jednego konta nie można mieć kilku IP przenosimy ciemadan na inny serwer/ usługę (jeszcze nie wiemy gdzie). Mamy kilka sklepów i chcemy je mieć na jednej maszynie/ na jednym koncie (kilka adresów IP jest nam potrzebnych do obsługi SSL).

 

Swoją drogą aż dziwne jest to, że dedyk nie podołał (jakie parametry?). Obstawiam na to, że skrypt do najwydajniejszych nie należy, a może nieporpawna/ mało wydajna konfiguracja dedyka?

 

Generalnie sklep nie wydaje się być niewiadomo jak duży.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez JohnyByk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą aż dziwne jest to, że dedyk nie podołał (jakie parametry?). Obstawiam na to, że skrypt do najwydajniejszych nie należy, a może nieporpawna/ mało wydajna konfiguracja dedyka?

 

Wszystko zależy od skryptu...raz "poprawiałem" (o ile napisane od nowa każdej funkcji tak można nazwac ;D) pewien sklep - po wgraniu na czysty VPS...się przeraziłem...wyświetlenie 30 produktów na stronie (wraz z nagłowkiem, menu i stopką) wymagagło 1792 zapytań!! jak się okazało winny był kod który "nabijał" zapytania w pętli...no i właśnie na home.pl nie zbyt chciało to chodzić smile.png

 

Konkluzjując - przy zle napisanym kodzie...dedyk tez może kuleć...

 

A żeby nie było offtopu tak zupełnie - jeśli interesuje Cię dedyk - polecam EQ4 z Hetzner, żeby łatwiej było - przez de50.pl można wykupić (Secundo ROOT) smile.png

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny problem - mam sklep ze statystykami trochę niższymi od Ciebie, ale porównywalnymi.

 

Myślę, że pierwsza rzecz, na jaką musisz sobie szczerze znaleźć odpowiedź to "jaką rolę pełni w moim planie serwer". Ja na początku starałem się znaleźć coś w dobrej cenie co będzie dobrze działać... Po kilku różnych próbach doszedłem do wniosku, że lepiej zapłacić tą stówkę więcej miesięcznie i mieć to z głowy. Duży sklep to dużo pracy - nie masz zapewne czasu na zajmowanie się takimi duperelami jak serwer - lepiej niech robi to ktoś kto się na tym zna. Zmierzam do tego, że w mojej wizji sklepu serwer nie jest "centrum", a jest po prostu czymś co ma sprawnie działać i mam o nim myśleć tylko gdy płacę fakturę. Jeżeli pewnego dnia łapiesz się na tym, że pod serwer masz podpięte 3 monitory sprawdzające czy sklep działa albo sprawdzasz czasy wyświetleń strony w godzinach szczytu to znaczy, że coś jest nie tak. Masz zajmować się wzrostem sprzedaży w sklepie, a nie sprawdzaniem infrastruktury.

 

Dopiero gdy doszedłem do takiego wniosku znalazłem firmę, która właśnie tak działa - IQ.pl. Mój sklep chodzi na ich serwerze vps (zarządzanym). Napisałem do nich moje wymagania, oni dobrali mi vps, skonfigurowali go ręcznie (nie tam żadna domyślna instalka z DA, bo nie trzymam na nim 50 stron klanowych, 3 serwerów gier i czegoś tam jeszcze, tylko potrzebuje środowiska zoptymalizowanego pod mój skrypt) - jak mam jakąś potrzebę to piszę do nich i oni się tym zajmują. Sam znam się trochę na zarządzaniu serwerami, ale w takiej kwestii jak źródło utrzymania nie mam ani czasu ani chęci się bawić serwerem - nawet jak trzeba założyć konto ftp to pisze do nich maila;-). Niech robią to profesjonaliści - ja im płace dodatkowo tą stówkę co miesiąc, żeby mój serwer działał zawsze dobrze i uważam, że przynajmniej dla mnie jest to dobry układ.

 

Odradzam wszelkie firmy hostingowe z kontami współdzielonymi za 50 czy 100zł na rok czy vps'ami za 30zł/msc- taki poziom cenowy oznacza, że celują w innego klienta. Ty szukaj firm nastawionych na klientów biznesowych - będzie drożej, ale lepiej bo nie będziesz miał za sąsiada dzieciaka, który uruchamia jakiś zarzynający wszystko wokół serwer gier czy inne dziwne rzeczy.

 

Jak to wszystko sobie przeliczysz, to zobaczysz, że ta stówka miesięcznie to jest równowartość godzinnego padu serwera - lepiej więc postawić na jakość i spać spokojnie. Na początku mnie bolało, że mój serwer ma parametry gorsze od tańszych u konkurencji, ale co z tego jak chodzi i tak szybciej, bo stoi w markowej firmie na markowym sprzęcie, nie mam w sąsiedztwie wysysaczy zasobów i opiekują się nim ludzie, którzy wiedzą co robią.

 

BTW. Twój sklep imo nie kwlifikuje się na dedyka - wystarczy dobry vps. Mój sklep chodzi w IQ na najniższym planie zarządzanym i serwer nawet się nie poci. Faktem jest, że mam bardzo dobrze zoptymalizowane zapytania do bazy (6-12 zapytań na stronę), ale za to php jest bardzo ciężkie (bo np. korzystam z propela jako warstwy abstrakcji do bazy danych). Dobry vps z przyzwoitym dyskiem w macierzy raid 10 w firmie, która nie stosuje nadmiernego overselingu i zobaczysz, że bez wygórowanych parametrów serwera sklep będzie śmigał aż miło patrzeć*.

 

Chyba, że oprogramowanie jest źle napisane, ale tu i dedyk może nie pomóc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi - wciąż analizuję czy wziąść VPS czy dedyka.

Mimo wszystko kieruje się na dedyka - wtedy miałbym "swój" serwer i mógłbym robić co dusza zapragnie.

 

Mój obecny serwer - tak wiem, ze przepłacam. Wyobraźcie sobie ze mam powierzchnie dyskową 20 GB a za kolejne 20 chcieli dodatkowo 100 zł netto ;-) Za kazdy transfer powyzej 100 GB placę - dlatego zmiana dla mnie jest bardzo ważna.

 

Sklep nie jest zbyt zaciążający - obecnie działa sprawnie, czasem się zawiesza - kupujać serwer 4 razy mocniejszy działając w 20% szybciej będę zadowolony. Wcześniej sklep zawieszał się na serwerze z netartku - Serwer Provider10+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×