Skocz do zawartości
mpapmp

Serwer dedykowany pod duży sklep internetowy

Polecane posty

Witam,

 

 

 

Przeglądnąłem masę tematów jednak nie znalazłem nic aktualnego pasującego pod moją sprawę. Szukam hostingu pod duży sklep internetowy. Sklep obecnie hostowany jest na serwerach VPS netmarku ale już ledwo, że żyje (brakuje miejsca na hdd i zaczyna się zawieszać) i muszę pilnie go przenieść.

 

 

Specyfikacja sklepu:

  • Sklep oparty jest na ZenCart - po bardzo licznych modyfikacjach.
  • Ilość produktów ok. 22 tyś - wciąż będzie ona rosła (stare produkty pozostają jako "archiwum")
  • Miesięcznie ok. 60 tyś odwiedziny - 500 tyś. odsłon
  • Podczas bumu na sklep ok. 5 tyś odwiedzin dziennie 25 tyś odsłon
  • Dla produktów wgrywane są duże zdjęcia - potrzebny duży transfer. Specyficzna branża wszystkie detale produktu muszą być ukazane - (obecnie jest ich ok. 14 GB to zdjęcia)

Baza danych:

  • Zajętość na chwilę obecną 250 MB
  • Najcięższa tabela - 80 MB(nie licząc tabeli sesyjnej która ma ok.300 MB ale na bieżąco czyszczona i zmieniana)

Niedawno testowałem serwer dedykowany z serwery.pl - przerzuciłem tam cały sklep i testowałem. Niestety serwer nie poradził się z sklepem. Mimo niskiego poziomu mrtg sklep działał bardzo wolno (baza danych bardzo długo wykonywała zapytania). Wszyscy polecają mi OVH - ale czy to naprawdę się opłaca? Czy to będzie dobry wybór.

 

 

 

Co do przedziału cenowego - nie jest sztywno ustawiony. Obecnie za serwer płacę ok.250 zł / msc. Więć koszt 300-400 nie będzie problem.

 

 

 

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy polecają mi OVH - ale czy to naprawdę się opłaca? Czy to będzie dobry wybór.

Będzie dobry. Zobacz serwer SP SSD http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_ssd.xml - 280 zł netto, 335 zł brutto.

Zlecisz konfigurację usług i będziesz zadowolony z działania sklepu na tym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry. Zobacz serwer SP SSD http://www.ovh.pl/se...perplan_ssd.xml - 280 zł netto, 335 zł brutto.

Zlecisz konfigurację usług i będziesz zadowolony z działania sklepu na tym serwerze.

 

Co z firewalem? Czy serwer przeżyje bez niego? - to dodatkowy koszt 100 zł który można przeznaczyć na sprzęt?

 

I jakis OS najlepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowy? Raczej Ci niepotrzebny.

System skonsultuj ze swoim administratorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

processor : 1

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 26

model name : Intel® Core i7 CPU 920 @ 2.67GHz

stepping : 5

cpu MHz : 2673.300

cache size : 8192 KB

physical id : 1

siblings : 1

core id : 0

cpu cores : 1

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 11

wp : yes

bogomips : 6684.95

clflush size : 64

cache_alignment : 64

address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual

 

 

MemTotal: 1048576 kB

MemFree: 169712 kB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie VPS-a , na sklep o takiej ilosci produktów raczej się to nie nadaje. VPS-y stawiane na i7 sa totalnie do d.... więc nie dziw sie ze nie wyrabia.Postaw na uslugodawce ktory wezmie na swoje barki od strony technicznej sklep. Pomyśl o solidnej firmie mającej dobre zaplecze a nie 3 czy 10 serwerow. Porozmawiaj z wlascicielem mzone-net.eu , chyba jako jeden z niewielu robi malo szumu , stawia na jakość usług i ma dobrą opinie przy sporych projektach (nie mylić z małymi pierdącymi blogami i forami )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Toma, o jakich sporych projektach mówisz?

 

By nie robić śmietnika, jezeli jestes zainteresowany to napisz do nich i skorzystaj z ich ofery. To tyle w tym temacie z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

By nie robić śmietnika, jezeli jestes zainteresowany to napisz do nich i skorzystaj z ich ofery. To tyle w tym temacie z mojej strony.

O ile mi wiadomo właśnie oni posiadają właśnie zaplecze składające się z 3~10 serwerów, stąd pytam, bo widzę, że jesteś dobrze zorientowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo właśnie oni posiadają właśnie zaplecze składające się z 3~10 serwerów, stąd pytam, bo widzę, że jesteś dobrze zorientowany.

Staram się omijać slowne rozgrywki i jednak mi sie nie udało. Dobre zaplecze - czytaj nie upychają wszystkich na jednej maszynie, glownie liczy sie jakosc i dobra opinia w kregu zainteresowanych. To forum juz dawno przestalo byc wykladnikiem. Swoje zdanie opieram na bazie klientow tej firmy ktorzy takie zdanie wyrazili. O ile jeszcze raz przecztasz moja wypowiedz zobaczysz ze wymieniona firma jest po zdaniu okreslajacej ilosc serwerow. Chodziło mi o sposób podejścia do problemow ,klienta i jego projektu. Wymieniając pewną ilość jednostek chciałem dac do zrozumienia że wielu uslugodawcow ma malo wspolnego z prowadzeniem firmy i traktuje serwery jak pole do doswiadczen a nie pod kontem profesjonalnej usługi.

Osobicie odbieram ostatnio wrazenie ze pojawiaja sie tematy - prosby z profili z zaplanowaną odpowiedzią. Podobnie jest z moderacja forum. Ale to nie moje klocki. Pewnie posypia się ostrzezenia jakies minusy ale jakos mi to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do Miłosza (castpol.pl ) lub Vipower.pl / vihost.pl (jedna firma 2 stronki) - i poproś o dobrą konfiugracje - będziesz na pewno zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby duży sklep (pojęcie względne) mógł być trzymany na VPS czy już o zgrozo na hostingu współdzielonym.

Sklep zawierający 22 tyś produktów w bazie powinien być na osobnej fizycznej maszynie, to nie jest sklep hobby tylko poważna działalność handlowa. Oprócz sklepu powinien tu być administrator, który stale zajmuje się serwerem, a nie chmara ludzi, gdzie każdy będzie tworzył swoją konfigurację, oczywiście są to drogie rozwiązania, jednak sklep przynosi zysk i niestety pewnych kosztów nie da sie ominąć.

 

@Toma, o jakich sporych projektach mówisz?

Chyba nie czytasz uważnie tematu, sklep zawierający bazę 22 tyś produktów, nie jest zwykłym forum hobbistycznym. To prowadzona przez kogoś działalność, która posiada prawdopodobnie dużą bazę klientów (przecież nikt nie dodaje 22 tyś produktów do sklepu który dopiero zaczyna działalność). Ponadto tu może być wymagana jakaś mocniejsza maszyna, nie zwykła z podstawowej oferty, zastosowany skrypt to bezpłatny ZenCart pewnie z milionami modyfikacjami.

 

Jak sam autor napisał:

Niedawno testowałem serwer dedykowany z serwery.pl - przerzuciłem tam cały sklep i testowałem.

 

Jeśli ktoś mi powie jak taki skrypt zachowa się na zwykłym dedyku nie znając konfiguracji sklepów, znając tylko wielkość bazy danych, i jakieś inne drobne informacje), jeszcze określi obciążenie, to chyba należy mu się nagroda Nobla.

 

Wszyscy polecają mi OVH - ale czy to naprawdę się opłaca? Czy to będzie dobry wybór.

Wszystko zależy jaką maszynę masz na myśli, jednak w przypadku awarii możesz czekać na reakcję dość długo, tu raczej wybrałbym na Twoim miejscu jakąś mniejszą zaufaną firmę. Przy takim sklepie godzina przerwy może powodować dość duże straty (klient nie mając dostępu do sklepu zakupi towar w drugim działającym sklepie).

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Chyba nie czytasz uważnie tematu, sklep zawierający bazę 22 tyś produktów, nie jest zwykłym forum hobbistycznym. To prowadzona przez kogoś działalność, która posiada prawdopodobnie dużą bazę klientów (przecież nikt nie dodaje 22 tyś produktów do sklepu który dopiero zaczyna działalność). Ponadto tu może być wymagana jakaś mocniejsza maszyna, nie zwykła z podstawowej oferty, zastosowany skrypt to bezpłatny ZenCart pewnie z milionami modyfikacjami.

 

Chyba również nie czytasz uważnie tematu, gdyż odniosiłem się do wypowiedzi kolegi, gdzie twierdził, że Ty hostujesz jakieś duże cosie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba również nie czytasz uważnie tematu, gdyż odniosiłem się do wypowiedzi kolegi, gdzie twierdził, że Ty hostujesz jakieś duże cosie. ;-)

Jak nie masz pojęcia o tym co robimy i jakich mamy klientów, to lepiej się nie wypowiadaj. Jakość Twoich wypowiedzi widziałem całkiem niedawno w innym temacie na temat jednej firmy. Jedynie co mogę napisać to to abyś popracował nad sobą i swoim zachowaniem na forum w stosunku do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Wszyscy polecają mi OVH - ale czy to naprawdę się opłaca? Czy to będzie dobry wybór.

To będzie zły wybór. Jak zdarzy się awaria to możesz się godzinami (dniami!) dobijać do obsługi i często niewiele wskórasz. To samo jeżeli chodzi o "hack detection", zablokują cię w weekend i do widzenia. OVH nienadaje się do profesjonalnych zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby duży sklep (pojęcie względne) mógł być trzymany na VPS czy już o zgrozo na hostingu współdzielonym.

Sklep zawierający 22 tyś produktów w bazie powinien być na osobnej fizycznej maszynie, to nie jest sklep hobby tylko poważna działalność handlowa.

 

Chyba nie czytasz uważnie tematu, sklep zawierający bazę 22 tyś produktów, nie jest zwykłym forum hobbistycznym. To prowadzona przez kogoś działalność, która posiada prawdopodobnie dużą bazę klientów (przecież nikt nie dodaje 22 tyś produktów do sklepu który dopiero zaczyna działalność). Ponadto tu może być wymagana jakaś mocniejsza maszyna, nie zwykła z podstawowej oferty, zastosowany skrypt to bezpłatny ZenCart pewnie z milionami modyfikacjami.

Obsługuje serwery (2 maszyny), na których działa ok 160 sklepów. Większość z nich ma sporo więcej produktów. I jakoś specjalnie obciążone maszyny nie są. Bazy sklepów są dużo większe niż, ta co przedstawił Kolega w piewszym poście.

 

Np taki sklepik:

count(produkt_id) 163363

Ździebko więcej towaru smile.png

 

Jeśli ktoś mi powie jak taki skrypt zachowa się na zwykłym dedyku nie znając konfiguracji sklepów, znając tylko wielkość bazy danych, i jakieś inne drobne informacje), jeszcze określi obciążenie, to chyba należy mu się nagroda Nobla.

Spoko, na takim SP SSD będzie śmigać miodzio wink.png I spoooro zapasu mocy będzie mieć.

 

Wszystko zależy jaką maszynę masz na myśli, jednak w przypadku awarii możesz czekać na reakcję dość długo,

Generalizujesz.. Ja na support OVH nie narzekam. A trochę maszyn od nich mam pod sobą.

Pare osób dostało hack detection i teraz nagle wszyscy o tym gadają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obsługuje serwery (2 maszyny), na których działa ok 160 sklepów. Większość z nich ma sporo więcej produktów. I jakoś specjalnie obciążone maszyny nie są. Bazy sklepów są dużo większe niż, ta co przedstawił Kolega w piewszym poście.

Na to wygląda, że tylko Ty masz takich klientów, no szacunek Miłosz, teraz mnie zaskoczyłeś :)

 

Spoko, na takim SP SSD będzie śmigać miodzio wink.png I spoooro zapasu mocy będzie mieć.

Pewnie i będzie śmigać, ja jednak nie zadowoliłbym się na miejscu autora postu taką wypowiedzią.

 

Generalizujesz.. Ja na support OVH nie narzekam. A trochę maszyn od nich mam pod sobą.

Ty nie czekasz, a inni mogą czekać. Nie musi tak być a może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie masz pojęcia o tym co robimy i jakich mamy klientów, to lepiej się nie wypowiadaj. Jakość Twoich wypowiedzi widziałem całkiem niedawno w innym temacie na temat jednej firmy. Jedynie co mogę napisać to to abyś popracował nad sobą i swoim zachowaniem na forum w stosunku do innych.

Jakbyś nie zauważył zadałem wyłącznie pytanie do kolegi, bo skoro wie o dużych projektach hostowanych u Was to pewnie wie jakie to są projekty, toteż nie rozumiem do czego pijesz :-)

 

A to, co sądzę na temat masternet ma dwa końce, bo pewnie do tego Twój wjazd na mnie. No ale na potrzeby konkretnego wytknięcia generuje się konkretne zarzuty, prawda? Zresztą, pisząc jak ktoś tu zwykł pisać - "punkty reputacji mam pozytywne" ;-)

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś nie zauważył zadałem wyłącznie pytanie do kolegi, bo skoro wie o dużych projektach hostowanych u Was to pewnie wie jakie to są projekty, toteż nie rozumiem do czego pijesz :-)

Po prostu nie wypowiadaj się na temat naszej firmy, nie jesteś uprawniony do tego, a co gorsza nie masz zielonego pojęcia o naszej działalności, infrastrukturze czy klientach obsługiwanych przez nasza firmę.

 

A to, co sądzę na temat masternet ma dwa końce, bo pewnie do tego Twój wjazd na mnie. No ale na potrzeby konkretnego wytknięcia generuje się konkretne zarzuty, prawda? Zresztą, pisząc jak ktoś tu zwykł pisać - "punkty reputacji mam pozytywne" ;-)

 

Do tamtego tematu się nie mieszam, nie jest to moja działka. Widzę tylko formę wypowiedzi w tym temacie i brak obiektywizmu. Każdy kij ma dwa końce, ale nie zapomnij o tym że to nadal jest drzewo.

 

Ja nie widzę sensu prowadzenia dalszej dyskusji w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak polecam tego SP SSD.

 

Jaki odsetek jest tych hack detection przy ponad 100 000 serwerów? Pewnie taki, że nawet nie warto brać go pod uwagę. No nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po prostu nie wypowiadaj się na temat naszej firmy, nie jesteś uprawniony do tego, a co gorsza nie masz zielonego pojęcia o naszej działalności, infrastrukturze czy klientach obsługiwanych przez nasza firmę.

Zabraniasz mi debatować z użytkownikiem, który chwali się rzekomym zapleczem Twojej firmy? Ciekawe podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

theqkash@ Nie chciałbym być niegrzeczny wobec Ciebie ale ..

Tak zabraniam Ci wypowiadać się na temat dotyczący naszej firmy, nie masz pojęcia o tym biznesie w ogóle i jeszcze mniejsze o sprzęcie w naszej firmie. Twoje doświadczenie na temat hostingu ogranicza się do jednego serwera wirtualnego i kilku domen, pewnie nawet nie widziałeś prawdziwej serwerowni od środka.

 

Mogę Ciebie zaprosić do UK i pokazać jak takie prawdziwe DC wygląda, wtedy będziesz mógł się wypowiadać na ten temat.

 

Proszę Cię skończ ten OT.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Twoje doświadczenie na temat hostingu ogranicza się do jednego serwera wirtualnego i kilku domen, pewnie nawet nie widziałeś prawdziwej serwerowni od środka.

Widzę, że chyba zerowe pojęcie to masz Ty na mój temat, skoro tak twierdzisz jak widać wyżej kolego ;-)

A serwerownię "prawdziwą" widziałem. Spróbuj sobie wyobrazić, że nawet byłem administratorem jednej, choć niedużej, w firmie w której pracowałem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×