Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Thelleo

Darmowy panel na Apache / Ubuntu

Polecane posty

Witam,

 

Planuję niedługo zakup VPSa pod mały hosting i zastanawiam się nad jakimś darmowym panelem.

Wiem, że na pewno OSem będzie Ubuntu, a jako serwer najpewniej wybiorę Apache, chociaż jeżeli jest jakiś panel dla Nginx to go też można rozważać.

 

Nie potrzebowałby udziwnień, wystarczy mi zarządzanie użytkownikami (admin, klient itp.), bazami danych (MySQL) i sub domenami, nic więcej.

Zna ktoś jakiś dobry panel który się nada?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok temu stałem przed podobnym wyborem i wybrałem isp config 3. Pierwsze wrażenia: super, wszystko działa + kilka ciekawych dodatków out of box. Jest to obecnie chyba najciekawszy darmowy panel.

 

Minął rok i właśnie jestem w trakcie przenosin wszystkich kont na nowy serwer, z zakupionym już DA. DA nie jest panelem idealnym, ale:

- jest tani

- inwestycja szybko się zwróci

 

Ogólnie uważam, że próba zaoszczędzenia tych 200-300zł na licencję DA to strzał w nogę jeśli prowadzi się hosting. W ispconfig jest sporo więcej ustawiania choćby z dodaniem domeny. Z czasem robi się to nudne. W naszym przypadku musieliśmy dodatkowo natworzyć całą masę kont FTP, bo domena.pl, cos.domena.pl, cos2.domena.pl muszą w tym panelu mieć osobne konta.

 

Polecam przemyśleć całość, bo prawdopodobnie lepiej będzie zakupić płatny panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

ISPConfig nie jest zły, ma po prostu inną filozofię działania. Zresztą i sam DA momentami zachowuje się dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia działania, a właśnie filozofii.

 

Patrząc z punktu widzenia hostingu i klientów, łatwiej wpisać domenę i kliknąć OK, niż wpisywać ją trzy razy (www, e-mail, dns). Takich przykładów jest w tym przypadku więcej. Nam totalnie ispconfig nie pasował, dlatego zmieniamy na DA. W DA też są kwiatki, ale przynajmniej domeny dodaje się łatwiej, z kontami FTP nie ma tyle problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam też jakiś czas temu miałem zgryz co wybrać. Po testach wszystkich popularnych darmowych paneli zdecydowałem się na IspCP Omega. Jest dużo wygodniejszy moim zdaniem od ISPConfig, działa bardzo stabilnie, zżera minimalne ilości zasobów a moi użytkownicy, w większości przyzwyczajeni do cPanel i DA bardzo szybko i bez problemów nauczyli się korzystać z Omegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×