Skocz do zawartości
rocho87

Wirtualny, hosting po 5 małych stron

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję hostingu pod 5-6 małych stron (strony wizytówki, niewielki ruch).

Do tej pory jestem obecny na * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * na pakiecie reseller, ale ciągłe trudności zmuszają mnie do przeniesienia się na jakiś stabilniejszy hosting.

 

Wymagania:

- nielimitowana ilość podpiętych domen

- nielimitowana ilość kont pocztowych

- najlepiej nielimitowana ilość baz sql (może być np 50 to tez wystarczy)

- cena w okolicy do 150 zł / rok

- wzorowy support 24h/7dni

- szybkie działanie

- wysoki uptime

- brak problemów

- dostep do poczty przez www

 

Więcej wymagań praktycznie nie mam. Strony są oparte o cms made simple, na każdej 10-100 uników dziennie.

Głównie chodzi o poprawne działanie poczty.

 

Jeżeli byłaby możliwość przeniesienia zawartości skrzynek to byłby + (i ktoś by pomógł) - obecnie dostęp przez cpanel.

 

Nie interesują mnie firmy krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas pakiet Pro spokojnie ci wystarczy podczas składania zamówienia wpisz kod rabatowy Powitanie aby uzyskać 25% rabatu .Oczywiście przenoszenie stron na nasze serwery wykonujemy za darmo. Oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały OT, ale obecnie mam taki błąd:

 

This message was created automatically by mail delivery software.

 

A message that you sent could not be delivered to one or more of its

recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

 

nazwauzytkownika@chomiczowka.net.pl

SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<nazwauzytkownika@chomiczowka.net.pl>:

host mail.chomiczowka.net.pl [195.136.71.15]:

554 5.7.1 Service unavailable; Client host [178.248.75.86] blocked using bl.spamcop.net; Blocked - see http://www.spamcop.n...l?178.248.75.86

 

Czy wina leży po mojej stronie czy po stronie dostawcy hostingu na którym mam pocztę? Problem pojawia się od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci Biznes-host (reflink) mam u nich wykupionego resellera naprawdę jestem zadowolony. Był problem, bo źle ustawiłem dns-y to poprawili bez słowa by działało. Ogólnie pomagali mi kilka razy, mimo tego, że ta pomoc wykraczała po za ich pracę. Naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czy wina leży po mojej stronie czy po stronie dostawcy hostingu na którym mam pocztę? Problem pojawia się od czasu do czasu.

Wszyscy pchają oferty ale nikt nie odpowie...

Jak widzisz w komunikatach, które sam wkleiłeś podany host jest oznaczony jako spamerski. Jako, że to shared to wina nie leży po twojej stronie (no chyba, że to ty spamowałeś jak wariat i obciążyłeś tym IP ;) ale pewnie nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NRM dzięki za odp. Czyli pozostaje się wynosić? Bo pomimo wielu monitów nic się nie zmieniło, a bywa to uciążliwe :(

 

Widzę, że wszyscy pchają biznes-host.pl - jest sporo także negatywnych opinii, czy mógłby się jeszcze ktoś na temat tej firmy wypowiedzieć? Jak się przeprowadzałem na głowanet to też było dużo pozytywnych opinii a teraz taki problem i parę innych problemów...

 

A co sądzicie o takich kruzach jak az.pl ? nazwa.pl ? itp? póki co widzę oferty z domowych firm, które nawet w niedzielę pracują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj zbyt wielkiej uwagi na opinie pisane w postach, te nie są zbytnio obiektywne. Najlepiej samemu przetestować kilka firm i wtedy wybrać tą dla siebie najbardziej odpowiednią.

 

Dlaczego?:

 

Tu masz odpowiedź:

Jak się przeprowadzałem na głowanet to też było dużo pozytywnych opinii a teraz taki problem i parę innych problemów...
Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NRM dzięki za odp. Czyli pozostaje się wynosić? Bo pomimo wielu monitów nic się nie zmieniło, a bywa to uciążliwe sad.png

Jeśli chcesz mieć problem z głowy i chcesz żeby maile dochodziły wszędzie, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jak się przeprowadzałem na głowanet to też było dużo pozytywnych opinii a teraz taki problem i parę innych problemów...

To był wirtualny, sztucznie zrobiony szum. Jego efekty właśnie widać.

 

A co sądzicie o takich kruzach jak az.pl ? nazwa.pl ? itp?

az.pl w powszechnej opinii (co ciekawe, niezmiennej od lat) bardzo kuleje w temacie hostingu. Zobacz kei.pl / iq.pl / dhosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmę nazwa.pl sobie odpuść nie wiem jak jest z az bo nie miałem z nimi nigdy do czynienia, ale w nazwa.pl przyjrzyj się dokładnie parametrom i na limit czasu użycia procesora. Popatrz jakie obciążenia generują twoje skrypty bo jak wybierzesz nazwę to być może będzie tak że będziesz się od nich szybciej wynosił niż myślisz. Ja ich serwery w 2 dni zapchałem wykupiłem 2 pakiety znaczy no nie opłacałem bo 14 dni masz na testy, serwery od nazwa.pl są to serwery skonfigurowane typowo pod firmy które mają mały ruch na stronach. Nie sugeruj się tym ze jest bez limitu transferu bo to ci nic nie da jak ci się skończy czas przewidziany na użycie procka.

 

Tu masz linka do wglądu w parametry bezpieczeństwa hostingu nazwa, parametry te tak samo tyczą się do obu pakietów jakie oferuje firma.

 

http://nazwa.pl/neta...ieczenstwa.html

 

Jeżeli chodzi o BH to konta www mogę ci polecić miałem u nich rok czasu, ale teraz mam VPS, co do kont www to działały dość dobrze, uptime jest dość wysoki na www bo mam jeszcze aktywną usługę www u nich wynosi on na chwilę obecną na moim koncie www Czas działania systemu (uptime)143 dni, 14 godzin i 44 minut, wiec sam widzisz.

 

Mogę też polecić ci też usługi firmy linuxpl.com ale tam masz niemiecka lokalizację, ale serwer tez sprawuje się bardzo ładnie chodź jest drożej jak w BH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz zasypiając modlić się aby serwer następnego dnia chodził lepiej to wybieraj az lub nazwę :D

Polecam castpol.pl i biznes-host.pl obydwie firmy godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klientem kei.pl byłem przez kilka lat nawet pomimo cen. Jednak wtedy jeszcze miałem duży serwis na joomla + przemo (masakra :/ wiem) i nie mieściłem się w parametrach. Ale faktycznie może warto rozważyć ich ofertę.

 

A jak IQ.pl ? kiedyś rozważałem i tego dostawcę - wtedy na początku ich działalności opinie były różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę UltimaHost.pl i Mzone.pl powinieneś być zadowolony. Zresztą tak jak pisał Irek jeśli sugerujesz się opiniami to zobacz też kto tą opinie napisał bo z jednopostowcami różnie bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że zmienisz jednen hosting z dzielonym IP na drugi z dzielonym IP nic nie zmieni - nie ma lepszych i gorszych IP, każde może wcześniej czy później wpaść na listę antyspamową, a niektóre (np. moje ulubione SORBS albo UCEProtect) mają takie zasady, że fascynuje mnie jak ktoś może tego w ogóle produkcyjnie na serwerze używać do filtrowania poczty..

 

Dedykowane IP na serwerze shared też wiele nie da, bo w 95% hostów z DA i innymi cPanelami poczta i tak wyjdzie głównym IP, pozostaje VPS albo usługa typu smtp2go.com.

 

Dodatkowo z tego co widzę 178.248.75.86 jest "not listed in bl.spamcop.net", więc poczta powinna przechodzić normalnie, do następnego razu wink.png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Widzę, że główne problemy dotyczą VPS na biznes-host natomiast o kontach www wszyscy w miarę pozytywnie się wypowiadają.

 

Czy mają jakąś promocję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Firmę nazwa.pl sobie odpuść nie wiem jak jest z az bo nie miałem z nimi nigdy do czynienia, ale w nazwa.pl przyjrzyj się dokładnie parametrom i na limit czasu użycia procesora. Popatrz jakie obciążenia generują twoje skrypty bo jak wybierzesz nazwę to być może będzie tak że będziesz się od nich szybciej wynosił niż myślisz. Ja ich serwery w 2 dni zapchałem wykupiłem 2 pakiety znaczy no nie opłacałem bo 14 dni masz na testy, serwery od nazwa.pl są to serwery skonfigurowane typowo pod firmy które mają mały ruch na stronach.

 

Akurat brat trzyma na nazwie (na jednym koncie) 2 duże strony na Joomli, 3 strony testowe na Joomli (tworzenie szablonów) + 1 mniejsza domowa także na Joomli i 1 na moim CMSie więc w miarę trzymają się te serwery. Jedyny minus to wolniejsze ich działanie. Transfer kilkanaście GB jedna strona pochłaniała + masa zapytań do "majskla" przez boty (dużo treści)

 

 

Co do tematu to pomyśl nad castpol.pl

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat brat trzyma na nazwie (na jednym koncie) 2 duże strony na Joomli, 3 strony testowe na Joomli (tworzenie szablonów) + 1 mniejsza domowa także na Joomli i 1 na moim CMSie więc w miarę trzymają się te serwery. Jedyny minus to wolniejsze ich działanie. Transfer kilkanaście GB jedna strona pochłaniała + masa zapytań do "majskla" przez boty (dużo treści)

 

Kamikadze ale wiesz to zależy od optymalizacji skryptów, każdy używa innych pluginów i dodatków oraz innych skryptów dla kogo co pasuje w obsłudze, jedni piszą własne cmsy drudzy kupują płatne lub korzystają z darmowych. W moim przypadku postawiłem na nazwa jeden wordpress z ruchem 3000 - 4000 uu na dzień i szacowany limit czasu procesora na dzień przebiłem dwukrotnie. Tak samo z ilością GB z bazy i do bazy mysql, nazwa ma limit 10 gb, a ja w 2 dni wykorzystałem około 20 gb danych co doprowadziło do blokady konta przez administratora hostingu.

 

W nazwie też się nie bawią tylko blokują serwer i nie pytają cię o zdanie, jak chcesz to się wyprowadzaj a jak chcesz to zostawaj i płać, taka jest polityka nazwa.pl. Do tego ten limit sekund w nazwa który wynosi 2000000 sekund na okres rozliczeniowy, to tu wystarczy tylko w ciągu tygodnia ruchu dość większego, np jak wstawi ktoś linka na wykopie i mamy po zapasie limitu, z tym też trzeba się liczyć i właśnie z limitem tych sekund to jest bardzo ciężko bo ciężko przewidzieć czy to wystarczy do końca okresu rozliczeniowego. Jak skończy się limit to generują kolejną fakturę vat na kolejny okres rozliczeniowy mimo tego że poprzedni się nie skończył i to tylko decyzja czy opłacać czy szukać czego innego.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×