Skocz do zawartości
Kolopik

Awstats i inne statystyki, na ile można im wierzyć.

Polecane posty

Witam, na ile można wierzyć Awstats'owi? Czy jest on bardzo niedokładny w liczeniu statystyk? Zawyża? Zaniża? Otóż ostatnio zacząłem przyglądać się statystykom moich stron i widzę ogromną rozbieżność między Awstats'em, a serwisowi liczniki.org. Na Awstats pokazuje, że moją stronę obejrzało ~2k uu, a na licznikach.org 2 razy tyle. Jak to jest na GA? Czy "wyświetlenia" oznaczają wyświetlenia mojej strony, czy podczas wyników wyszukiwania, wyskoczyła moja strona ? Nie bardzo to rozumiem.

 

Czy GA liczy statystyki ze wszystkich podstron czy należy wkleić kod na każdą podstronę osobno ?

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczniki.org i inne typu twory w ogóle nie są wiarygodne. Zainstaluj sobie na serwerze Piwika - najlepszy i w pełny funkcjonalny system statystyk według mnie. Używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony :)

 

A dla GA jeden kod w header i gotowe. Podobnie Piwik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ile można wierzyć Awstats'owi? Czy jest on bardzo niedokładny w liczeniu statystyk? Zawyża? Zaniża? Otóż ostatnio zacząłem przyglądać się statystykom moich stron i widzę ogromną rozbieżność między Awstats'em, a serwisowi liczniki.org. Na Awstats pokazuje, że moją stronę obejrzało ~2k uu, a na licznikach.org 2 razy tyle. Jak to jest na GA? Czy "wyświetlenia" oznaczają wyświetlenia mojej strony, czy podczas wyników wyszukiwania, wyskoczyła moja strona ? Nie bardzo to rozumiem.

 

Czy GA liczy statystyki ze wszystkich podstron czy należy wkleić kod na każdą podstronę osobno ?

 

awstats odczytuje z logów serwera www, więc jest najdokładniejszy jesli chcesz sam zliczać ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt mu nie zaufa na zewnątrz bo można go oszukać bawiąc się logami albo wynikami... Ale na własne potrzeby jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Tylko nikt mu nie zaufa na zewnątrz bo można go oszukać bawiąc się logami albo wynikami... Ale na własne potrzeby jest najlepszy

 

Niby czemu nikt nie zaufa? Jest tak samo wiarygodny dla osoby z zewnątrz jak każde inne statsy. A sam w sobie jest najbardziej dokładny, bo analizuje żądania, a nie polega na odwołaniach do skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć z osób które korzystają z Piwik ? Czy jest to dosyć stabilna wersja ? Nie obciąża serwera ? Czy coś w ten deseń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na wht spotkałem się z opinią, że Awstats to syf i zawyża statystyki, niestety nie mogę znaleźć tego wątku.

 

Co do Piwika, to przetestuję :)

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Piwik wymiata. Przy dużych instancjach obciąża bazę danych, wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×