Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Udostępnianie skrzynek pocztowych we własnej domenie

Polecane posty

Witajcie :)

Po złapaniu ciekawej domeny zastanawiam się nad udostępnianiem skrzynek pocztowych.

Z jakiego rozwiązania najlepiej skorzystać? Google Apps odpada - zakładam, że będzie

więcej niż 10 użytkowników, użytkownicy to raczej przypadkowe osoby a licencja dla "małej

firmy" jest moim zdaniem nieopłacalna.

Własny dodatkowy serwer? Same przekierowania? Inne sposoby?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też polecam prokonto, sam korzystam pod paroma domenami i sprawuje się całkiem dobrze. Skrzynki 20 GB każda, pojedyncze wiadomości do 100 MB, do tysiąca kont podpiętych pod domenę, serwery o2 są szybkie i sprawne, nawet antyspam nie jest najgorszy. Webmail też przejrzysty i wygodny, do tego od niedawna w webmailu działa całkiem sprawna wyszukiwarka. W sumie ten serwis bije na głowę darmowe rozwiązania Google, a w niektórych punktach jest lepszy nawet od płatnego GMaila. Jedyny minus jest taki, że u Wujka G masz jeszcze inne usługi w Apps, w prokonto jest tylko poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak w przypadku prokonto.pl wygląda sprawa spamu?

Mam skrzynkę w portalu o2.pl i codziennie dostaję od nich kilka wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja rzadko od nich dostaję wiadmość, może dlatego że nie ustawieniach dałem takie dane, że nie jestem porządanym targetem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prokonto jest inna polityka, nie zarzucają skrzynek taką ilością śmieci. Ja na skrzynce istniejącej już ok. pół roku mam w sumie kilkanaście maili reklamowych. Ale może to dlatego, że tego maila nie podaję wszędzie wokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podepnę, ale czy na prokonto.pl jest dostępny "catch all"? Nie znajduję o tym informacji w FAQ.

 

 

Dla jednej domeny korzystam z Google Apps - 50 skrzynek jest wystarczającą dla mnie ilością w (dawnej) darmowej specyfikacji. Dla drugiej domeny zwlekałem i zwlekałem i... nagle patrzę: zmiana, tylko 10 skrzynek... a to już nie jest wystarczająca ilość. Ale poza utworzonymi określonymi skrzynkami potrzebuję "catch all" na wszystkie nieistniejące.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prokonto jest ble. Moźe dlatego, ze ciagle o2 na jakims rblu wisi...

Do wspomnianych zastosowan idealne bedzie Windows Live for Domains.

Dadza ci nawet ladny widget na strone sluzacy do zakladania konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wybierać między dwiema amerykańskimi korporacjami (Google i M$) i firmą polską, która oferuje podobne usługi, to jednak wybiorę rodzime rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Windows Live Domains miałem korzystać na większą skalę, ale co wysłanie mejla, to każą wprowadzać captcha. Dla mnie żenada.

Ogólnie fajnie, no na pewno wolę bardziej niż GównoMAILa.

Z Prokonto obawiałem się właśnie spamu, bo słyszałem od znajomych nie tylko wirtualnych, że sporo spamu idzie na skrzynki o2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

No, parę tygodni temu pisałem, jakieś przesilenie było :D Codziennie dostawało się do odebrane z 10-20 wiadomości typu SPAM. Teraz już jet lepiej dziennie tylko 2-3, ale częściowo przeniosłem się na gmail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten SPAM mnie niepokoi.

A co powiedzielibyście o własnym rozwiązaniu (serwer, oprogramowanie)?

Powiedzmy, że dzisiaj już standardem jest te minimalne 1GB na skrzynkę.

Może to być kosztowne, ale chętnie przeczytam co o tym sądzicie.

Edytowano przez Shk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ten spam, to jest raczej z mojej winy, bo ten adre mam od początku, gdzieś od 2006 r. No ale powinni antyspam jakoś poprawić.

A potrzebujesz aż 1 GB na konto? Będziesz wysyłał duże pliki? Bo np. ja w o2 mam od 2006 r. konto, i nigdy mejli nie usuwałem a zużywam tylko

15231 e-maili (724,6 MB z 20 GB).

A przesyłałem i dostawałem mniejsze lub większe pliki.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o pojemności 1GB miałem na myśli udostępnianie użytkownikom właśnie takiej maksymalnej pojemności skrzynki.

Moje pytanie. Czy do takiej działalności wystarczy zwykłe konto shared (oczywiście w "lepszej" firmie) czy już rzucić się na VPSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to poczta to możesz poszukać VPSa zagranicą, który będzie miał te 50-60GB dysku. Pewnie i tak większość nie zajmie nawet połowy, więc możesz ryzykować utworzeniem 50 1GBowych kont na VPSie z 30GB dysku.

 

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach to poszukaj wirtualnego/resellera z taką pojemnością.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jeżeli plików dużych nie będą wysyłać to transfer nikły ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Wykupiłem domenę oraz hosting www. Chciałbym założyć pocztę dla znajomych. Jest tylko jeden problem - webmail Horde jaki jest dostępny na koncie hostingowym jest zbyt rozbudowany i niektórzy mogą go nie ogarnąć, po za tym nie ma szyfrowania (chyba ze coś przeoczyłem). Ideałem byłby szyfrowany Roundcube:) Jakie rozwiązanie byłoby dla mnie najlepsze ?

Nadmienię, że jestem świeżynką i dopiero ogarniam te sprawy.

 

PS

Może ktoś mi wyjaśni jaka jest zasada działania prokonto.pl z podpięta własną domeną ?

Edytowano przez ac1d (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×