Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Michael Dicson

Biznes host pseudofirma hostingowa

Polecane posty

Z jednej strony rozumiem klienta, którego irytuje to, że usługa za którą zapłacił nie działa na poziomie, jaki miał obiecany w ofercie, z drugiej jednak strony pod "wrażliwe" serwisy, jak już wspomniano wcześniej, nie bierze się usług takich ja te VPSy, a wykupuje się konkretne, biznesowe rozwiązania z gwarancjami.

Na jedno jednak muszę zwrócić uwagę jednemu z przedmówców: takie zapominalstwo, jak to z niepodpięciem serwera pod UPS czy agregat NIE MA PRAWA występować, jest to ewidentna wina firmy i nie ma w tej kwestii żadnej dyskusji. Jak kupujesz telewizor, to kupujesz odbiornik, podstawkę, kabel zasilający i pilota. Jeśli którejś z tych części nie będzie, bo ktoś przy pakowaniu zapomniał wrzucić do kartonu to też machniesz ręką i powiesz "no przecież zdarza się, ot, zapomniał ktoś"? Nie, będziesz się domagał tego, żeby było wszystko, za co zapłaciłeś.

 

W końcu ktoś po mojej stronie bo widać niektórzy nie rozumieją co to znaczy zapłacić za coś i czegoś co ci się należy nie dostać.

Zapłaciłem i mam prawo wymagać i wymagać tego by serwer był podłączony pod zapasowe źródło energii, każdą inną usterkę zrozumiem zrozumiał bym by padł procesor czy ram czy co innego ale nie to ze im prąd zabrali a oni zapomnieli maszynę podłączyć pod dodatkowe źródło energii bo to jest ich obowiązek by wszystko działało i by zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem energii elektrycznej.

 

No widzisz, jak się kupuje tanie maszyny to czasami są takie problemy.

Słuchaj to nie chodzi o to czy tanio tu chodzi o to ze ja zapłaciłem a serwer nie był zabezpieczony przed tym by nie zgasł jak prąd zabiorą o to mi chodzi że dziś już to 2 raz taki przypadek na czym cierpią moje strony i to nie była zadna awaria tylko nie dopilnowanie pracowników w firmie tego iż serer nie został podłączony do drugiego źródła energii bo przecież awarii sprzętowej nie było a dziwnym trafem mój serwer się wyłączył a iinych maszyny działają. To tak samo można pomyśleć ze firma robi to specjalnie.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ty za ten brak podpięcia serwera pod agregat chcesz się sądzić? Rozumiem cię brak dosępności do usług ale po co ten sąd i prawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To ja zapytam inaczej: Ile zapłaciłeś i za co tyle zapłaciłeś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to ile serwer kosztował kosztował tyle ile jest w ofercie na strone BH, nie powiedziałem ze chcę się sądzić po prostu ich regulamin mówi jednoznacznie a wychodzi na to ze oni sami własnego regulaminu nie przestrzegają, tym bardziej że zapewniają cię przed kupnem serwera ze będzie ok że wszystko skonfigurują itp i skonfigurowali ale co z tego jak serwer leży co 7 dni jak by ci padał serwer co 7 dni też byś był wku******ny chyba to normalne nie. Daj ja ci wyłącze serwer na pare razy na dzień zobaczymy jak ty będziesz reagował jak nie będziesz mógł dostać się do paneli i dodawać wpisów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wy chyba na wht nie rozumiecie, ze skoro osoba zaplacila dana kwote i w ofercie jest napisane gwaratnowany 99,9% uptime to taki powinienen byc. Niewazne czy zaplacil 10zl za vps bo byla promocja czy tylko 100zl. Jest to firma hostingowa która powinna trzymać sie zasad swojej oferty, w końcu coś ze sobą reprezentuje prawda?

Robicie niezly OFFTOP broniac BiznesHostu, udając ze 2 down'y serwera jest niczym. W ogole koledzie nie pomagacie tylko go jeszcze gnoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało tego pracownicy BH zabrali mi 400 ghz z procka na maszynie a płaciłem za procek 3.4 ghz nie wiem gdzie znikło 400 ghz chyba się obrazili na mnie że postanowiłem tu napisać o tym problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało tego pracownicy BH zabrali mi 400 ghz z procka na maszynie a płaciłem za procek 3.4 ghz nie wiem gdzie znikło 400 ghz chyba się obrazili na mnie że postanowiłem tu napisać o tym problemie.

 

hehe, moze moja usluga ci zabrala 400mhz ;p mam minecrafta postawionego na vps w BH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom koszt usług jak napisał Paweł, ma tu ogromne znaczenie.

Im więcej płacisz, tym więcej możesz oczekiwać, nie oczekuj że usługa za 79 złotych brutto (bo sądzę, że o tym tu mówimy), zapewni Ci administrację, panel, i porządny serwer pod działalność biznesową.

 

Niestety przy biznesie trzeba włożyć i tu Michael nie powinieneś oszczędzać.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale właśnie cena ma tutaj mega znaczenie :) Bo jeżeli płacisz powiedzmy stówe co miecha za takiego VPS to poziom będzie ZUPEŁNIE inny niż jakbyś miał płacić dychę za takiego VPS :) Bo jeżeli uważasz że za tę dychę (cena wzięta z d dla przykładu) to raczej nie będziesz miał dobrej jakości usługi... Ale znów za stówę to już masz więcej do gadania. Niestety za dychę nie będziesz miał private-admina, za stówę może na 2h w miesiącu :) Chcesz mieć dobrze wykonywaną usługę ? Idź do lepszej firmy i zapłać im odpowiednio :)

 

Rany ale macie tempo :D, ledwo napisałem tego posta a już cztery nowe się pojawiły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom koszt usług jak napisał Paweł, ma tu ogromne znaczenie.

Im więcej płacisz, tym więcej możesz oczekiwać, nie oczekuj że usługa za 79 złotych brutto (bo sądzę, że o tym tu mówimy), zapewni Ci administrację, panel, i porządny serwer pod działalność biznesową.

 

Niestety przy biznesie trzeba włożyć i tu Michael nie powinieneś oszczędzać.

 

Panel direct admin zakupiłem licencje na cały rok do tego dałem kase za to zę mi na początek skonfigurują serwer z resztą sam se dam rade ale tu chodzi o to ze serwer padł dla tego ze prądu brakło bo im zabrali. A nie to ze ja wymagam niewiadomo czego ja wymagam stabilności jest 99.9% to powinno być tyle ile oni obowiązują się dać o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do większości tutaj nie jestem fanem Biznes-host/Logout.pl i w pełni rozumiem rozżalenie Michała. Ale jedna rzecz mnie śmieszy choć może się mylę. Abstrahują od ceny usługi i pozostałych czynników to jakby również zapomnieli podłączyć prąd pod dedyka to raczej też by nie działał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Pomyśl nad chmurką (cloud). Będziesz miał większą gwarancję że wszystko będzie działać i będzie minimum problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie też tak może się zdarzyć ja nie chcę być złośliwy i nie miałem zamiaru tu nikogo potępiać tylko po prostu wytknąłem błędy jakie mają misce w BH a które nigdy nie powinny się wydarzyć a to wszystko moim kosztem dla tego czuję się poszkodowany i może z początku wybuchłem nerwami ale co ja miałem zrobić jak moja strona dziś dłużej było offline i to w ciągu największego ruchu gdzie dużo osób wchodziło w tym momencie na witryny.

 

Teraz z tymi procesorami u nich jest problem teraz bo wygląda na to ze majsterkowali przy serwerze i ze złości opcieli mi rdzeń który na początku dodali mi za darmo i odjeli 400 mhz z tego jednego rdzenia za który zapłaciłem i to tez jest nie w porządku.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś Ci może ze złości obciąć CPU, co Ty piszesz. Przecież kupując usługę masz konkretne parametry, płacisz za konkretne konfiguracje serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem oni coś majstrują przy moim serwerze wciąż nei wiem co oni tam wyczyniają będe się od nich wynosił chyba bo zrobiło się bardzo nie miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz ja z tą firmą mam do czynienia już ponad rok i nigdy nie miałem takich problemów mało tego jeszcze polecałem ich usługi bo sadziłem ze jest tanio i profesjonalnie ale dziś zaleźli mi za skórę tymi padami serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw popracuj ze słownikiem. Skoro rok było okej, a tylko dzisiaj jest źle to faktycznie mają jakąś usterkę (tak mi napisali bo czekam na aktywację serwera). Więc po co siejesz złą opinię? Zachowujesz się jak typowe dziecko, któremu coś nagle nie działa przez 1 dzień i musi firmę obsmarować bo inaczej nie potrafi załatwić sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty a może ja nie jestem polakiem że mówisz mi że mam ze słownikiem pracować?

Ja mówię jak jest awaria ale linii energetycznej a nie u nich awarii sprzętowej nie było tylko problem z prądem i agregatem bo zapomnieli o maszynie.

Patrz żebyś i ty nie żałował zakupu u nich serwera bo ja po 2 tygodniach zaczynam żałować ze u nich wziąłem ten vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polakiem.

Do tej pory milczałem, mimo, że należę do "grammar nazis", ale tego nie zdzierżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wcześniej przez serwerem VPS miałeś inną usługę u nich? Teraz wymyślasz historyjki, że może nie jesteś Polakiem. Słabe masz te wymówki i argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie rozumiem po co ktos sie czepia mej pisowni. Po drugie dziś w ciągu jednego dnia nie działał mi serwer jak należy będe teraz musiał oddac pieniądze reklamodawcom bo się wycofali z emisji kreacji reklamowych na mojej witrynie musiałem świecić oczami za błąd stworzony przez BH bo zapomnieli poczepić serwera pod zasilanie UPS serer padał co 2 godziny dziś i to jest w porządku według ciebie? Patsz zebyś ty nie miał takiej zrytej sytuacji bo pod twój serwer tez mogą niepodłączyć kabelka z prądem tak jak pod mój i będziesz miał też niespodziankę i kupe napsutej krwi przez głupote pracowników BH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnień.

 

Faktem jest, że serwer dedykowany na którym jest wpomniany VPS miał w ostatnim czasie 2 nieplanowane restarty.

Nie jesteśmy z tego dumni, że taka sytuacja miała miejsce i pracujemy intensywnie nad ustabilizowaniem pracy tej maszyny.

 

Odnosząc się do kwestii zasilania. Brak wpięcia do agregatu nie wynikał z zaniedbania czy złej woli. W obecnym czasie jest to ograniczenie techniczne i część infrastruktury nie mogła być wpięta do zasilania z agregatu. Pozostale 80% zasobów pracowało w dniu dzisiejszym na zasilaniu awaryjnym (w tym z agregatu). Podejmujemy

działania zmierzające do modernizacji serwerowni.

 

Użytkownik zamówił u nas ofertę VPS z procesorem gwarantowany 2.8Ghz (max 3Ghz). W ostatnim czasie zgłaszał znaczne obciążenie swoich witryn, zużywając całość przydzielonych zasobów.

Poprosiliśmy go o optymalizację serwisów i na czas optymalizacji zostały włączone gratis dwa rdzenie procesora (vzctl set bez --save). W dniu dzisiejszym restart przywrócił dokładnie parametry jakie były zamówione - i całość zgodnie z zamówieniem jest do jego dyzpozycji.

 

 

Przepraszamy najmocniej za problemy techniczne w dniu dzisiejszym. Z naszej strony robimy wszystko co możliwe by wszystko wróciło normy.

 

Rozumiemy też rozgoryczenie użytkownika, każdy oczekuje najwyższej dostępności dla swoich stron. Oczywistym jest że nie powinniśmy rozpatrywać tego w cenie usługi, a jedynie w zgodności z ofertą. W ofercie oferujemy dostępność na poziomie 99,9% w skali rocznej i pomimo sytuacji z ostatnich dni SLA zostało zachowane.

 

Każdy oczywiście ma prawo do swoich opinii i do własnej oceny sytuacji, jednakże staramy się zapewnić jak najwyższą jakość dla wszystkich naszych klientów, niezależnie od zmieniających się opinii użytkownika na nasz temat smile.png

Edytowano przez www.biznes-host.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×