Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lobker

Co bedzie lepsze VPS czy Dedyk

Polecane posty

Witam, chciał bym się spytać co będzie lepsze czy taki VPS:

 

ovz.8192MB

Łączna moc procesora: 8 GHz

Z podziałem na rdzenie: 4 x 2 GHz

Gwarantowana pamięć RAM: 8192 MB

Powierzchnia dyskowa: 40 GB

Transfer miesięczny: 5000 GB

 

Cena 109 zł miesięcznie

 

Czy Dedyk:

 

Procesor: AMD Athlon X2 4400+ 2,2GHz

Pamięć RAM: 4 GB

Przestrzeń dyskowa: 2x 250GB (Software-RAID 1)

Przepustowość łącza: 100 Mb/s

Transfer miesięczny: nieograniczony*

5 adresów IP IPv4, IPv6 /64

serwerownia w Polsce

 

Cena 144 zł miesięcznie

 

Ogólnie chciał bym na nich postawić. Stronie WWW, TS3 na około 40 slot, Serwer minecrafta 50 slot

Edytowano przez lobker (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Pod minecrafta raczej ten vps, gdyż ma więcej pamięci ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na dedyku masz łącze i dyski wyłącznie dla siebie. Choć akurat dyski SSD w Ultimahost są bardzo wydajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie serwer dedykowany, poniewaz dedyk ma zasoby gwarantowane, vps nie zawsze ma gwarantowane, a jak tu widze jest to vps openvz z ultimahost, dedyk jak widze to w sląskdatacenter poczytaj najlepiej opinie firm w ktorych chcesz kupić.

Pod minecraft troche słabe maszyny. To już od ciebie zależy co kupisz.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup dedyka. A co do ultmahost to odradzam, posiadam tam aktualnie serwer ovz.4096 i minecraft odwala tam różne sceny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niby VPS ma więcej pamięci RAM pod Minecrafta' choć bardziej polecam dla Ciebie serwer dedykowany.

Masz jedynie pewność, że to co w dedyku to należy do ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Athlon ma wydajność porównywalną z nowszymi Atomami. Specyfikacja VPS-a z Ultimahost, jest pod każdym względem lepsza, niż dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Athlon ma wydajność porównywalną z nowszymi Atomami. Specyfikacja VPS-a z Ultimahost, jest pod każdym względem lepsza, niż dedyka.

 

No i właśnie przez to ze VPS z Ultimahost jest poda każdym względem lepszy od Dedyka, mam dylemat co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brazosy są dużo wydajniejsze od Atomów, a nie wspominam o tym Athlonie. Minecraft korzysta z javy, wiec podaj mi test w javie, w którym Atom jest lepszy od tego Athlona.

 

Nie napisałem, że lepszy tylko porównywalny. Rozmawiamy tutaj raczej o tym vps vs dedyk. Posiadam tego vps ovz.8192MB i mam dane to co jest w specyfikacji, więc nie rozumiem insynuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że lepszy tylko porównywalny. Rozmawiamy tutaj raczej o tym vps vs dedyk. Posiadam tego vps ovz.8192MB i mam dane to co jest w specyfikacji, więc nie rozumiem insynuacji ?

Masz dane ale twoje zasoby nie są gwarantowane przynajmniej w wirtualizacji OpenVZ, zrozum ze na takiej maszynie gdzie masz vps stoi kilka takich serwerów nie ty sam wiesz ,nie masz zasobów gwarantowanych lecz tyle możesz osiągnąć zakładając ze na maszynie jest troszkę wolnych zasobów i że nie jest zakładany overseling bo jeżeli tak to twoje "Gwarantowane Zasoby" spadają w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dane ale twoje zasoby nie są gwarantowane przynajmniej w wirtualizacji OpenVZ, zrozum ze na takiej maszynie gdzie masz vps stoi kilka takich serwerów nie ty sam wiesz ,nie masz zasobów gwarantowanych lecz tyle możesz osiągnąć zakładając ze na maszynie jest troszkę wolnych zasobów i że nie jest zakładany overseling bo jeżeli tak to twoje "Gwarantowane Zasoby" spadają w dół.

 

Chcesz powiedzieć, że nie mogę wykorzystać 8GB ram, 40GB powierzchni dyskowej na SSD oraz czasu procesora przydzielonego w ofercie, jak i również transferu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz. To masz w ofercie jako zasoby gwarantowane. Koledzy wyżej mówią tylko, że częstą praktyką jest overselling - sprzedaje się więcej zasobów, niż fizycznie na serwerze istnieje, w szczególności dotyczy to tych najdroższych, czyli RAMu i mocy CPU. Większość użytkowników nie wykorzystuje w 100% tego, co wykupili, a jeśli nawet, to w niewielkim wymiarze czasu, w związku z czym przy rozsądnym gospodarowaniu zasobami można zastosować overselling, który nie wpłynie w większym stopniu na wygodę użytkowania VPSów przez poszczególnych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu do tego dedyka poprosiłbym o jakąś dodatkową kostkę ramu. Niech Ci ujmą te 4 dodatkowe adresy albo dysk. Zawsze idzie się jakoś dogadać, zwłaszcza, że jest opcja dokupienia dodatkowej pamięci (2GB/20zł mc) tylko jej instalacja kosztuje 100zł, choć to pewnie też byłoby do dogadania przy dłuższym okresie wynajmu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz. To masz w ofercie jako zasoby gwarantowane. Koledzy wyżej mówią tylko, że częstą praktyką jest overselling - sprzedaje się więcej zasobów, niż fizycznie na serwerze istnieje, w szczególności dotyczy to tych najdroższych, czyli RAMu i mocy CPU. Większość użytkowników nie wykorzystuje w 100% tego, co wykupili, a jeśli nawet, to w niewielkim wymiarze czasu, w związku z czym przy rozsądnym gospodarowaniu zasobami można zastosować overselling, który nie wpłynie w większym stopniu na wygodę użytkowania VPSów przez poszczególnych użytkowników.

 

Ja rozumiem, że są firmy stosujące overselling, ale nie widzę akurat tutaj związku z pytaniem które zadał autor wątku. Ten VPS w Ultimahost ma zasoby gwarantowane i są one lepszej jakości niż proponowany dedyk. Pozatym na stronie widzę ofertę zniżki 60% za dowolny okres rozliczeniowy tego VPS-a. Jak dla mnie wybór jest prosty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że nie mogę wykorzystać 8GB ram, 40GB powierzchni dyskowej na SSD oraz czasu procesora przydzielonego w ofercie, jak i również transferu ?

 

te 8GB ram to pewnie (gdybam) pamiec max, a nie gwarantowana

 

jeszcze gorzej z dyskiem - nie masz gwarantowanego "zasobow" I/O

 

dedyk to calkiem inna klasa

Edytowano przez krdc.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym się spytać co będzie lepsze czy taki VPS:

 

ovz.8192MB

Łączna moc procesora: 8 GHz

Z podziałem na rdzenie: 4 x 2 GHz

Gwarantowana pamięć RAM: 8192 MB

Powierzchnia dyskowa: 40 GB

Transfer miesięczny: 5000 GB

 

Cena 109 zł miesięcznie

 

Czy Dedyk:

 

Procesor: AMD Athlon X2 4400+ 2,2GHz

Pamięć RAM: 4 GB

Przestrzeń dyskowa: 2x 250GB (Software-RAID 1)

Przepustowość łącza: 100 Mb/s

Transfer miesięczny: nieograniczony*

5 adresów IP IPv4, IPv6 /64

serwerownia w Polsce

 

Cena 144 zł miesięcznie

 

Ogólnie chciał bym na nich postawić. Stronie WWW, TS3 na około 40 slot, Serwer minecrafta 50 slot

 

 

mam ogromne pytanie z czego jest VPS i Dedyk podasz linka lub ktos z was najlepiej pisac na GG 21141315

 

zna ktos dobry hosting lub dedyki vps minimom 3GB ram do 6 .tani najlepiej bez transferu moze gg 21141315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostać bez transferu. W sumie to mogę Ci sprzedać za 10zł/mies: Procek 4x2.8Ghz, 12GB RAM i dysk 500GB.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj SKype lub pisz na GG 21141315 a tam podasz skype pogadac chce i sie do gadac,

 

Robicie sobie z niego jaja, a on chyba nie rozumie co napisal.

 

Serwer bez transferu to jak komputer bez prądu - masz go ale nie możesz uzywać :)

 

A jeśli chodzi ci o bez limitu transferu to w Polsce zazwyczaj jest to na rurce 10Mbit (lub 100Mbit*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robicie sobie z niego jaja, a on chyba nie rozumie co napisal.

 

Serwer bez transferu to jak komputer bez prądu - masz go ale nie możesz uzywać smile.png

 

A jeśli chodzi ci o bez limitu transferu to w Polsce zazwyczaj jest to na rurce 10Mbit (lub 100Mbit*)

 

tak. sorki. porypalo mi sie oto chodzi by nie bylo limitow. przepraszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy dedyk będzie lepszy od VPSa (o podobnych parametrach), no chyba, ze ma się VPS od zaufanej osoby/firmy i nie ma dzielenia zasobów x5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos jakis dobry i tani? od 3 GB ram do 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×