Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lnx

double content, precle i inne sposoby pozycjonowania

Polecane posty

Witam !

 

Prowadzę swój serwis o grze strategicznej Cossacks (Kozacy) http://kozacy.org/ od blisko 2009 roku. Mam kilka pytań, które ostatnio mi się nasuneły. Serwis jest jako-tako wypozycjonowany, ale wiadomo - zawsze może być lepiej :)

 

Czasami użytkownicy piszą artykuły bądź inne poradniki na forum (http://forum.kozacy.org/). Potem przenoszę je na portal, na stronę główną i link w katalogu "artykuły". Czy takie coś może być potraktowane jako double content? Czy siła tego artykułu wtedy spada? Czy może w obrębie jednej domeny takie coś jest akceptowalne przez bota google?

Nie jestem pewny co do tego więc nasuneło mi się pewne rozwiązanie - na forum umieszczony jest króciutki wstęp do artykułu z linkiem "Czytaj dalej [nazwa artykułu].." który prowadzi do całości artykułu na portalu. Na portalu linki mają postać user friendly - zawierają słowa kluczowe dla strony którą pozycjonuję (np kozacy.org/cossacks/kozacy-2/gra-jednoosobowa lub kozacy.org/cossacks/taktyki-strategie-gry) więc cenniejsze jest dla mnie umieszczanie ich na portalu. Czy umieszczanie ich również na forum to zła stragegia?

 

Również inna sprawa - czy precle są skuteczne? Chodzi mi o darmowe. Wiadomo że treść musi być unikalna, z tym nie ma problemu. Czy mógłby ktoś zarzucić linkiem do skutecznych, darmowych precli?

 

Inna sprawa - katalogi. Czy jest sens dodawać stonę do katalogów? Jeśli tak, to do jakich? Czy jest związane z tym jakieś ryzyko?

 

Na koniec chciałbym zapytać jeszcze - co mogę zrobić aby lepiej wypozycjonować swoją stronę ? :)

 

pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja to skomentuję tak:

 

- w mojej ocenie takie coś może zostać potraktowane jako DC,

- Google traktuje domenę.pl oraz sub.domenę.pl jako dwie różne domeny,

- uważam, że siła tego arta spada, jednak nie do zera - nadal jest użyteczny,

-- wpisałem w Google tytuł jednego wpisu na blogu "kozacy bitwa o europę" na pierwszym miejscu jest forum (oryginał), na drugim jest blog (kopia), może to o czymś świadczyć, jak chcesz coś poprawić to musisz najpierw zaobserwować co się pozycjonuje lepiej na frazy, które chcesz uzyskać ;)

- zastanów się co ma się pozycjonować "czy blog ma promować forum czy na odwrót",

- jeśli chcesz kontynuować tą strategię postaraj się zróżnicować wpisy na bloga np. 2-3 zdaniowym unikatowym wstępem,

- dobra strategia to taka, która skutecznie realizuje twój cel - jaki jest twój cel ? wypozycjonowany blog czy forum i na jakie frazy?

- dobre precle są skuteczne, słabe precle są skuteczne w dużych ilościach,

- zawsze jest ryzyko ;) zdobywasz "nienaturalne" linki łamiesz zasadę "White SEO" Google - można u nich o tym poczytać,

- pisz treści, wypełniaj unikatowe tagi np. "title", stosuj przyjazne URL'e i zdobywaj linki tematyczne ;)

 

Przy czym w Twoim przypadku największym kapitałem jest treść, reszta w tym wypadku to będzie wsparcie tej unikatowej treści - trzeba ją dobrze wykorzystać ;) Możesz postarać się zróżnicować tekstowo obie wersje i liczyć, że Google uzna je za wartościowe i przekieruje trochę ruchu z wyników wyszukiwania. Pododawaj trochę domenę główną do precli i katalogów, jeśli tego nie zrobiłeś na pewno pomoże ;)

 

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witaj!

Dzięki za bardzo rzeczową odpowiedź :) pojawiły się nowe wątki, więc mam więcej pytań ;)

Chciałbym aby portal był źródłem wiedzy, a forum miejscem dyskusji. No i chciałbym bardziej wypromować sam portal, gdyż na forum wchodzi trochę więcej użytkowników niż na stronę główną - po części jest to oczywiste, ale czasami różnica w uq jest znacząca. Chciałbym wyrównać jakoś ten wskaźnik.

 

Celem jest wypozycjonowanie strony głównej na frazy cossacks oraz kozacy. Różne wskaźniki podają różne wyniki, ale generalnie na frazę kozacy serwis jest dobrze wypozycjonowany, lecz na frazę cossacks kuleje. Jak to zmienić?

 

Inna sprawa - z tego co zrozumiałem, strategia - "pojawia się nowy artykuł - więc cały artykuł na portalu, a na forum odnośnik do niego i 2-3 zdaniowy wstęp do artykułu" jest dobra?

 

Kolejna sprawa - czy ruszać stare artykuły które są na forum? W sensie - czy dobrą strategią jest wrzucić je teraz na portal, a na ich miejscu na forum pozostawić unikalny 2-3 zdaniowy wstęp i link do artykułu na stronie głównej? Czy skoro są już zaindeksowane i mają jakąś tam moc, to lepiej nie ruszać ich z forum?

A może lekko je przebudować, pozmieniać kilkanaście słów i wrzucić na portal?

 

Co do treści - wiem, że tutaj drzemie kapitał, za to nie wiem za bardzo jak skutecznie wspierać tą treść. Przy okazji - mógłbyś mi podrzucić kilka-kilkanaście linków (oczywiście w miarę możliwości) do dobrych darmowych katalogów i precli? Nie chce tutaj spaprać tej sprawy, bo nigdy nie dodawałem strony do katalogów ani żadnych precli - skoro mówisz że może to pomóc, więc warto to zrobić :)

 

Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witaj!

Dzięki za bardzo rzeczową odpowiedź smile.png

-> proszę, możesz dać mi "zieloną strzałkę" w górę za tego posta wink.png

 

Chciałbym aby portal był źródłem wiedzy, a forum miejscem dyskusji. No i chciałbym bardziej wypromować sam portal, gdyż na forum wchodzi trochę więcej użytkowników niż na stronę główną - po części jest to oczywiste, ale czasami różnica w uq jest znacząca. Chciałbym wyrównać jakoś ten wskaźnik.

 

-> pisz rzeczowe artykuły tematyczne, poprzez umieszczenie w tytule oraz w pogrubionych słowach, oraz linkach wewnętrznych nakieruj boty Google o czym jest każdy z nich, później linkuj do nich z wypowiedzi tematycznych na forum używając jako odnośnika słów kluczowych

-> linkuj też pomiedzy poszczególnymi artykułami z użyciem słów kluczowych pasujących do ich głównej tematyki

 

Celem jest wypozycjonowanie strony głównej na frazy cossacks oraz kozacy. Różne wskaźniki podają różne wyniki, ale generalnie na frazę kozacy serwis jest dobrze wypozycjonowany, lecz na frazę cossacks kuleje. Jak to zmienić?

 

-> używaj tych słów kluczowych w treści, linkuj do domeny głównej z katalogów/precli oraz umieść link na forum do strony głównej

 

Inna sprawa - z tego co zrozumiałem, strategia - "pojawia się nowy artykuł - więc cały artykuł na portalu, a na forum odnośnik do niego i 2-3 zdaniowy wstęp do artykułu" jest dobra?

 

-> dobra, będzie pozycjonować serwis i wpisy w nim umieszczone

 

Kolejna sprawa - czy ruszać stare artykuły które są na forum? W sensie - czy dobrą strategią jest wrzucić je teraz na portal, a na ich miejscu na forum pozostawić unikalny 2-3 zdaniowy wstęp i link do artykułu na stronie głównej? Czy skoro są już zaindeksowane i mają jakąś tam moc, to lepiej nie ruszać ich z forum?

A może lekko je przebudować, pozmieniać kilkanaście słów i wrzucić na portal?

 

-> możesz wrzucić je na portal lekko zmodyfikowane i podlikowac z forum, wtedy serwis głowny i wpisy będą się pojawiały w wynikach wyżej niż forum na odpowiednie frazy i ich warianty

 

Co do treści - wiem, że tutaj drzemie kapitał, za to nie wiem za bardzo jak skutecznie wspierać tą treść. Przy okazji - mógłbyś mi podrzucić kilka-kilkanaście linków (oczywiście w miarę możliwości) do dobrych darmowych katalogów i precli? Nie chce tutaj spaprać tej sprawy, bo nigdy nie dodawałem strony do katalogów ani żadnych precli - skoro mówisz że może to pomóc, więc warto to zrobić smile.png

 

-> listy katalogów jakimi dysponuję to tylko płatne, jesli chcesz mogę przesłać na PRV smile.png

 

 

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

-> proszę, możesz dać mi "zieloną strzałkę" w górę za tego posta wink.png

chciałem tak zrobić, lecz nie mam wystarczającej ilości postów - jeżeli jest możliwość, to proszę moderatora o przyznanie reputacji dla @majkelfirst, a jak nie ma takiej możliwości, to niezwłocznie kliknę po osiągnięciu wymaganego limitu :)

 

-> pisz rzeczowe artykuły tematyczne, poprzez umieszczenie w tytule oraz w pogrubionych słowach, oraz linkach wewnętrznych nakieruj boty Google o czym jest każdy z nich, później linkuj do nich z wypowiedzi tematycznych na forum używając jako odnośnika słów kluczowych

-> linkuj też pomiedzy poszczególnymi artykułami z użyciem słów kluczowych pasujących do ich głównej tematyki

Oczywiście już to robię od pewnego czasu :)

 

-> używaj tych słów kluczowych w treści, linkuj do domeny głównej z katalogów/precli oraz umieść link na forum do strony głównej

generalnie w moim przypadku, warto dodawać precle? Czy może same katalogi wystarczą?

 

-> dobra, będzie pozycjonować serwis i wpisy w nim umieszczone

dzięki za wyjaśnienie :)

 

-> listy katalogów jakimi dysponuję to tylko płatne, jesli chcesz mogę przesłać na PRV smile.png

podrzuć, podrzuć :) Generalnie katalogi płatne są lepsze od darmowych, to logiczna rzecz. To oznacza że są skuteczniejsze? W jaki sposób ich skuteczność jest lepsza od darmowych katalogów? Do ilu katalogów warto dodać stronę, aby nie przesadzić? Czy lepiej jest dodawać stronę do samych płatnych katalogów?

 

 

pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×