Skocz do zawartości
Bartosz Kasper

Serwer VPS ts3 500slotow +cs

Polecane posty

Jeżeli serwery cs to polecam wirtualizacje xen, nie miałem vpsa w livenet, powinno bez żadnego zająkniecia smigać, na tym vps postawisz nawet 2serwery cs albo więcej, a ts3 bez problemowo. :]

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli utrzymasz się w transferze to spokojnie ci pójdą te 2 serwerki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 10mbit nie uciągnie bo będą ciągłe lagi, a na 100mbit możesz się nie zmieścić w transferze więc nie wiem czy pociągniesz serwer CS bo dobrze wypromowany serwer ma wielki apetyt na transfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mogą. W TS3 zależnie od kodeka a w CS zależnie od moda, pluginów, muzyki itd

polecam postawienie fastdl do CS na osobnym serwerze bo z fastdlem nie zmieścisz się w transferze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale 100mb dysku czy transferu bo to zasadnicza różnica

Jeżeli dysku to zastanów się co będziesz ładował na serwer, a jeżeli transfer to na jednego gracza starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od graczy jak często będą tam grać oraz ile osób będzie online na ts3 jeszcze jak dorzucisz stronkę to zapomnij ze zmieścisz się w 1.1TB Ja z ts3 +200os + strona + forum (800uu dziennie) wsysam koło 1TB to ty jak dorzucisz serwerki do cs to już z transferem kurcho będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wylozysz sie na transferze jezeli chcesz miec pare set osob + servery cs w miare zapelnione. Minecraft bez problemu z taka iloscia ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież zanim to rozkręci to spokojnie miną 2-3 miesiące a w tym czasie zdąży zaobserwować ile transferu mu żre i najwyżej sobie dokupi lub przejdzie na wyższy pakiet - nie widzę jakichś problemów z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12slotów to około 1gb ramu. Im więcej modów to więcej wciągnie ramu.

 

Caly vps pociągnie koło 50-60slot.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nieźle. to muszę ogarnąć mój serwer który ciągnie przy 5 osobach na bukkicie z 40 pluginami i sporą mapką około 2GB do 2.5GB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaszuk to zależy właśnie od ilości puluginów zainstalowanych do serwera, ja tam sie nie znam ale 1-1.5gb ram około 10osob pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ale pobiera tyle czysty serwer lub sam bukkit jak rozbudujesz mapę/odkryjesz tereny to zapotrzebowanie na ram rośnie drastycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N0Name mówi prawdę, po wgraniu dodatkowych pluginów serwery mogą się dławić.

Pamięć RAM oraz procesor jest miłosiernie obciążana, dlatego ważna jest wirtualizacja XEN.

 

1-1,5GB jak Pan Magic piszę to już z pluginami wgranymi :)

Choć nawet czysty CS potrafi czerpać zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy trochę tych serwerów już postawiłem i czysty cs mało ciągnie ale takii z codmodem już swoje potrzebuje.

Mój czysty serwer mc pod kręcenie let's play ciągnie +/- 1GB Ram przy 3 osobach, a freebuild + survival ciągnie 2GB-3GB przy 5 osobach (budujemy mapkę 4fun dla siebie)

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty stawiasz na Debian 6 a mc jest wydajniejszy pod freeBSD. Tak wgl pomyś logicznie 3sloty - 1GB ram

To żeby postawić serwer 30slot potrzebujemy 10GB ram? Bez przesady, firma która sprzedaje takie serwery mc nie wyrobiła by dedykach i dawno by splajtowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty stawiasz na Debian 6 a mc jest wydajniejszy pod freeBSD. Tak wgl pomyś logicznie 3sloty - 1GB ram

To żeby postawić serwer 30slot potrzebujemy 10GB ram? Bez przesady, firma która sprzedaje takie serwery mc nie wyrobiła by dedykach i dawno by splajtowała.

 

Magiku liczy się hardcore? Niektórzy może naprawdę nie wiedzą co to pamięć RAM...

Debian jest wydajny, nawet FreeBSD nie będzie pobierał takiej ilości...

 

Wtedy ten system by był bardzo nie lubianym, a w końcu jest bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Magiku liczy się hardcore? Niektórzy może naprawdę nie wiedzą co to pamięć RAM...

Debian jest wydajny, nawet FreeBSD nie będzie pobierał takiej ilości...

 

Wtedy ten system by był bardzo nie lubianym, a w końcu jest bardzo dobry smile.png

 

Ale N0Name chodziło że FreeBSD jest lepszy pod MC niż Debian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×