Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
antonov85

Podwójne przekierownie DNS

Polecane posty

Witam

 

U obecnego rejestratora domeny posiadam przekierowanie DNS na serwer innej firmy (A). Teraz potrzebuje DNSy przekierować na jeszcze inny serwer ( B ). Jednak sprawa sie komplikuje ponieważ na serwerze A posiadam konta pocztowe a serwer B nie jest konfigurowalny. Najważniejszą sprawą jest aby poczta e-mail działała sprawnie. Czy jest możliwe zrobienie przekierowania DNS: rejestrator>serwer A>serwer B? Czy może u obecnego rejestratora musze wykupić serwer? A może jest jeszcze inne wyjście?

 

Mam nadzieję, że udało mi się to w miarę zrozumiale wytłumaczyć, gdyż te tematy są mi obce.

Pozdrawiam

Edytowano przez antonov85 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie wiem czy to dobrze zrozumiałem (mało danych) ale zakładając, że zapis: "rejestrator>serwer A>serwer B" oznacza "NSY ustawione na A, na A poczta, a WWW na B" to tak, jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o to, żeby poczta dla domeny była obsługiwana na serwerze A, a strona na serwerze B?

 

Jeśli tak to możesz to ustawić na poziomie serwerów DNS na które delegujesz domenę. Poczytaj o rekordach A (strona) i MX (poczta). I zgłoś się do administratora serwerów DNS z których korzystasz. Może udostępnia możliwość samodzielnej modyfikacji strefy DNS Twojej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz, że te tematy są Ci obce, to wytłumaczę jak początkującemu, mam nadzieję, że się nie obrazisz.

 

 

Następujące usługi traktuj zupełnie osobno:

- rejestracja domeny;

- usługi DNS;

- webhosting (trzymanie stron www);

- poczta elektroniczna.

 

Każdą z powyższych usług możesz mieć u innego dostawcy, albo 2 tu 2 tam, 3 tu 1 tam, każdą u kogo innego - sam wybierasz. Ba! - jedną usługę możesz mieć u dwóch lub więcej dostawców (za wyjątkiem rejestracji domeny, rejestrator może być tylko jeden).

 

- U rejestratora decydujesz z jakich serwerów DNS korzystasz.

- Na wybranych serwerach DNS decydujesz gdzie będą obsługiwane Twoje strony www, gdzie będzie przyjmowana poczta przychodząca @twojadomena.

 

 

Aby było Ci najwygodniej wybierz takie serwery nazw, na których możesz swobodnie zarządzać wspomnianymi już wyżej rekordami A, CNAME (dla stron www), MX (dla poczty przychodzącej) itd., wtedy z czyjąś pomocą (lub po jakimś czasie już samodzielnie) skonfigurujesz swoje usługi dowolnie według potrzeb.

 

Jeśli ani hosting, na którym masz strony, ani hosting, na którym masz pocztę, nie pozwalają Ci dowolnie modyfikować wpisów DNS (na tańszych może się tak zdarzyć, droższe umożliwiają Ci to bez problemu zazwyczaj), to możesz skorzystać z usług DNS od rejestratora domeny (większość rejestratorów dorzuca usługę DNS "gratis" do domeny, nie musisz nic dodatkowo płacić).

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za pomoc. Bardzo mi rozjaśniliście sytuacje.

U rejstratora i na serwerze A (poczta) mam dostęp do rekordów A i MX ale nie mam dostępu do serwera B.

Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na dalszą pomoc w miarę zaistniałych problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam domenę zarejestrowaną u OVH, i ustawiłem DNSy (ns1 + ns2) na SerwerA, to (adresy MX) pocztę mogę tylko przestawiać na SerwerzeA?

 

Ostatnio przestawiałem adresy MX na serwery Google, i po zmianie w OVH nie chciało działać, więc zmieniłem adresy w hostingu. Zastanawiam się właśnie czy tak to się robi.

Edytowano przez Zenk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli masz wszystko na serwerze A (nsy) to w strefie DNS na serwerze A ustawiasz odpowiednie rekordy MX na serwer B :)

 

Gdy przekierowujesz NS na serwer A to nie używasz strefy DNS u rejestratora (OVH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×