Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mmarek

Opinia Nask

Polecane posty

Witam

Proszę o opinie osoby, które miały styczność z firmą Nask.pl ich oferta w zupełności mi wystarcza, ale nie wiem nic o poziomie świadczonych pzez nich usług.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Proszę o opinie osoby, które miały styczność z  firmą Nask.pl ich oferta w zupełności mi wystarcza, ale nie wiem nic o poziomie świadczonych pzez nich usług.

 

NASK to korporacja, w dodatku dotowana przez panstwo. Jaki jest poziom obslugi klienta (mowa o drobnych uslugach) w tego typu korporacji mozesz sie domyslac - mocno "urzedniczy". Jezeli natomiast chodzi o jakosc uslug to jestem pewien (mimo, ze nigdy nie mialem stycznosci) ze wszystko hula jak powinno. NASK to jedna z niewielu firm ktora swiadczy uslugi hostingowe majac jednoczesnie siec szkieletowa w Polsce (i to jedna z najwiekszych). NASK jako jedyny monopolista obsluguje rejestracje domeny .pl i wszystkich poddomen. Na pewno jednak na elastycznosc liczyc nie mozesz, a w przypadku drobnych problemow mozesz zostac potraktowany jak "pionek", upierdliwiec ktory powinien tylko placic i nic nie wymagac :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

NASK to po prostu kolejni złodzieje w stylu tp sa itd. itp. - choć polityką cenową domen polskich akurat mnie zadziwili... wręcz niesłychane (a może w końcu w tym kraju o chorej ekonomii przestraszyli się tanich domen com/net?)

 

lepiej wpłać coś na konto jakiegoś krzaka, jak już masz wyrzucać kasę w błoto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, a zmienili cos w polityce cenowej ? Z tego co mnie wiadomo to cena za domeny jest niezmienna od czasy ich wprowadzenia.

 

Co do jakosci uslug NASK to jak kazdy wiekszy operator, wpadki sie czasami zdarzaja, ale ogolna jakosc uslug jest na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

gb no cośty? 200+VAT a 35/50+VAT to różnica... heh.. oczywiście ja mówię "partnerach", którzy pewnie niezłą kasę bulą za to, że mogą dawać takie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nask jak przewaznie przy wiekszych korporacjach - kiepskie podejście do klienta, czasem naprawde długie okresy oczekiwania na różne zmiany/akcje, plus te ceny... Zależy od gustu :)

 

@Sponsi, ale ceny przedłużenia domen są sporo wyższe, jednak tak czy siak mniejsze niż w nask.pl... ciekawe wlasnie na czym polega ta wspolpraca np. az.pl z naskiem, ze jest taka roznica cenowa, jak ktos wie to prosze o info na PW zeby nie robic OT ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASK to po prostu kolejni złodzieje w stylu tp sa itd. itp

Licz się ze słowami. To, że są praktycznie monopolistami to nie znaczy, że kradną, wiem, że była to pewnego rodzaju przenośnia, ale tak czy inaczej takie teksty są nei na miejscu. Dzięki nask.pl możemy kupić domenę .pl nawet już po 19 zł, więc obojętnie co miałeś ma myśli było to kompletna bzdurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwileczke... chyba domena regionalna.pl za 19 :> ? Bo chyba to i tak to cena dumpingowa, bo wierzyc mi sie nie chce, ze maja takie wielkie upusty, albo ze jeszcze zarabiaja wystawiajac fakture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

doopy racja... ale to nawet dodaje do mojego poglądu..

 

jor.pl ..com/net/org z USA mam po 9 dolarów.. dlaczego NASK musi brać przeszło dwa razy więcej? a za przedłużenie nawet przeszło trzy razy więcej?

 

bo co.. bo mają monopol? a co byś powiedział, gdyby .pl były po 9 ZŁOTYCH... bo tak można umownie 'przetłumaczyć' cenę w USA dla Amerykanów i cenę wymarzoną w Polsce dla Polaków.. to tak jak z netem u tepsy.. 50 euro za neostradę o takiej szybkości, jaka na Zachodzie w opcji DSL kosztuje powiedzmy połowę tego.. (a jak zaczniemy liczyć ile statystyczny Polak może kupić domen .pl za swoją pensję, a ile Niemiec domen .de za swoją... ) - do tego zmierzam pisząc, że to kolejni złodzieje..

 

shive - o to mi chodzi... bo jakiś d..k sobie kliknie gdzieś w NASK-u "OK" przy rejestracji domeny to oni mają dostawać za to dychę, czy dwie dychy?

 

no ludzie..

 

 

inna sprawa, jak już zauważyłem, że ostatni rok-dwa w cenach domen .pl i com.pl i regionałkach to miłe ruchy ze strony monopolisty..

200zł + VAT to było już totalne nieporozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena nie musi byc droga, ale te pare zlotych mozna by zarobic :]. Jesli domena kosztuje 5 czy 9 zl rocznie i wystawia sie fakture, to ja sie pytam co jeszcze mozna dac klientowi na rok zeby wyjsc na swoje? Dlatego podejrzane wydaja mi sie takie tanie oferty :> .

A juz strasznie duze roznice w rabatach jakie NASK udziela roznym firmom potrafi wyprowadzic z rownowagi :[. W zasadzie mniejsi gracze maja wieksze koszty wlasne, niz konkurencja oferuje klientom koncowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domene regionalną można mieć już za 6 zł bez VATu. W ciągu dwóch lat cena skróciła się o jedno zero. Nie uważam, żeby to był majątek.. A rabaty? Wszędzie przywykło się do tego, że ten kto kupuje więcej - kupuje taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prage ponownie zauwazyc ze cena domeny .pl wynosi nadal 200zl + VAT, NASK nie zmienil cen od czasu ich wprowadzenia. Zastanowcie sie co sie stanie jak pewnego dnia NASK stwierdzi ze nie udziela rabatow juz partnerom lub znacznie je obnizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie scenariusz jest dość jasny - partnerzy złożą zniosek do UOKiK i będzie tak samo jak z TPSA, która chciała podwyższyć ceny magicznych numerków 0708, gdzie działają sobie różne taniefony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego podwyżka cen, a co innego zmiana rabatów lub warunków promocji. Tak jak napisał @gb, cena domeny .pl to nadal 200 zl a nizsze ceny u partnerów wynikaja z udzielonych rabatów i promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jor.pl ..com/net/org z USA mam po 9 dolarów.. dlaczego NASK musi brać przeszło dwa razy więcej? a za przedłużenie nawet przeszło trzy razy więcej?  

 

bo co.. bo mają monopol? a co byś powiedział, gdyby .pl były po 9 ZŁOTYCH... bo tak można umownie 'przetłumaczyć' cenę w USA dla Amerykanów i cenę wymarzoną w Polsce dla Polaków.. to tak jak z netem u tepsy.. 50 euro za neostradę o takiej szybkości, jaka na Zachodzie w opcji DSL kosztuje powiedzmy połowę tego.. (a jak zaczniemy liczyć ile statystyczny Polak może kupić domen .pl za swoją pensję, a ile Niemiec domen .de za swoją... ) - do tego zmierzam pisząc, że to kolejni złodzieje..

home.pl też złodzieje, bo duże ceny mają?

a producenci najnowszych gier też złodzieje, bo 100 zł chcą, a na placu ma się za 10 zł! Pomyśl o czym piszesz - to jest wolny rynek a nie złodziejstwo. Jak chcesz tanią domene głobalną rejestrujesz w USA, jak chcesz tanią .pl rejestrujesz u jednego z partnerów NASK, więc nie widzę, gdzie tu problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
com/net/org z USA mam po 9 dolarów

 

Ale domeny narodowe (z małymi wyjątkami) juz takie tanie nie są. I zazwyczaj w każym kraju jest jeden operator, a więc "monopolista"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porownanie NASK do TPSA jest bardzo nietrafne, poniewaz TPSA ma obowiazej przedstawiania UOKiK czy URE swoje cenniki, a NASK nie. Jest to spowodowane poniewaz kazda z tych firm ma inny status w UOKiK.

 

Co do ceny to tak jak juz zostalo wspomniane, NASK jej zmieniac nie bedzie, jedynie rabaty dla partnetow i zawsze moze stwierdzic ze to jest sprzedaz hurtowa i na innych zasadach.

 

Pozatym samo zlozenie sprawy do UOKiK nie zalatwia sprawy, znam jedna firme ktora stara sie prowadzic z NASK sprawe w UOKiK juz piaty rok, natomiast inna z TPSA prowadzi spor w URE i UOKiK juz ponad siedem lat i pomimo pozytywnych decyzji nadal nie moze wegzekwowac swojego. Innym przykladem moze byc o2.pl/tlen.pl ktory prowadzi z TPSA batalie juz kilka lat w URE/UOKiK i jak do tej pory nic nie wygral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
home.pl też złodzieje, bo duże ceny mają?  

a producenci najnowszych gier też złodzieje, bo 100 zł chcą, a na placu ma się za 10 zł! Pomyśl o czym piszesz - to jest wolny rynek a nie złodziejstwo. Jak chcesz tanią domene głobalną rejestrujesz w USA, jak chcesz tanią .pl rejestrujesz u jednego z partnerów NASK, więc nie widzę, gdzie tu problem

Mistrzu analogii, home.pl bierze pieniądze za konkretne, autorskie usługi. NASK nie powinien w ogóle zarabiać na rejestrowaniu domen -- opłata powinna pokrywać wyłącznie koszty. NASK otrzymał wyłącznie zadanie administrowania .pl, to tld nie nalezy do niego i może nim administrować równie dobrze kto inny. NASK może sobie zarabiać na usługach dodanych, a nie na samej rejestracji. Po za tym nie ma tu niestety wolnego rynku, bo na ceny u partnerów NASK przecież też wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASK otrzymał wyłącznie zadanie administrowania .pl, to tld nie nalezy do niego i może nim administrować równie dobrze kto inny. NASK może sobie zarabiać na usługach dodanych, a nie na samej rejestracji.

 

M3 dla wszystkich! Parcelacja ziemi! Oczywiście potrafisz określić koszty NASK, jeśli chodzi o rejestracje domeny? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M3 dla wszystkich!

Kolejny mistrz analogii -- NASK nie jest twórcą ani producentem tld .pl, wyłącznie nią administruje i powinno się to odbywać na zasadach analogicznych do przydzielania choćby numerów rejestracyjnych -- po kosztach.

Parcelacja ziemi! Oczywiście potrafisz określić koszty NASK, jeśli chodzi o rejestracje domeny? ;-)

Tak, na podstawie kosztów innych instytucji na świecie. Mało mnie obchodzi, jakie koszty wygenerował sobie NASK -- jeśli się uprze, to można wygenerować dowolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny mistrz analogii -- NASK nie jest twórcą ani producentem tld .pl, wyłącznie nią administruje i powinno się to odbywać na zasadach analogicznych do przydzielania choćby numerów rejestracyjnych -- po kosztach.

 

Kolejny "mądry" (albo z problemem wstawania lewa nogą) - określ koszty postawienia root-serverów, stworzenia i utrzymania infrastruktury i ludzi, którzy to obsługują, aby wykazać, że pobierana przez NASK opłata za rejestracje domeny jest "za wysoka". Porównaj ją jeszcze po drodze z cena rejestracji domen narodowych w innych krajach i liczbą formalności, często przewyższających nawet to co trzeba było robić w Polsce jeszcze 6-7 lat temu. Przemyśl też jedną ważną rzecz - czy skoro po dokonaniu "outsourcingu" obsługi klienta kupującego domeny w NASKu ceny spadły o 80% to nie był jeden z głównych kosztów..

 

Ach, i nie musisz odpowiadać - i tak wiem, że na mnie naskoczysz i wiesz lepiej : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny "mądry" (albo z problemem wstawania lewa nogą) - określ koszty postawienia root-serverów, stworzenia i utrzymania infrastruktury i ludzi, którzy to obsługują, aby wykazać, że pobieranie przez NASK opłaty za rejestracje domeny jest "za wysoka".

Teraz jest około 310K domen *.pl, zakładając, że NASK pobierze 10 zł za każdą, to ma miesięcznie ćwierć miliona zł. Napisz, że to za mało.

 

Porównaj ją jeszcze po drodze z cena rejestracji domen narodowych w innych krajach i liczbą formalności, często przewyżających nawet to co trzeba było robić w Polsce jeszcze 6-7 lat temu.

To niczego nie udowadnia, wiadomo, że wszystko można sprzedać dowolnie drogo i w dowolnie głupi sposób. Natomiast precedens rentownej instytucji, która rejestrowałaby domeny np. za dolara, udowodniłby, że jest to możliwe i że faktyczny koszt tej usługi nie jest wyższy.

 

Przemyśl też jedną ważną rzecz - czy skoro po dokonaniu "outsourcingu" obsługi klienta kupującego domeny w NASKu ceny spadły o 80% to nie był jeden z głównych kosztów.

Nie załamuj mnie. To właśnie udowadnia wczesniejsze generowanie przez NASK - nienależnych mu moim zdaniem - zysków z tytułu rejestracji domen lub skrajną niegospodarność. Gdy tylko NASK został zmuszony do outsourcingu części usług i wprowadzono częściową konkurencję, ceny nagle spadły pięciokrotnie, a jakość się poprawiła. I to jest dla Ciebie argument za tym, że NASK ma uzasadnione koszty? Litości! Myśleć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niczego nie udowadnia, wiadomo, że wszystko można sprzedać dowolnie drogo i w dowolnie głupi sposób. Natomiast precedens rentownej instytucji, która rejestrowałaby domeny np. za dolara, udowodniłby, że jest to możliwe i że faktyczny koszt tej usługi nie jest wyższy.
To ją załóż i pokaż, że się da. Pamiętaj o kolegach z forum jak będziesz spał na kupie zielonych banknotów.

 

 

 

Teraz jest około 310K domen *.pl, zakładając, że NASK pobierze 10 zł za każdą, to ma miesięcznie ćwierć miliona zł. Napisz, że to za mało.

 

Dla państwowego molocha, który jest koślawy głównie dzięki temu, że jest państwowy i musi spełnić pierdyliard zbędnych postanowień i przepisów - za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×