Skocz do zawartości
brndsk

Niezawodny serwer na bazę danych

Polecane posty

Witam, w tematyce serwerów jestem żółtodziobem dlatego proszę o pomoc i sugestie. Potrzebuję serwer na bazę danych MySQL (PostgreSQL tez mile widziana, decyzja co do bazy jeszcze nie dokońca podjęta). Do bazy napływają dane z trzech salonów, o wizytach klientów - w sensie każda wizyta jest rejestrowana. Co za tym idzie, będą przeważały głównie instrukcje insert, aczkolwiek przy każdej rejestracji, po wpisaniu kilku liter nazwiska, mają wyskakiwać podpowiedzi o jakiego klienta może chodzić (jeżeli taki klient już był gościem salonu), czyli pojawiają się rownież instrukcje select. Baza po trzech latach ma zawierać około 500 000 rekordów, czyli nie jest jakaś imponująco duża. Zależy mi na niezawodności serwera, szybkim czasie odpowiedzi (np. zeby nie bylo lagu przy wyskakiwaniu podpowiedzi) oraz bezpieczeństwie danych. Mile widziana obsługa skrytów pythona, ale to nie jest warunek konieczny. Przeglądałem dużo ofert firm hostingowych i ciężko mi się zdecydować, również nie wiem jakich parametrów serwera potrzebuję ponieważ to jest mój pierwszy tego typu projekt. Proszę o sugestie.

 

Zapomnialem dodać, że potrzebny mi bezpośredni dostęp do bazy, bez pośrednictwa skryptu.

Edytowano przez brndsk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skontaktuj się z Castpol.pl, mają bazy na dyskach SSD, Data Center mieści się w Polsce, kontakt bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką opcją się zainteresować? Tak jak napisałem nie wiem jakie wymagania co do sprzetu bedzie miala ta baza - czy potrzebny mi VPS czy zwykly hosting, czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skontaktuj się z Miłoszem, pomoże dobrać odpowiedni pakiet albo zaproponuje coś indywidualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vipower także ma maszynę sql z dyskami na SSD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli stawiasz na szybkość i niezawodność dzialania zarowno supportu jak i serwera to polecam ci zapoznać sie z nasza ofertą:

 

https://biznes-host.pl/vps_directadmin/

 

Na wszystkie dodatkowe pytania chętnie odpowiemy - prosze o kontakt pod bok@biznes-host.pl.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja VPS 1 ViPowera spełni moje wymagania? Jak wygląda konfiguracja VPSa, czy tez jest jakis panel do instalacji potrzebnych skladnikow - jak np. baza danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując serwer niezarządzany VPS otrzymujesz czysty system operacyjny - to co tam wgrasz zależy tylko od Ciebie ;) Jeśli nie masz pojęcia o administracji Linuxem, to nie polecam Ci tego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do zapoznania się z serwerami VPS dostępnymi w ofercie Livenet.pl.

 

http://livenet.pl/engine/?serwery-vps,15

 

Pakiet Start powinien być wystarczający. Możemy także zaproponować usługę administracji w kwocie abonamentu miesięcznego 49 zł brutto.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuję zainteresować się ofertą MyDevil.net: http://www.mydevil.n...ferta,irc2.html - pakiet IRC2 będzie odpowiedni. Oferujemy dostęp do MySQL, PostgreSQL oraz sqlite. Obsługujemy również python, ruby, perl i php. Ten typ konta pozwala również na kompilację własnego oprogramowania.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez MyDevil.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony także polecam Castpol, mam u nich konto reseller i bardzo sobie chwalę :) MySQL umieszczony jest na dyskach SSD, co akurat jest ogromną zaletą.

 

http://onevps.pl - bierz w ciemno i napisz do nich z prośbą o konfiguracje.

 

 

Castpol jest wyrocznią. Nie wybrałbym castpol z powodu samego właściciela, który uważa się za forumowego Guru.

 

Co ma piernik do wiatraka? Brzmi to mniej więcej tak: Nie polecam firmy XYZ, bo właściciel nie myje uszu/słucha Ich Troje.

Uważam, że autor tematu poszukuje konkretnego hostingu, a nie osób do towarzystwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Skontaktuj się z Castpol.pl, mają bazy na dyskach SSD, Data Center mieści się w Polsce, kontakt bardzo dobry.
Skontaktuj się z Miłoszem, pomoże dobrać odpowiedni pakiet albo zaproponuje coś indywidualnego.

Jak nigdy nic nie mówię, to teraz muszę, tego się czytać nie da...

Gdzie nie zaglądnę to jedno i to samo, nie nudzi wam się ?

Czy to jakaś taka forma reklamy ?

 

@brndsk, jeżeli to naprawdę ma obsługiwać 3 salony, to żaden hosting a dedykowane rozwiązanie.

Pomyśl, też o bezpieczeństwie tych danych i przesyłania ich.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@juvenito - co ty bredzisz ? To że ktoś zna się na rzeczy, jest dobry w tym co robi i ma wiedzę większą niż znaczna część adminków przez małe a, to znaczy że jest guru ? Cóż, są na tym forum Admini z prawdziwego zdarzenia, nawet sporo ich jest, ale niestety są też adminkowie przez małe a którzy gówno umieją. I gdzie ty tu jakieś ataki ciągle widzisz ? Wpadasz na forum po długiej nieobecności i zaczynasz mącić...

 

@patrys - Wiem że moje posty bywają bardzo trudne ale postaram się ci tego oszczędzić. To już nie można polecać porządnych rozwiązań ? Tylko chała za 15 PLN rocznie ma tutaj prawo egzystencji ?

 

Zrobiliście z tematu niepotrzebny śmietnik, nie z tego jedynego zresztą. Oczywiście szanowna konkurencja musiała już zaplusować coby... no właśnie :)

 

Proszę moderatora o wyczyszczenie tematu ze zbędnego syfu. Idą 4 raporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
@patrys - Wiem że moje posty bywają bardzo trudne ale postaram się ci tego oszczędzić. To już nie można polecać porządnych rozwiązań ? Tylko chała za 15 PLN rocznie ma tutaj prawo egzystencji ?

Trudne ? wklejacie wszędzie jedno...

Porządne rozwiązanie ? Profesjonalne rozwiązanie "troszkę" się różnią.

Proszę moderatora o wyczyszczenie tematu ze zbędnego syfu. Idą 4 raporty.

Mamie wyślij raport ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castpol jest wyrocznią. Nie wybrałbym castpol z powodu samego właściciela, który uważa się za forumowego Guru.

Nie brałbyś u nas serwerów z względu na właściciela, którego nie znasz osobiście..ciekawe.

Ludzie z castpol atakują wszystkich wszechobecnych tutaj. Dla mnie nie jest to fair

Pewnie, zrobiliśmy sobie grupę atakującą wszystko i wszystkich. Chcesz się przyłączyć? Trochę powagi, chyba dawno nie odwiedzałeś wht ;)

Gdzie nie zaglądnę to jedno i to samo, nie nudzi wam się ?

Czy to jakaś taka forma reklamy ?

Hm.. możemy przygotować jedną formułkę jak pare firm, to Ci się nie będzie nudzić?

 

Mamie wyślij raport

Jak dla mnie lekko przegiąłeś tym tekstem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To skoro nie korzystasz to dlaczego nie polecasz ? Bo masz jakieś dziwne urojenia w stosunku do właściciela ? Przecież na tej podstawie to na forum każdy by ktoś do jakiegoś właściciela miał, każdy o każdym by mógł coś negatywnego powiedzieć przy zaznaczeniu nie korzystania usług danej firmy...

 

Quo vadis Polonia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum,

co mają dyski ssd do stabilności o której pisał autor wątku ?

Przecież szybciej nie oznacza stabiljniej, bezpieczniej, my mamy shared na mysql ssd, sas pod niektóre vpsy,

ale to (szybszy odczyt / zapis / dostęp) to nie zwiększenie bezpieczeństwa danych, czy niezawodności,

na niezawodność wpływać mogą rozwiązania, hw raid, sw raid, backup, clustering etc. nie to że dyski są ssd ...

Bo nawet tak naprawdę ktoś uparty mógłby polemizować co do żywotności takiego sprzętu,

tak jak można dyskutować nt. żywotnosci sat wd green w stosunku do re4 itd. itd.

Bo spójżmy prawdzie w oczy i przyznajmy się bez bicia od kiedy dysk ocz ssd vertex 2,3 to dysk serwerowy ? wink.png

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co mają dyski ssd do stabilności o której pisał autor wątku ?

Gdzieś było napisane, że dzięki tym dyskom jest większa stabilność?

Różnicę idzie odczuć przy większej ilości zapytań, tu chodziło o szybkość działania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było napisane, że dzięki tym dyskom jest większa stabilność?

Różnicę idzie odczuć przy większej ilości zapytań, tu chodziło o szybkość działania wink.png

No ja odnoszę się do tego, że autor pyta o niezawodny serwer a ma 3 oferty które są poparte tym ,że super dyski ssd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brndsk, jeżeli to naprawdę ma obsługiwać 3 salony, to żaden hosting a dedykowane rozwiązanie.

 

Dlaczego tak uważasz? Ja sobie to tłumaczę w ten sposób, że 3 salony, ze średnim czasem wysyłania zapytania około 20 min, to nie jest zbyt obciążający system, w porównaniu np do jakiejś nawet prostej strony internetowej, gdzie w ciągu godziny użytkowników może być więcej, a również wysyłają zapytania do bazy (lub za pośrednictwem php). Ale tak jak wspomniałem w pierwszym poście, jestem żółtodziobem w temacie serwerów także proszę o rozjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Drogi Pawle, nie mam zamiaru wdawać sie w niepotrzebne dyskusje.

Forumowe Guru nie dotyczy administracji, a bezsensowego krytykowania innych.

Nie mam nic do usług castpol, bo z nich nie korzystam.

 

Już się wdałeś w dyskusję rozpoczynając ją i nazywając Miłosza Guru Forumowym. Trzeba było pomyśleć przed kliknięciem przycisku "Odpowiedz". Opis właściciela "Guru Forumowe" ma się nijak do oferty, jakości a tym bardziej Twojej wiedzy o jakości usług świadczonych przez jego firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×