Skocz do zawartości
is_wm

OVH ześwirowało z hack detection

Polecane posty

OVH przeprowadziło dziś akcję w wyniku której zostało zablokowanych wiele serwerów na których wykryto 'hack detection' (w praktyce oznacza to włam na pojedynczą joomlę/word press).

 

Niektóre przypadki:

http://forum.ovh.pl/showthread.php?p=82805

 

Oczywiście wszystko stało się akurat w niedzielę rano, gdy BOK nie pracuje.

Czy tak zachowuje się profesjonalna DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czy tak zachowuje się profesjonalna DC?

OVH nigdy nie było i nie jest PRO! To fabryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że mają narzędzia do blokady np. samego adresu IP. Nie mówiąc już o wysyłaniu ostrzeżeń, które kiedyś wysyłali. Zmienia im się to wszystko jak w kalejdoskopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, przestańcie płakać. Od dawna wiadomo jakie jest OVH. Chcieliście taniej to teraz się użerajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arkoso, nie zawsze chodzi o "taniej", szczególnie że można tam wziąć serwer za ponad 4k. Po prostu nie ma chyba alternatywy dla OVH jeśli chodzi o ilość i zróżnicowanie adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To trzeba brać gdzie indziej, najlepiej w DC a nie w fabryce. Wydać więcej na IP etc ale nie mieć potem takich kwiatków.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ale czego oczekujecie od firmy, która udostępnia dedyki po ~60zł na takich warunkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma chyba alternatywy dla OVH jeśli chodzi o ilość i zróżnicowanie adresów IP.

Normalnej firmie roznorodnosc adresacji nie jest jakkolwiek potrzebna. A ilosc, jesli bedzie rozsadnie uargumentowana, to tez nie jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ale czego oczekujecie od firmy, która udostępnia dedyki po ~60zł na takich warunkach ?

 

Co to w ogóle za wywody o cenach? Na ovh.pl najtańszy dedyk z 4 GB RAM i Core2Duo 2.66 GHz kosztuje prawie 250 zł, a to nie jest żadna okazja w tym momencie. Krajowe serwerownie w tej cenie dają Quady albo i3 z 8 GB RAM. Hetzner ma i7 z 2 x 3 TB i 16 GB RAM..

 

Akurat dzisiaj zetknąłem się z takim problmem na serwerze z serii EG, kosztującym prawie 600 zł miesięcznie, tak więc nie ma to nic wspólnego z ceną. "Hack detection" i kompletna blokada serwera była spowodowana tym, że ktoś z zupełnie innego hosta, wysłał spam reklamujący stronę na tym serwerze w OVH i to poleciało do spamcopa i zostało uznane za powód do natychmiastowego ubicia maszyny - idealny sposób na wycięcie konkurencji wink.png).

 

Na szczęście po jakiś 6h problem udało się rozwiązać.

 

 

Normalnej firmie roznorodnosc adresacji nie jest jakkolwiek potrzebna. A ilosc, jesli bedzie rozsadnie uargumentowana, to tez nie jest problem.

 

Hm.. No ja nie uznałbym osób, którzy np. chcą mieć polską fakturę, i dedyka z IP z geokalizacją brytyjską, litewską czy jakąkolwiek inna za nienormalne ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

"Hack detection" i kompletna blokada serwera była spowodowana tym, że ktoś z zupełnie innego hosta, wysłał spam reklamujący stronę na tym serwerze w OVH i to poleciało do spamcopa i zostało uznane za powód do natychmiastowego ubicia maszyny - idealny sposób na wycięcie konkurencji wink.png).

To są domysły czy też oficjalny powód podany przez OVH? Bo ABSURD w tej sytuacji to za lekkie słowo...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne domysły, oficjalny powód - "spamadvertised website". W spamcopie jako źródło rozsyłania mail w domenie yahoo i ich SMTP, a IP wysyłającego z Węgier..

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm.. No ja nie uznałbym osób, którzy np. chcą mieć polską fakturę, i dedyka z IP z geokalizacją brytyjską, litewską czy jakąkolwiek inna za nienormalne ;-).

Patryku, normalna firma nie robi kanciarstwa w postaci falszowania geolokalizacji - bo nie jest to jej do szczescia wcale potrzebne, tylko twierdzi, ze skoro jest polska - to lokalizacja ma byc PL. Jesli jest litewska, to LV, itd.

 

Dziwie sie, ze RIPE nie robi nic z takimi procederami i takim rozdawnictwem nic... Niedawno ktos tu sie oglaszal, ze jest w stanie wysciemniac w RIPE wniosek o przydzielenie PI do VPSa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

OMFG! Dzięki za maila. Nie wiem nawet jak to skomentować. Ciekawi mnie czy w tej korporacji to wynik braku nadzoru czy też z całą świadomością prowadzone działania. Trudno uwierzyć aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach robił blokady serwerów z takich powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze RIPE nie robi nic z takimi procederami i takim rozdawnictwem nic...

Może czas aby wzieli się za SEOwców, którzy chyba najbardziej marnują adresy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może czas aby wzieli się za SEOwców, którzy chyba najbardziej marnują adresy..

 

Dla jednych to SEOwcy i OVH marnują adresy, dla mnie zdecydowanie bardziej marnuje je np. Neostrada, która równie dobrze mogłaby stać na jednym IP za NATem osobnym dla każdego województwa ;-).

 

Patryku, normalna firma nie robi kanciarstwa w postaci falszowania geolokalizacji - bo nie jest to jej do szczescia wcale potrzebne, tylko twierdzi, ze skoro jest polska - to lokalizacja ma byc PL. Jesli jest litewska, to LV, itd.

 

Dlaczego "fałszowania"? IP należą do odpowiednich filii OVH, a jak są routowane to już inna sprawa. Skoro działa to od 5 czy więcej lat to nie sądze, żeby RIPE miało coś przeciwko. Niektórzy mają takie widzi-mi-się, że jeśli otwierają np. sklep internetowy w UK to chcą mieć też takie IP i OVH im to umożliwia.

 

Patrząc na niemoc niektórych polskich serwerowni w przepchnięciu prostego, udokumentowanego realnymi potrzebami, wniosku o adresację w RIPE, ja jestem akurat pod wrażeniem jak działa to w OVH.

 

 

OMFG! Dzięki za maila. Nie wiem nawet jak to skomentować. Ciekawi mnie czy w tej korporacji to wynik braku nadzoru czy też z całą świadomością prowadzone działania. Trudno uwierzyć aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach robił blokady serwerów z takich powodów.

 

To raczej wynik braku nadzoru czy jakiś wadliwych procedur - te automaty, które robią 80% roboty, kiedyś ich tam zjedzą. Niby jest pomoc mailowa, jest francusko-angielski hotline do awariii, ale jedyne co oni mogą zrobić to otworzyć zlecenie w menadzerze OVH i czekać na reakcję technika, który ma uprawnienia do uruchomienia innego automatu, który zrobi to co chcemy wink.png.

 

Na to, że sami technicy średnio ogarniają sprawe wskazuje to co ludzie pisali dziś na forum OVH - poblokowano im serwery, czekali po kilka godzin na odpowiedź, a gdy już ją otrzymali to kazano im naprawić "problem" w trybie rescue-pro, który był zablokowany.. smile.png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może czas aby wzieli się za SEOwców, którzy chyba najbardziej marnują adresy..

 

Adresy nigdy się nie zakończą. Były i będą nadal. Nie płacz, że marnują. Jak będzie trzeba dorobią się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. Neostrada, która równie dobrze mogłaby stać na jednym IP za NATem osobnym dla każdego województwa ;-)

Jasne :D A co byś powiedział na to, jakby ktoś zablokował to IP na jakimś dajmy na to forum... całe województwo by nie miało wejścia bo jeden goguś wywinął psikusa na jakimś tam forum. To tylko przykład, bo można mnożyć ;) A limity pobrań z @rapida czy innych podobnych dla darmowych kont :D Rapid może już nie jest już najlepszym przykładem, bo zeszli mocno z limitów, ale sama idea jest.

 

Po to jest IPv6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatne IP domyślnie, publiczne po wykupieniu dodatkowej opcji, tak jak to jest u każdego większego operatora sieci kablowej, po co Pani Jadzi publiczne IP, skoro wchodzi tylko od święta pocztę przejrzeć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne biggrin.png A co byś powiedział na to, jakby ktoś zablokował to IP na jakimś dajmy na to forum... całe województwo by nie miało wejścia bo jeden goguś wywinął psikusa na jakimś tam forum.

 

A teraz się robi niby inaczej? "Goguś" rozłączy się i po sekundzie ma nowe IP i dalej wywija psikusy, więc wycina się cały zakres Neostrady.. I stąd mój wywód apropo NATu. Cała sieć Astera w tańszych pakietach domyślnie jest za NATem i jakoś wielkich płaczy nie ma.

 

Po to jest IPv6 wink.png

 

IPv6 było też 12 lat temu, kiedy wchodziłem do internetu przez 0202122. Niestety od tej pory wiele się w tej kwestii nie zmieniło dla przecietnego usera. Cały czas to jest ciekawostka przyrodnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by było teoretyzować. Nie obracałem się tyle w aspektach sieci TV kablowych (miałem z nimi styczność gdy kiedyś wykonywaliśmy przymiarki do paszportyzacji jeden z sieci kablowych) bo to nie moje rejony, lecz raczej bym powiedział, że w drugą stronę idą. Vectra czasami ma jeszcze sieci o prywatnych IP, ale ucieka w publiczne. Multimedia (z której korzystam) daje publiczne IP. Prywatne IP publiczne daje naprawdę więcej korzyści (nawet takie zmieniane co 24h).

 

Tak jeszcze pomyślałem o aspektach technicznych, spięcie takich sieci, że jedni "siedzą" w sieci prywatnej inni w sieci publicznej mogłoby nastręczać problemów z trasowaniem ruchu, jego obsługą - dywaguję tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Adresy nigdy się nie zakończą. Były i będą nadal. Nie płacz, że marnują. Jak będzie trzeba dorobią się

Zakończyć się nie zakończą (bo istnieć będa), ale się skończą (nie będzie już pustych do użytku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz się robi niby inaczej? "Goguś" rozłączy się i po sekundzie ma nowe IP i dalej wywija psikusy, więc wycina się cały zakres Neostrady..

 

Lepiej walczyć z jednym "Gogusiem" niż banować przytoczone całe województwo ;)

 

 

IPv6 było też 12 lat temu, kiedy wchodziłem do internetu przez 0202122. Niestety od tej pory wiele się w tej kwestii nie zmieniło dla przecietnego usera. Cały czas to jest ciekawostka przyrodnicza.

Nie idzie to tak szybko jakby się myślało i chciało, ale nie przesadzajmy.

Wcale nie jesteśmy jakoś specjalnie bardzo do tyłu z tym, http://bgpmon.net/weathermap.php?inet=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patryku, sam widzisz, ze skoro da sie takie kanciarstwa robic, jak uzyskanie adresu z innym geotagiem, to wlasciwie rzecz ujmujac to jest ona totalnie bezwartosciowa.

 

A co do marnowania adresacji - to tpnet juz teraz oszczedza ;) wciskajac klientom do iDSL nowego hiperwypasionego routera, ktory robi za nat + wifi... Dzieki czemu moga przypisywac klientom /32 via PPPoA i nie musza marnowac dodatkowych cennych /30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×