Skocz do zawartości
Lnx

[VPS] pod serwer TS3

Polecane posty

Witam ;)

 

Poszukuję VPS'a tylko pod jeden serwer TS3. Serwer 512 slotów (bo z tego co się orientuje, taka jest licencja), codziennie będzie na nim "siedzieć" od 25-30 osób, czasami 10-20 osób. Ile przypuszczalnie potrzebuje transferu? Albo ile w zupełności mi wystarczy? Czekam na oferty i z góry dziękuje za pomoc.

 

Zastanawiałem się nad tą ofertą

http://hostdell.pl/oferta,5.html (Standard OpenVZ)

Tylko jest pytanie - czy 250gb transferu mi wystarczy?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta GameBit.pl:

 

http://gamebit.pl/?s=oferta

 

Atuty:

Niska cena, wydajne serwery, wysoka jakość łączy, przyjazna oferta.

 

Polecam dla Pana pakiet NO LIMIT VPS #1 - 25zł/mc lub 225zł/rok

Pakiet jest bez limitu transferu lecz z ograniczonym portem do 10Mb/s - pod sam serwer TS3 wystarczy spokojnie na ~200-250 użytkowników.

 

Zniżki dla stałych Klientów - 5%, 10%, 25%!

 

Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć w hostdell, tam masz 100Mbit przynajmniej, bo na 10 możesz mieć lagi i będzie wyrzucało ludzi z ts'a. 250GB przez głowę wystarczy, sądzę, że nie wykorzystasz nawet 20% transferu (a może i 15%, zależy czy te 10-20 osób będzie non stop siedziało czy wszystko jest na zasadzie, że czasem wejdą i posiedzą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zobacz oferte biznes-host.pl płacąc z góry za pół roku czy rok masz niezłe z niżki, vps najniższy już za 168zł rok !

Co do transferu spokojnie do 50sób starczy 100gb smile.png Ja Polecam Tobie VPS#1 w biznes-host.pl Do tego masz 10mibt i Nielimitowany Transfer.

Możesz wziąć w hostdell, tam masz 100Mbit przynajmniej, bo na 10 możesz mieć lagi i będzie wyrzucało ludzi z ts'a. 250GB przez głowę wystarczy, sądzę, że nie wykorzystasz nawet 20% transferu (a może i 15%, zależy czy te 10-20 osób będzie non stop siedziało czy wszystko jest na zasadzie, że czasem wejdą i posiedzą).

 

Lan Hikari co ty gadasz 10mbit i lagi ? ja mam tsa w bh na 10mibt i wchodzi 250osób smile.png Bez lagów :] Jemu na 30os nawet by 2mbit wystarczył smile.png

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 10-20 osób to zależy jaki kodek. Na upartego 1Mb, a pewnie i mniej się da, a 250GB transferu to mogłoby być kwartalnie dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na http://serversite.eumyślę że pasowała by Panu oferta Budget

Popraw odnośnik bo nie działa smile.png tak jakby strona nie istniała :]

 

 

Na 10-20 osób to zależy jaki kodek. Na upartego 1Mb, a pewnie i mniej się da, a 250GB transferu to mogłoby być kwartalnie dla niego.

Co do transferu to 30 osób gdzie jest ciągle online generuje miesięcznie 20GB, Kodek może być maxymalny, Starczy na dłużej :P

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie z FAQ TS'a zacytować:

Here's another example with one channel set to Speex 12.3, 10 people in the only channel and two persons are speaking:

 

DOWN: 1 * 12.3 Kbit/s = 12.3 Kbit/s

 

UP: 2 * (10 - 1) * 12.3 Kbit/s = 221.4 Kbit/s

Czyli na kanale jest 10 osób, a 2 osoby mówią. 0,2Mb. Co prawda to nie rośnie proporcjonalnie, ale 30 osób i do 10 mowiących wejdzie na 1Mb.

 

1MB = 8Mbit, jeśli już chcesz o tym pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1MB = 8Mbit, jeśli już chcesz o tym pisać.

 

Pomyliłem się, myślałem o czym innym i napisałem co innego smile.png, poprostu źle przeczytałem twojego posta, u mnie na 10Mbit smiga ts3 na około 250osób, strona, forum, bazy, boty itp .. i nie mam lagów smile.png dopiero przy 300 już jest odczuwalne:)

 

Zapraszam do sprawdzenia naszej oferty. VPS z gwarantowanym łączem 100Mbps za 25PLN miesięcznie:

http://www.hostpark....ting/openvz-vps - najmniejszy VPS już wystarczy

 

A do każdego vps dajecie gwarantowane łącze 100mb, czy to jest na całą matke znaczy się współdzielone?

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty:

http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2

Wstępnie proponuje VPS #1 z lączem 100Mbit i transferem 200 gb/miesiac w cenie 33 zł/mc, lub z laczem 10 Mbit i bez limitu za 28 zł/mc.

 

Przy dłuższych płatnościach zniżka do 50 %.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lan Hikari co ty gadasz 10mbit i lagi ? ja mam tsa w bh na 10mibt i wchodzi 250osób smile.png Bez lagów :] Jemu na 30os nawet by 2mbit wystarczył smile.png

Forum służy do dzielenia się własnymi doświadczeniami, a u mnie i kumpla (który miał vps'a na tym samym serwerze) sprawa wyglądała tak, że przy 30 osobach były problemy. Widocznie trafiliśmy na jakąś zapchaną maszynę wink.png Tak czy siak, po co ryzykować smile.png

Edytowano przez Lan Hikari (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc dziękuje za odpowiedzi. Z tego co widzę to potrzebuje najsłabszego VPS'a, bo z transferem spokojnie się wyrobie z dużym zapasem no i tak samo z wykorzystaniem łącza. Teraz tylko kwestia - który hosting najlepszy? Zależy mi najbardziej na stabilności - chce mieć pewność że serwer będzie działać i tyle, bez przerw jakiś większych. No i oczywiście cena - jak najniższa. Jak sami zauważyliście potrzebuje naprawdę mało zasobów, więc nie potrzebny mi przekokszony VPS smile.png

 

Zastanawiam się na chwilę obecną poważnie nad hostdell.pl - taniutki VPS, 12 zł za miesiąc. Tylko czy wszystko będzie w miare stabilnie? Ktoś może się podzielić doświadczeniami z tą firmą? Warto zainwestować tam VPS'a na pół roku i nie zawiodę się?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Lnx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam biznes-host.pl Mój vps miał uptime prawie 90dni wiec problemu tak nie bylo, podkreślam miał z tego wzlęgu iż nagła reinstalacja systemu usnęła cały uptime myślę że było by więcej bierz smiało bh jak zapłacisz za pół roku czy rok masz zniżki do 50% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie - ktoś ma doświadczenia z hostdell? Albo ma tam VPS'a i chce się podzielić doświadczeniami? Bardzo mi na tym zależy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś VPS'a w biznes-host i postawił tam serwer TS3?

 

- speedtest pokazuje ponad 60mb/s upload

- zostaje ponad 200mb ramu

- procek jest obciążony w max 10% procentach

- kanały mają ustawioną najlepszą jakość (najlepsze kodeki)

 

 

Mimo wszystko nawet przy 2 osobach na serwerze TS3, czasem przerywa rozmowy.

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak mam tam TS3 i nie ma na nim lagów

Przed zmianami miałem tam public gamingowy i około 60osób online ciągnął a nawet przy 100 nie było lagów ale to się rzadko zdarzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś VPS'a w biznes-host i postawił tam serwer TS3?

 

- speedtest pokazuje ponad 60mb/s upload

- zostaje ponad 200mb ramu

- procek jest obciążony w max 10% procentach

- kanały mają ustawioną najlepszą jakość (najlepsze kodeki)

 

 

Mimo wszystko nawet przy 2 osobach na serwerze TS3, czasem przerywa rozmowy.

 

Jakieś sugestie?

 

Następnym razem rób odwrotnie, czyli najpierw pisz nam zgloszenie a później dopiero na forum - jak widzisz twoj problem został rozwiązany i to bez potrzeby tego forum :).

W przypadku problemów zachęcam do kontaktu pod bok@biznes-host.pl.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×