Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mickub

Własny serwer głosowy na VPS, wymagana licencja ?

Polecane posty

Witam, chciałbym zakupić VPS pod serwer głosowy, nie mam zamiaru sprzedawać serwerów, serwer tylko i wyłącznie dla użytku własnego.

 

Czy w takim przypadku również potrzebuję wykupienia licencji ?

 

Myślę o którymś z tych programów: Ventrillo, TeamSpeak, Mumble

 

 

Jeżeli tak, to mógłby mi ktoś podać koszt wykupu licencji dla poszczególnych programów ?

 

 

Dziękuje i pozdrawiam, Mickub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ventrilo - wersji 2.1.4 nie można używać w ogóle wdg licencji. Tylko wersja 3

TS - non profit jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ventrilo2.1.4 w Polsce ogólnie jest zabronione uzywanie, jest poprostu nielegalne, bo tak sobie wymyślili twórcy, co do ts2 to spokojnie mozesz postawić 10 serwerów aby łączna liczba slotów było 1000, Ts3 do 512 slotów łącznie i jest do tego licencja Non-Profit 512slot. Bez licencji masz 32sloty. Mumble jest darmowe nawet możesz o ile się nie myle sprzedawać serwery beż żadnych licencji.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vt 2.1.4 ogólnie ma zakaz stawiania bo przez autorów jest uważana za starą wersję i według licencji można stawiać tylko wersję 3, na którą twórcy vt nie chcą wydać licencji dla klientów z Polski.

TS3 pod użytek własny/niekomercyjny jest darmowy - licka non-profit 512 slotów 10 virtual serwerów

Mumble to projekt open source - darmowy (http://mumble.sourceforge.net/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

vt 2.1.4 ogólnie ma zakaz stawiania bo przez autorów jest uważana za starą wersję i według licencji można stawiać tylko wersję 3, na którą twórcy vt nie chcą wydać licencji dla klientów z Polski.

TS3 pod użytek własny/niekomercyjny jest darmowy - licka non-profit 512 slotów 10 virtual serwerów

Mumble to projekt open source - darmowy (http://mumble.sourceforge.net/)

 

 

Nie wiem czy wiesz ale w Polsce od zawsze nie można było stawiać tychże serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×