Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Który procesor lepszy ?

Polecane posty

Witam

 

Musze nabyć serwer dedykowany w Rosji pod parę projektów i zastanawiam się który procesor będzie bardziej wydajny.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Atom D510 1.66GHz

 

lub

 

Pentium 4 3.0 GHz

 

 

Który wybrać ?

 

Nie piszcie , że słabe są bo nie do zarzynania ich dedyk mi potrzebny ;)

 

Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich, ale jak już to P4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do jakich projektów. Z doświadczenia wiem że seria D510 radzi sobie doskonale. Dwa rdzenie mimo wszystko i nowsza technologia mówi sama za siebie. Nie podałeś wprawdzie dokładnego modelu P4 ale i tak osobiście bym wybrał D510.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atomy zostały stworzone jako procesory mobilne, do celów stricte hostowania czegoś zastosowałbym CPU, które stosuje się w PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie powiem że intel tworząc ten procesor miał na uwadze głównie oszczędność energii. Ale również postawił na wydajność. Przykładem może być użycie ich przez suppermicro w całej gamie serwerów 50__ i o ile się nie myle 30__. Wiadomo że nie postawisz tam witryny ktorej odwiedzalnosc jest na poziomie 50000 ale wiele projektow daje sobie rade. Wszystko zależy do jakich zastosowań ma byc ten serwer. Tego wlaśnie ciągle nie wiemy. Mam szacunek do P4 ale patrząc na obecne oferty bedzie to raczej stara jednostka. W firmie mamy ciągle siedem serwerów na P4 ale za 5 do 6 miesięcy wymieniam na Atomy. Ciągle mamy w ofercie te jednostki za śmieszne pieniądze porównywalne z serwerem VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten P4 to zalezy jeszcze jaki model, socket, pamięci etc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P4 bym sobie darował... dawno nie produkowany, więc i stare komponenty - być może bardziej awaryjne chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

P4 bym sobie darował... dawno nie produkowany, więc i stare komponenty - być może bardziej awaryjne chociażby.

 

ja nadal używam kompa z P4 i chodzi praktycznie 24/7 raz w tygodniu robię reset i co miesiąc czyszczę z kurzu w środku i zmieniam paste smile.png

 

Jak na razie bezawaryjny smile.png ale wiem nie ma co porównywać PC z serwerem...

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P4 bym sobie darował... dawno nie produkowany, więc i stare komponenty - być może bardziej awaryjne chociażby.

 

P4 na sockecie 775 z ddr3 nie koniecznie musi być gorsze od tego atoma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P4 na sockecie 775 z ddr3 nie koniecznie musi być gorsze od tego atoma. wink.png

 

No chyba, że tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedzi , po testowałem jeden i drugi i oba za słabe były do moich celów.

Pokusiłem się na Xeon E5645.

 

T/C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×