Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KdA

Losowy długi czas odpowiedzi serwera

Polecane posty

Mam nadzieję, że tematu ląduje w odpowiednim miejscu - miałem problem z doborem forum.

 

Przechodząc do rzeczy: od około 2 tygodni mam problem z długim czasem odpowiedzi serwera, pojawiającym się raczej losowo. Czas ładowania z kilku sekund potrafi wzrosnąć nawet do kilkunastu, by za chwilę wszystko wróciło do normy. Dzieje się tak co kilka/kilkanaście minut, czasami rzadziej. Problem zwiększa częstotliwość wieczorem. Jest to hosting współdzielony, do osiągnięcia dozwolonych limitów jeszcze sporo mi brakuje - średnie zużycie pamięci wynosi około 15MB/60MB, czas procesora 1%. Trzymam tam jedno forum phpBB3 (~350 uu dziennie), stronę wizytówkę na Drupalu 7 (< 10 uu dziennie), prostą witrynę PHP (< 10 uu), jedną stronę statyczną (~120 uu). Większych zmian w kodzie serwisów ostatnio nie czyniłem, więc raczej wykluczam problem skryptów. Brak też zewnętrznych plików, z wyjątkiem Google Analytics.

 

Ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Wygląda to tak, jakby cały serwer był chwilowy przeciążony. Chciałbym wykluczyć problem z mojej strony, nim sprawę zgłoszę do administracji hostingu. W załączniku zrzut z Pingdom Tools, z jeszcze nie najgorszym wynikiem.

 

post-4306-0-50966200-1328050824.png

Edytowano przez KdA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A nie masz nic co Cron ci uruchamia co jakiś czas i obciąża serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do crona nic nie dodawałem. phpBB3 ma wbudowane zdarzenia podobne do crona (czyszczenie cache'u itp.), ale problem nie występuje tylko na forum. Początkowo myślałem, że to wina mojego łącza (wyższy ping niż zwykle), ale problem zgłasza więcej użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem zwiększa częstotliwość wieczorem. Jest to hosting współdzielony,

 

Skoro jest to hosting współdzielony to zachowanie witryny jest raczej normalne. Wieczorem sporo ludzi siedzi i przegląda witryny. Pewnie konto innego użytkownika / użytkowników zaczeło generować spory ruch i odbija się to na wszystkich. Twoja odwiedzalność nie ma znaczenia bo jest prawie żadna. Nie rozmawiamy tu o 10000 czy 50000 tysiącach. Nie jest to problem , bo usługodawca dojdzie kto zaczyna robić zamieszanie . Tylko kwestia czy rzeczywiście sprawdzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×