Skocz do zawartości
proktor

Serwer do obsługi systemu paneli allegro

Polecane posty

Witam mam gotowy system do tworzenia paneli allegro i generowania szablonów aukcji. Chciałbym go w niedługo uruchomić lecz mam problem ze znalezieniem odpowiedniego serwera.

 

Charakterystyka systemu

 

Wszystkie obrazki związane z szablonem aukcji będą pobierane z serwera czyli 1 szablon ok. 100kb

Wszystkie wygenerowane panele będą pobierane w formie pojedynczych obrazków - jedna aukcja - jeden obrazek. Waga jednej aukcj/obrazka średnio 8-10kb. Możliwość generowania obrazków dla maks 40 aukcj.

Wszystko jest w cache.

 

Nie robiłem statystyk co do średniej ilości odwiedzin na aukcjach allegro ale możemy założyć że będzie to ok. 1000 odwiedzin na aukcję, a jeden user może mieć dużo aukcji nawet kilka tysiecy.

 

Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

tanio?

 

kimsufi.pl (jeżeli dużo dysku potrzeba)

 

jeżeli VPS?

 

tani:

budgetvps.pl

coś dobrego:

castpol.pl (VPS)

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś doradzić, to cache generuj tak aby serwer HTTP pobierał takie pliki bezpośrednio z dysku z pominięciem PHP/CGI czyli od razu do HTML. Tak zaprojektowany system nie będzie miał problemu z wyciągnięciem nawet 10 TB / miesięcznie. Mam duże doświadczenie z serwisami generujące naprawdę spory ruch (nie tylko statyczny), jeżeli będziesz miał pytania pisz na PW - bardzo chętnie coś doradzę.

 

VPS lub serwer dedykowany, możesz sprawdzić ew. nasze VPSy - jeżeli nie będzie wystarczający lekko w ciągu kilku minut możemy całą konfigurację przenieść na serwer dedykowany - w takim przypadku zarządzanie Twoją usługą nawet się nie zmieni (serwery vps i dedykowane posiadają ten sam panel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj postawić wszystko na serwerze VPS. Jakiś varnish do tego aby wszystko leciało z ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak puszczasz przez memcache, to trochę ramu będziesz potrzebować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, znaczy jest to rozwiązane w ten sposób, że część obrazków leci z memcache a cześć z dysku.

Rozumiem. Wybór serwera zależy od tego ile będziesz chciał w tym ramie trzymać. Bo jak kilka GB to zainwestuj w serwer dedykowany. Oczywiście w miarę rozwijania serwisu można zastosować jakieś loadbalancery na np dwie maszyny, wspomniany przeze mnie varnish.

 

edit:

Zależy jak będzie się rozwijał Twój biznes. Ale może sie okazać (czego Ci życzę), że jedna maszynka nie starczy. Jak wcześniej napisałeś, user może mieć spor aukcji wystawionych, np 2000. Jak średnio wejdzie na każdą aukcje w jednym momencie 10 osób to masz 20k requestów o obrazek. A jak takich klientów będziesz mial XX to wiadomo co sie stanie. Sam serwer to nie wszystko. Wyjdź trochę poza horyzont serwera i pomyśl jak zrobić całość tak aby można był łatwo dostawiać kolejne maszynki, które będą na siebie brały obciążenie. Jak to będzie sama statyka, to możesz użyć nginxa na serwer www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to na chwilę obecną to może być 10MB a za dwa miesiące 1GB. Ale raczej z tym memcache nie będę szalał.

 

Wyjdź trochę poza horyzont serwera i pomyśl jak zrobić całość tak aby można był łatwo dostawiać kolejne maszynki, które będą na siebie brały obciążenie.

 

 

Będę to miał na uwadzę, jako kolejna rzecz w której muszę się zorientować :) Nie mam doświadczenia z serwisami o dużym obciążeniu tak więc będę musiał pewnie sporo w tej kwestii się douczyć (jeśli wogóle ktoś tam konto założy :) )

 

btw. dziękuję wszystkim za oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla bezpieczeństwa aby Ci pomysł nie spalił kup małego dedyka w firmie gdzie w miarę szybko mogą Cię migrować, doradzą, pomogą,

na pewno lepiej coś takiego uzyskasz w mniejszych firmach, nie masówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×