Skocz do zawartości
Radu5

Oszukany w sieci

Polecane posty

Witam zostałem oszukany w sieci na kwotę 15zł majątek to nie jest ale liczy się sam fakt.

Na policje żeby isc to chyba od 200zł jest przestępstwo coś słyszałem

Jak zostałem oszukany? Zapłaciłem za produkt którego nie otrzymałem. W rozmowie na gg byłem informowany że produktu narazie nie ma ale będzie, to ja mówie zaczekam, właściciel sklepu napisał mi czy ma odesłać pieniądze lecz także że produkt do kilku dni powinien być dostępny, ja powiedziałem ze zaczekam.

Znudziło mi sie czekanie napisałem dane do przelewu, ten mnie zablokował, wysyłałem maila i 0 odzewu.

Zbanował mnie na forum wraz z jakimś innym użytkownikiem za to że chcieliśmy sie dowiedzieć co z naszą kasą. Prosze o pomoc oraz o wasze rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na stronie ma dane firmy albo adres?

 

Jak ci nie szkoda pieniędzy możesz się przejechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Nie wiadomo czy nie jesteś kolejną osobą na 15 złotych, jemu mogła się uzbierać większa kwota, więc może podejść już pod przestępstwo(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz problem i szansa na odzyskanie kasy zerowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie ma na stronie chodzi tu o dane firmy, to jest to firma krzak, jest to przestępstwo lecz 15zł to za mało aby policja podjęła jakąkolwiek interwencje min. 200zł, jeżeli znajdą się ludzie, więcej osób które on oszukał to myślę policja podejmie się poszukiwań tego delikwenta, jeżeli nie ma danych na stronie, to trochę to potrwa.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj adresu IP jego

http://whatismyipaddress.com/ip-lookup

Jechać obić ryj albo pogadaj z Policją przez telefon i podaj nr konta bankowego.

Szczegółów dowiesz się u nich. Jeśli jest to niezarejestrowana firma może nie przekracza 200 zł i nie trzeba odprowadzać od podatku ale musi wpisać w PIT. Na czymś go "udupią" o ile będzie im się chciałoph34r.png

Edytowano przez SaVaGe123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to przestępstwo lecz 15zł to za mało aby policja podjęła jakąkolwiek interwencje min. 200zł,

Ta? Taki pewien jesteś? Czy gdzieś tam usłyszałeś? Niedawno w sieci musiałem wskazać osobę, która zrobiła wałek na niecałe 15 zł. I jakoś policja nie miała problemu się tym zająć. NIecała kasa się gościowi zgadzała i wyszło, że został oszukany na kilkanaście zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Poszukaj adresu IP jego

http://whatismyipaddress.com/ip-lookup

 

Szczerze to co ci to da? Wystarczy wskazać adres strony, oni skontaktują się z hostingiem a ten z kolei będzie musiał dać dane o ile będą prawdziwe i ewentualnie IP.

 

Ale takie wyszukanie nie poda ci przecież 100% lokalizacji gdzie na jakiej ulicy ktoś mieszka. Z tym to już do ISP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta? Taki pewien jesteś? Czy gdzieś tam usłyszałeś? Niedawno w sieci musiałem wskazać osobę, która zrobiła wałek na niecałe 15 zł. I jakoś policja nie miała problemu się tym zająć. NIecała kasa się gościowi zgadzała i wyszło, że został oszukany na kilkanaście zł.

 

Raczej słyszałem, ale znając polski kraj to za 15zł policji nie będzie chciało się ugrzaną dupę ruszyć. jeżeli na stronie nie ma jakikolwiek danych, to trudno będzie go znaleźć, jednak jak mu przelał kasę to ma jakieś dane więc niech leci na policje i się dowie co i jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja ma obowiązek przyjąć każde zgłoszenie, nawet gdyby chodziło o 5 złotych. Druga jednak sprawa czy oni będą się zajmować zgłoszeniem o kradzież 5 złotych, czy łapać prawdziwych bandytów co oszukują na 5 mln złotych.

 

Tu masz nauczkę dla siebie i niech to będzie przestroga dla innych, jeśli już musisz wykonać taka transakcję rób to poprzez Ebay lub Allegro lub wtedy masz zapisane wszystko czarne na białym.

 

Na dot pay każda transakcja jest zapisywana u nich w systemie, więc masz dowód i muszą mieć prawdziwe dane tego gostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłudzenie a kradzież to dwa niezależne wątki, nauczcie się tego.

W przypadku wyłudzenia kwota nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych tylko, dla drugich aż 15zł. Prawdę mówiąc sam zostałem oszukany już na kilkaset złotych w sieci, niestety nie chce mi się bawić w takie "łapu capu". Choć zawsze miałem ochotę wydrapać takiemu oczy, nieważne, że 5 czy 10zł kara się należy. Jednak zachęcam do takich działań, ponieważ możesz uchronić przyszłych klientów rzekomego krzaka, a na pewno nie oszukał tylko Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc sam zostałem oszukany już na kilkaset złotych w sieci, niestety nie chce mi się bawić w takie "łapu capu"

No i takie postępowanie w naszym kraju przoduje. M.in. dzięki niemu oszuści czują się bezkarni.

Bo lud zamiast zglosic to tam, gdzie trzeba, to woli to zglaszac poprzez biadolenie na forach dyskusyjnych, wykopach, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy trafiłem na allegro na oszustów , w 5 przypadkach policja załatwiła sprawę w ciągu 3-4 msc.

Jedna sprawa trwa już 7 msc i leży w sądzie :/ za to staram sie o jakieś odszkodowanie od gościa kto wie może pierwszy raz uda się coś zyskać na oszuście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×