Skocz do zawartości
waz

Szantaż jakby....

Polecane posty

Witam, jako iż jestem tu częstym gościem i korzystam z kilku waszych usług jako pozycjoner hobbysta, mam pewno sprawę.

 

Ktoś kiedyś zapytał czy bym mu strony nie pozycjonował. Jako osoba lubiąca informatykę podjołem się tego. Poczytałem, poczytałem i wypozycjonowąłem.

Ten ktoś płacił mi 200zł co miesiąc przez 3 lata, teraz jestem zmuszony podnieść cenę. A ten ktoś że nie ma mowy i jak bym zrezygnował z ich pozycjonowania to mnie podkablują do US czy tam ZUS. Oczywiście jasno mi tego nie powiedzieli ale ma to na myśli. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Olej go i sam powiedz mu że nań uprzejmie doniesiesz, tacy są zazwyczaj silni w gębie i zwarci przy pijaństwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jak Ciebię podkabluje to i sam siebie wpędzi w kłopoty. Bo do oszustwa skarbowego trzeba dwóch stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Jak Ciebię podkabluje to i sam siebie wpędzi w kłopoty. Bo do oszustwa skarbowego trzeba dwóch stron.

 

Nie do końca jest to prawdą.

Można odstąpić od ścigania (tak się czyni zwyczajowo) osoby, która poprzez zawiadomienie US donosi również na siebie, jeśli waga czynu byłaby niewspółmierna do kary oraz ciężar czynu jest niewspółmierny do czynu ujawnionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. tak się kończą umowy na tzw "krzywy ryj" z nieznajomymi. Podkabluj go szybciej i powiedz, że nie chciał podpisać z Tobą umowy zlecenia.

Po prostu robisz mu za grosze, więc dalej chce żebyś mu robił za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz dobrze gada, skoro to taki cfaniak,

Tobie i tak za to wiele nie zrobią, wytłumaczysz się że przychód tak niski że mieścił się w kwocie wolnej od podatku,

więc myślałeś że nie trzeba nic składać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tak musiał zrobić z jedną kientką. Robił hydraulike w chacie, a potem klientka stwierdziła, że ona nie zapłaci. No to do US, że przyjeła darowizne w wysokości kilku tysięcy zł w postaci sprzętu i materiałów (i zapewne nie opodatkowała), a do tego nie chciała podpisać umowy o dzieło (czy tam zlecenia).

 

Z cwaniakami trzeba walczyć. Bo taka ich polityka - zastraszania. I potem gość siedzi cicho i dalej jest wyzyskiwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz mu odpisać w stylu

 

"Różne sytuacje się zdarzają i nie mogę zagwarantować, że pewnego dnia w sieci pojawi się 1 000 000 linków, co zapewne skończy się filtrem"

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Zależy jeszcze ile na tym pozycjonowaniu zarabiasz, jak są jakieś grosze (czyt. tylko te 200zł/miesiąc) to jeszcze jakoś może się uda, ale jak jak masz te 2000 w sumie, to już robi się nieciekawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś płacił mi 200zł co miesiąc przez 3 lata, teraz jestem zmuszony podnieść cenę. A ten ktoś że nie ma mowy i jak bym zrezygnował z ich pozycjonowania to mnie podkablują do US czy tam ZUS. Oczywiście jasno mi tego nie powiedzieli ale ma to na myśli. Co robić?

200zł *12 = 2400zł

W 2010 roku kwota wolna od podatku wynosiła 3 091 zł więc albo się mylę albo miałeś prawo tyle zarobić i z nikim się nie dzielić.

 

1. Co innego jak udowodni że zarobiłeś więcej a nie raczyłeś się podzielić z US :)

2. W pewnym sensie usługi świadczyłeś ciągle można się więc przyczepić czemu nie zarejestrowałeś firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3. Nawet jeśli zarobiłeś mniej niż wynosi kwota wolna od podatku, to i tak masz obowiązek wykazać ten dochód w PIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jeżeli Cię wyda, możesz mieć kłopoty smile.png

No co ty mówisz? Niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co ty mówisz? Niby dlaczego?

Ano i dla tego samego powodu, co wszyscy inni robiący na czarno. Czy to na budowie, czy to w knajpach, czy to przy rwaniu truskawek.

Nawet, jeśli przy "śmieciowych" umowach nie przekraczasz kwoty wolnej od podatku, to musisz je wykazać w swoim picie.

Dodatkowo twój zleceniodawca zobowiązany jest pobrać odpowiednie zaliczki na ten poczet, tobie wystawić pit-11.

Wtedy ty w podsumowaniu swojego pita będziesz miał nadpłatę (czyt. zwrot) tego podatku.

 

Z tym, że akurat w tym przypadku sprawa jest bardzo śliska, bo owy zleceniodawca podkablowując ciebie, to także i sobie problemów narobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację kiedyś pracowałem miesiąc czy 2 miesiące czasu w jednej wielkiej firmie i tak się złożyło ze po tym czasie nie miałem dalej pracy i zarobiłem nie całe 3000 zł przez rok a i tak musiałem rozliczyć ten dochód w US tylko że potem i tak otrzymuje się zwrot podatku, jaki firma wpłaciła dla us od sumy mi wypłaconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś płacił mi 200zł co miesiąc przez 3 lata, teraz jestem zmuszony podnieść cenę. A ten ktoś że nie ma mowy i jak bym zrezygnował z ich pozycjonowania to mnie podkablują do US czy tam ZUS. Oczywiście jasno mi tego nie powiedzieli ale ma to na myśli. Co robić?

 

jak dostawałeś kase? Gotówka do ręki czy przelew na konto. Jak na konto to jaki tytuł miały te przelewy?

 

Gość Cie nie podkabluje, bo on straci na tym więcej.

 

Nie jestem księgowym ale kwota wolna od podatku niema tu nic do rzeczy, bo najpierw trzeba wystawiać co miesiąc faktury aby potem stwierdzić jaki jest dochód.

Nie słyszałem o odwrotnej kolejności :)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×