Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waito

baza danych

Polecane posty

witam odrazu prosze modelatorow o przeniesienie tematu jesli napisałem w zlym dziale a teraz przejdzmy do sedna odkupilem pewna strone i kiedy byly wlasciciel przekazal mi domene oraz kopie bazy danych to poprostu zaniemowilem spakowana baza danych ma ponad jeden gb dokaldnie 1.032 gb po wypakowaniu jej rozmiar powieksza sie do prawie 5 gb i teraz moze pytanie jak tak gigantyczna baze danych wgrac do nwogo hsotingu probowalem juz bigdump.php lecz otrzymuje blad serwera przekroczony czas oczekiwania wiec juz nei wiem jak ja grac a mzoe podzielic ja na mniejszcze prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhpMyAdmin posiada opcję dzielenia dużych plików podczas importu bazy. Zawsze możesz prosić o pomoc support hostingu w takich sprawach.

Albo zrób sobie plik ZIP na największa kompresję z możliwych i wtedy rozmiar będzie mniejszy. O ile to już nie jestem w stanie powiedzieć. Potem nazywasz go tak jak phpmyadmin karze:

Plik skompresowany musi mieć rozszerzenie .[format].[kompresja], np. .sql.zip

 

I wysyłasz na serwer.

 

Edit: Podczas importu przez phpmyadmin zaznacz opcję:

Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit. (This might be good way to import large files, however it can break transactions.)
Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Import dużych baz przez phpmyadmin w ogóle mija się z celem, ograniczenia php wymuszają wrzucanie po kawałku, a z tym jest za dużo zabawy.

Jeśli masz dostęp do konsoli, zrób to tam. Jeśli takiego dostępu nie masz, poproś administrację hostingu o to, jest to dość standardowa usługa i każdy normalny hostingodawca nie będzie robił problemów - wrzucasz kopię bazy na serwer po ftp, podajesz im gdzie jest plik i do jakiej bazy go zaimportować i powinni od ręki Ci to wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ostatnio podobny problem - polecam http://sypex.net/en/products/dumper/downloads/ zarówno do robienia backupów jak i przywracania. Wersja darmowa jest ok, nie wiem tylko czy dasz radę przywrócić tym programem backup który masz - jak nie, to musisz niestety wrzucić na localhosta np. bigdumpem i dopiero tym programem sobie wyeksporować i wgrać na serwer. Zarówno import jak i eksport w tym programie jest znacznie szybszy niż inne rozwiązania które wcześniej testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×