Skocz do zawartości
Marek607

Który laptop?

Polecane posty

Hej!

Poniewaz jest tu dużo specjalistów od sprzętu komputerowego, a ja raczej patrze na to co pisze niż na inne osiągi postanowiłem poprosic Was o pomoc.

 

W zasadzie moj wybór skupił się na praktycznie 2 ofertach:

1) z allegro:

http://allegro.pl/mega-acer-7739-17-i3-2x2-4g-8g-640g-gt610-bonus-i2037613286.html

2) Sklep niedaleko mnie:

http://allegro.pl/pb-easynote-i5-2430-8gb-500gb-gf520-1gb-w7-i2050120112.html

 

Acer jest ciut większy i ma martyce full hd, PB znowu lepszy procesor lecz gorszą grafike - dobrze pisze??

Który z nich byłby lepszy??

 

Na obecną chwile będzie służył do wszystkiego: od prostych zadań biurowych, czasami jakaś edycja w Photoshop, gierka dla rozuźnienia.Będzie mi też slużył w terenie, więc fajnie by było jakby bateria nie padła po pół godziny.

 

Wiem ze na moje wymagania jest to za mocny sprzęt, ale chce go kupić przyszłościowo , by później mógł służyć córkom do bajek, gier i filmów.

 

Mam jeszcze przy okazji pytanie o zasilacze:

Jakiej mocy zasilacze są dodawane do takiego sprzętu i jak to jest że komputer stacjonarny ma zasilacz od 400 W, a do takiego laptopa są zasilacze 40-50 W, skoro mają porównywalną moc?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mam zaufania do marki Acer (jakoś tak nie wiem, dla mnie to bliżej Benq niż Asusa), z drugiej strony Packard Bell mimo, iż mnie osobiście niesamowicie podnieca (!) jako marka, też podobno nie jest super jakości (albo przynajmniej nie tak wysokiej, jak byśmy się spodziewali po tej niedawno wskrzeszonej marce).

Ja np. wolałbym Packarda, bo mniejsza matryca (dla mnie to plus, bo mobilność, a 17 cali na lapie to kolumbryna IMO, poza tym chyba i tak warto podpiąć lapa pod dodatkowy monitor?), no i Acer ma i3 pierwszej generacji.

Na lapie i tak nie pograsz nie wiadomo jak (choć te konfigi są spoko, dużo gier pójdzie), a mocniejszy proc więcej Ci da w zastosowaniach biurowatych.

Baterie w obu pewnie będą równie... słabe. Cóż, to jest mocny sprzęt, jakbyśmy mieli tu netbooki, to byśmy mogli rozmawiać o oszczędności baterii...

 

60 do 40 dla PB - taka moja opinia.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Acer - słaba marka. Znajomi mają częściej jest to w serwisie niż u nich. Oczywiście zależy na co trafisz.

2) i3 - 1 generacji, szału nie ma. Grafika zresztą też. Do biura ujdzie i do słabych gierek.

3) Po co ci 8gb ramu ? Gdzie to użyjesz ?

4) PB ujdzie, mam ten sam procesor, lepszą grafikę ale mniej ramu, zapłąciłem tyle samo ale z przesyłką. Bateria jak bateria, zawsze siadają po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asusa 15,6 z takiem samym sprzętem jak podałeś ale z dyskiem 500GB. Śmiga dość dobrze - wszytskie najnowsze gierki, pakiety biurowe oraz programy graficzne bez problemów. Ale bateria średnia.

Nawet kupiłem w tym samym sklepie. Na allegro wystawiają promocje ale czasem to samo można kupić na ich rodzimym sklepie - wtedy najczęściej przesyłka gratis to dla tych co mieszkają na prowincji.

 

Dell zintegorwana grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Acer/Asus dno. Wszędzie support do upy oraz jakość. (Mój asus M51Ta był 4 razy w serwisie i wylądował z koszu gdyż się przegrzał i luty poszły.)

Ja ostatnio zakupiłem Toshibe Tecre R850. Nie powiem, gdyż chciałem kupić sobie DELL'a lub HP'ka, miałem na te zabawę 4.500 zł

Zaryzykowałem, póki co jest ok. Zaskoczyła mnie bateria ~ 7.5 h

 

Także reasumując pomyśl coś o dell/hp, do Toshiby nie namawiam gdyż sam ją testuje i sprawdzam jej zachowanie w różnych warunkach,

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odradzam Acer-a :)

 

Kolega wziął i płacze bo co chwila "coś" a to dysk padł, a to się gotuje, a to coś się tnie od przegrzania, a to spacja odpada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Asusa. X73SV jest bardzo udanym modelem. Jedna sztuka przeszła przez moje ręce i sprzęt mogę ocenić na 5. Akurat był to model z Core i3 i grafiką GT540M 1GB i co do wydajności nie mam zastrzeżeń. Laptop idealny do pracy biurowej jak i do grania w nowsze tytuły. Na baterii też można długo popracować jak na 17".

Prywatnie używam Asusa K53SV z Core i5 i również go polecam, jednak dla niektórych rozmieszczenie portów może być denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem, popatrzyłem i w sumie wybrałem jednak Packard Bell bo albo wszedzie i3-2310m albo jak z i5 to już cena zaporowa.

 

Za laptop + myszka + torba + modem ze starterem play na karte (ten w edycji limitowanej za 129) zaplaciłem 2500.

 

Póki co sprzęt sie rozgrzewa :P

 

Ktoś mi powie jak to jest z formatowaniem baterii?? Trzeba ją formatować czy to zbędne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Formować?

No wiesz, tak ogólnie pilnuj, by nie "szaleć" z ładowaniem.

Nie rób też tak, że totalnie do końca rozładowujesz. Jak marudzi, że koniec baterii - podłącz i niech ładuje do fulla, nawet jak skończysz pracować. Na początku szczególnie (pierwsze parę ładowań), tak, żeby to aku tak nie wariowało, że wiesz, podłączysz, podładujesz, odłączysz, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje Ci wypowiedz z jednego forum "Ile rzeczewiście wytrzyma bateria określa z góry producent". Powiem Ci od serca że to jest złote słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baterii Li-on z tego co mi sięobiło o uszu nie trzeba formatować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×