Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waldek12

Hosting na krótkie filmiki online przy 6k userów na dobę

Polecane posty

Obecnie korzystam z serwera VPS level 4 na Hostgator. Niestety strona stale się zawiesza.

Strona ma ruch w granicy 6.000-8.000 uu na dobę z czego 80 % oglada filmiki.

Może ktoś polecić niedrogi hosting ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie płace 180 zł /miech za VPS. Niestety statystyk nie mam. Teraz napisałem do supportu o jakies dane, bo panel jest zawiły i nieogarniam go.

Obecny host ma poniższe parametry:

HostGator: VPS level; 4

CPU 1.98 GHZ

RAM 1344 MB

Disk Space 59 GB

Bandwidth 1050 GB

 

Strona zawiesza się na kilka sekund w momencie największego ruchu.

Edytowano przez waldek12 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz co dokładnie szukasz, hostingu współdzielonego, serwera vps root a może vpsa z administracją? To bardzo istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za trochę większą kwotę możesz mieć dedyka ze sporo lepszymi parametrami i administracją.

nie zgodziłeś się na oferty od firm, więc nie będę podawał,

jeżeli byłbyś zainteresowany napisz na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zgodziłeś się na oferty od firm, więc nie będę podawał,

jeżeli byłbyś zainteresowany napisz na pw.

nie mam pojęcia gdzie to wyłączyć.

 

Problem w tym , ze nie wiem jakiego serwera potrzebuję. Wiem że obecny nie daje radu. Z drugiej strony nie mogę wydać więcej niż 200 zł miesięcznie i firma musi być bezpieczna.

 

Teraz napisali mi z HostGatora:

The issue is not actually the number of hits per day - that would be easily handled, actually. The issue is the video streaming, or rather the video downloads, as Apache does not really do native "streaming" in the sense that you would need. When Apache is sending a file to a client, it holds open a process slot that could also be used for web page requests. If enough people request a video, you will quickly find yourself without enough process slots to serve web pages.

 

Wynika z tego, że potrzebuję czegoś lepszego, ale u nich kolejny level VPS jest za drogi. Musi być jakieś rozwiązanie bo przecież sporo jest stron które mają filmiki online w formacie flv.

Edytowano przez waldek12 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ,ze nic taniej nie znajdziesz . W Polsce owszem znajdziesz duzo tańszego VPS-a ,ale za zarządzanie będziesz musiał dopłacić z 240 zł brutto /miesięcznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to co Ci napisali.

 

Dobrze wiadomo, że jeśli starcza łącza, a cpu i ramu nie, to znaczy, że da się jeszcze coś zrobić. Szczególnie, że używasz Apacza. Napisz na PW, to może do czegoś dojdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fragment z Top co tam się dzieje. Dobrym rozwiązaniem jest jak kolega napisał przejść na lighttpd lub nginx. Innym jest przeniesienie zawartości na dedyka byś miał na jakiś czas spokój ale i to wiąże się ze zmianą na lighttpd lub nginx. Lub ewentualny podział zawartości na kilka mniejszych serwerów. Kolejna sprawa że przy takiej oglądalności - 6.000-8.000 uu możesz postarać się o częściowe finansowanie serwera w zamian za reklamę. Wszystko zależy jak się przygotujesz do tego tworząc odpowiedni plan który myślę że wiele firm zaakceptuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nginx i problem z głowy.

Nic więcej nie wydasz, a obsłużysz dużo więcej ruchu.

Lighttpd omiń, projekt nie jest już rozwijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem będzie jak podzielisz serwis na dwie osobne usługi - osobny serwer pod pliki i osobną wirtualkę pod sam serwis. Przy twoich statystykach a nawet zakładając duży wzrost - sam serwis WWW powinien bez problemu utrzymać się na nie wymagającym hostingu jeżeli skrypt jest dobrze napisany. Pliki audio/video należy zaś uruchomić na dowolnym vps pod kontrolą lighttpd/nginx, ponieważ statyczne pliki naprawdę są łatwe do hostowania.

 

To będzie najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie, dodatkowo przyrost miejsca lub zapotrzebowania na łącze możesz łatwo rozwiązać dokupując miejsce lub dodając do "infrastruktury" kolejnego vpsa/dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×