Skocz do zawartości
HaPe

Aero2-opinie

Polecane posty

Witam,

 

Ostatnio wysłałem zamówienie na darmowy Internet z Aero2. Niestety po 23 grudnia :/

Jeśli ktoś miał z tym doczynienia, czy w rzeczywistości czas oczekiwania na otrzymanie startera wynosi ok. 2 miesięcy?

Czy realnie można wysycić te 256Kb/s?

 

Biorę tą kartę jako zapasową do laptopa, gdyby nadarzyła się konieczność skorzystania z Internetu w terenie a środków na koncie brak.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak:

 

Jest zasięg LTE w dużych miejscowościach transfer do 100mb realny to widziałem download -> 40mb upload -> 30.

Poza zasięgiem jeżeli twój modem będzie obsługiwał 3 zakresy to jeszcze hsdpa+ do 42mb lub hsdpa do 21,6 mb

 

Ja zamówiłem też kurde też w grudniu, ale po 13 i dopiero niby powinienem dostać kartę do 6 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W AERO LTE? Co za bzdury? LTE działa po sieci MOBYLAND a po drugie w DARMOWEJ ofercie masz przycięty transfer do 256kbps (stabilne i możliwe do wykorzystania). Nie muszę pisać, że masz dostęp TYLKO do nadajników AERO 2 HSPA+

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W darmowej ofercie AERO nie masz dostępu do LTE. Kolejna sprawa, że samo AERO ma około ~10 pozwoleń na LTE w CAŁEJ POLSCE.

 

 

Wiem jak to wygląda bo interesuje się telekomunikacją... ;-)

 

Edit:

 

Kolejna sprawa, że nawet jakbyś miał dostęp do LTE to i tak nie miałbyś więcej jak te 256

Edytowano przez webh.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W darmowej ofercie AERO nie masz dostępu do LTE. Kolejna sprawa, że samo AERO ma około ~10 pozwoleń na LTE w CAŁEJ POLSCE.

 

 

Wiem jak to wygląda bo interesuje się telekomunikacją... ;-)

 

Edit:

 

Kolejna sprawa, że nawet jakbyś miał dostęp do LTE to i tak nie miałbyś więcej jak te 256

 

Przecież wyżej napisałeś, że AREO nie ma LTE teraz piszesz już , że ma.

To się zdecyduj , albo ma, albo nie ma.

Ja też się zajmuje telekomunikacją w tym BTS i inne urządzenia GSMowe.

 

W każdym bądź razie LTE jest dostępne w AREO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łap mnie za język. To, że AERO ma pozwolenia wcale nie świadczy o tym, że takie nadajniki stoją. Kolejna sprawa co to jest te 10 pozwoleń na całe państwo?

 

Musiałeś coś źle doczytać (skoro faktycznie interesujesz się telekomunikacją).

 

Fakty są takie jeżeli chodzi o darmową ofertę:

256kbps które po pewnym czasie stanie się 512 na rok

Dostęp tylko do sieci własnej i tylko do HSPA+

Użytkownik darmowych usług AERO2 nie ma i nie będzie miał dostępu do LTE nawet jak uruchomią sieć która w chwili obecnej NIE ISTNIEJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łap mnie za język. To, że AERO ma pozwolenia wcale nie świadczy o tym, że takie nadajniki stoją. Kolejna sprawa co to jest te 10 pozwoleń na całe państwo?

 

Musiałeś coś źle doczytać (skoro faktycznie interesujesz się telekomunikacją).

 

Fakty są takie jeżeli chodzi o darmową ofertę:

256kbps które po pewnym czasie stanie się 512 na rok

Dostęp tylko do sieci własnej i tylko do HSPA+

Użytkownik darmowych usług AERO2 nie ma i nie będzie miał dostępu do LTE nawet jak uruchomią sieć która w chwili obecnej NIE ISTNIEJE

 

Ja tam nie mam zamiaru się kłucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik darmowych usług AERO2 nie ma i nie będzie miał dostępu do LTE nawet jak uruchomią sieć która w chwili obecnej NIE ISTNIEJE

Jakaś podstawa takich odważnych stwierdzeń?

Regulamin UBDI mówi wyraźnie, że

3.2 Bezpłatny Dostęp do Internetu umożliwia transmisję danych w technologii HSPA+ 900MHz (pasmo

8) lub LTE 2500TDD (pasmo 38) wyłącznie w ramach własnej Sieci Telekomunikacyjnej Operatora.

Szczegółowe informacje dotyczące zasięgu HSPA +900MHz i LTE 2500TDD Sieci

Telekomunikacyjnej Operatora można uzyskać na Stronie Internetowej Operatora.

3.3 Operator zapewnia Bezpłatny Dostęp do Internetu wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w

zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej Operatora (HSPA +900MHz lub LTE 2500TDD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, mea culpa. Co nie zmienia faktu, że ta sieć nie powstanie szybko, nawet jak powstanie to użytkownika DARMOWEGO internetu nie będzie stać na modem potrzebny do LTE działającego na 2,5Ghz.

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

aero - > polsat - > solorz = lte i to calkiem niezle dziala.

 

Co do samej usługi, faktycznie 256 kb/s. Takze nie ma przeklaman. Czekam na 512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W stolicy Aero2 działa elegancko. Jako Internet mobilny do sprawdzenia maila, portali społecznościowych nadaje się w 100%. Z bardziej multimedialnych rzeczy to można bez problemów radia internetowego posłuchać, bo youtube już ciężko działa.

W weekend będę testował Aero2 na trasie Warszawa-Lublin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałem o tym artykuł, to ci, co wzięli kasę z Unii i mega totalnie wolno to wszystko wdrażają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi sieć AERO jest dość szybko budowana, można powiedzieć, że bardzo szybko więc to raczej nie to ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Sponsi sieć AERO jest dość szybko budowana, można powiedzieć, że bardzo szybko więc to raczej nie to ;-)

 

Dokładnie. Można powiedzieć że dzięki temu przetargowi polsat robi LTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ostatnio kartę włożyłem do modemu i działa wyśmienicie.

Można nawet spokojnie rozmawiać przez voipa bez żadnego problemu :)

Niskie pingi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Ja dostałem ostatnio kartę włożyłem do modemu i działa wyśmienicie.

Można nawet spokojnie rozmawiać przez voipa bez żadnego problemu smile.png

Niskie pingi

 

Ja via skype, teamspeak, webex bez problemu rozmawiam.

Polecam rejestracje w aero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem kartę SIM z tym wynalazkiem i muszę pochwalić tą darmową usługę ponieważ w takim zacofanym miejscu też ona działa i to wcale nie byle jak.

Strony da się przeglądać oraz posłuchać muzyki odebrać pocztę czy porozmawiać na Skype. Podstawowe warunki mobilnego internetu spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem kartę SIM z tym wynalazkiem i muszę pochwalić tą darmową usługę ponieważ w takim zacofanym miejscu też ona działa i to wcale nie byle jak.

Strony da się przeglądać oraz posłuchać muzyki odebrać pocztę czy porozmawiać na Skype. Podstawowe warunki mobilnego internetu spełnia.

Pokaż pingi i mtr do takich serwisów jak wp.pl

Pokaż prędkość ściągania itp.

 

Zastanawiam się nad zakupem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakupem modemu? Ja mam Huawei za 150zł jakoś. Generalnie poza miastami nie działa, albo ciężko, a np. w Bydgoszczy miałem problemy, gdy byłem przejazdem na noc. Ale ogólnie opłaca się i fajnie mieć, choć mam też Playa dodatkowo na boku "na wszelki wypadek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy te kartę sim z aero można wsadzić do telefonu i bez problemowo surfować po sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy te kartę sim z aero można wsadzić do telefonu i bez problemowo surfować po sieci?

Wszystko zależy jaki telefon. Musi obsługiwać 3G i częstotliwość 900MHz.

 

Chociaż to różnie bywa... Warto googlować to pytanie z konkretnym modelem telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kuzyn korzysta w telefonie (ma dual sim) i neta z aero a druga normalna sieć do rozmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zastanawiam sie nad AERO2 lecz boje sie im wysłac kopie dowodu ponieważ istnieje ryzyko oszustwa czy warto im zaufać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest duży projekt. Wysłało od groma ludzi i jakoś żyją. Nie popadajmy w paranoję, tzn. nie aż taką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×