Skocz do zawartości
Szef

Prośba o obiektywną opinie.

Polecane posty

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy mając firmę z kapitałem zakładowym około 3mln zł oraz doświadczenie w zarządzaniu serwerami dedykowanymi jest sens wchodzić na rynek hostingu? (bo np. taki NetArt ma 125mln)

 

Dlaczego pytam?

Przeczytałem wiele tematów, w którym omawiany został powyższy biznes, ale wszystkie sprowadzają się do sedna, że przy takiej konkurencyjności trudno być rentownym przy starcie z mniejszego szczebla.

 

Oczywiście, można by włożyć potężne pieniądze i spróbować wygryźć konkurencje poprzez lepsze warunki za tę samą cenę (Np. kupując hurtowo sprzęt i kolokacje - uzyskując na tym duże rabaty), dokładając do tego reklamę.

 

Jednak przy takich pieniądzach przychodzi pytanie czy nie lepiej myśleć w kierunku np. małego data center?

 

Moja subiektywna ocena wygląda tak:

Obecnie nowa mała firma ma szanse gdy posiada się znajomość w hurtowniach sprzętu elektronicznego (dodatkowo w data center) i może kupić maszyny czy podzespoły do nich z dużym rabatem przez co będzie konkurencyjna.

 

Duża nowa firma ma szanse na dwa sposoby, pierwszym jest hurtowy zakup sprzętu i miejsca, a drugi oparcie się na kapitale i poprowadzenie stratnego biznesu przez pewien okres (oferując dużo lepsze warunki od konkurencji). Mając nadzieję, że część konkurencji się wykruszy,

 

Oczywiście mówię o firmach, które mają być zyskowne, a nie wychodzić trochę ponad kreskę.

 

Zapraszam do dyskusji, bo jestem bardzo ciekawy waszych opinii.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Szef (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli wszystko dobrze przekalkulujesz osiem razy i wyjdzie ci że się opłaca to czemu by nie wchodzić?

 

Zauważ też że małe hostingi też się utrzymują na rynku... Nie musisz być kolejnym molochem na rynku!

 

 

Własne DC jest trudne do zrealizowania... 1. Czy zainteresujesz klientów swoją lokalizacją / ceną 2. Czy stać Cię na sprzęt, ochronę, zabezpieczenia i inne pierdoły.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duża nowa firma ma szanse na dwa sposoby, pierwszym jest hurtowy zakup sprzętu i miejsca, a drugi oparcie się na kapitale i poprowadzenie stratnego biznesu przez pewien okres (oferując dużo lepsze warunki od konkurencji). Mając nadzieję, że część konkurencji się wykruszy,

A słyszałeś o takim czymś jak dumping?

 

Dumping' date=' ujęty jako sprzedaż towarów i usług poniżej kosztów ich wytworzenia lub świadczenia albo ich odsprzedaż poniżej kosztu zakupu w celu eliminowania innych przedsiębiorców stanowi według ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czyn nieuczciwej konkurencji, będący jednym z opisanych przykładów utrudniania innym przedsiębiorcom dostępu do rynku.[/quote']

 

Tak w ogóle to nie od razu Rzym zbudowano. Przecież z dnia na dzień wszyscy nie rzucą na Twoje serwery abyś musiał wyrzucić na dzień dobry ze 100mln na infrastrukturę (a i tak 90% zasobów będzie się marnowało). Zainwestuj na początku pewną kwotę na kilka serwerów, po czym stawiaj kolejne zgodnie z zapotrzebowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy kolego, nie pytam o sposób rozwoju firmy, tylko czy wejście na rynek hostingowy ma sens bez żadnej sensownej karty przetargowej. Odnośnie dumpingu, jak napisałeś jest to sprzedaż poniżej kosztów wytworzenia (świadczenia), a stratny biznes to zupełnie inne pojęcie (obniżenie zysków w celu pozyskania klienta).

 

Żeby bardziej zobrazować problem, np. w biznesie graficznym (po części reklama, PR) raczkująca firma może zdobyć rynek nie tylko przez konkurencyjną cenę, a także przez indywidualne umiejętności swojego pracownika, czyli mała firma może mieć grafika , który projektuje na poziomie światowym i przez to buduje swój wizerunek.

 

W hostingu praktycznie wszyscy oferują to samo, lub bardzo podobnie i jedynym w zasadzie wyznacznikiem jest cennik lub znajomości, które pozwolą Ci po rabatach kupić sprzęt czy miejsce w DC. - takie moje personalne odczucie, po przeczytaniu tego forum.

 

Dlatego pytam Was o opinie i Wasze odczucia (czyli w sumie o bardziej jednak subiektywną opinie :-).

Pozdrawiam.

Edytowano przez Szef (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli chcesz sprzedawać:

 

konta WWW - to rynek jest pełny

serwery VPS - brakuje dobrej firmy która ma super support, super sprzęt w niskiej cenie - czyli nie do osiągnięcia praktycznie :D

serwery dedykowane - na to zawsze jest zapotrzebowanie, zwłaszcza dla osób prywatnych gdyż większość dobrych firm podpisze umowę tylko z firmą. Jeżeli byś startował w tym "rejonie" to musisz brać pod uwagę niskie ceny i dobrą lokalizację.

 

Ogólnie z dobrym pomysłem i cennikiem da się przebić przez konkurencję aby "zarobić coś" :)

 

Jak nie zaryzykujesz to nie zarobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli chodzi o hosting czyli dzierżawę powiedzmy jednego serwera dedykowanego (na start) i tworzenie na nim kont shared (współdzielone)/ www/ wirtualnych to obecnie rynek jest tak firmami przesycony że trzeba mieć niezły pomysł żeby ofertą przebić inne firmy. Bez dobrego pomysłu, lepszego wykonania i konkurencyjności nie masz szans na utrzymanie się na rynku. Do tego pamiętaj że musisz mieć obsługę klienta lepszą niz inni żeby zyskać klientów.

 

W przypadku budowy Centrum Danych (Data Center/ DC) to nie ma ich w Polsce za wiele, a te co są to nie zawsze są z najwyższej półki jeżeli chodzi o jakość i organizację. DC możesz zrobić i za 10 tysięcy, za 100 tysięcy ale i za 10 milionów. Tylko zobacz co zrobisz za 10 tysięcy, a co zrobisz za 3 miliony. Zakładając że masz do dyspozycji 3 miliony PLN możesz pomyśleć nad budową własnego DC i brać firmy. Zrób porównanie oferty innych DC w Polsce, potem stwórz własną ale nie będzie to łatwe zadanie. Wbrew pozorom ta branża nie jest taka łatwa, można tutaj zjeść zęby, osiwieć i nabawić się niezłego stresu. Ale kto nie gra, ten nie wygrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze & Pawel_15 (thumbs up)

 

Właśnie takie opinie mnie interesują,

Dziękuje za zainteresowanie i miłego wieczoru.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencyjna cena to nie wszystko - pamiętać należy, że w dzisiejszych czasach jesteśmy nastawieni na kompleksowe dostarczanie usług. Dziś już nie trzeba znać HTMLa, żeby zrobić stronę internetową z ofertą mojej działalności. Nie oszukujmy się - Internet jest najpopularniejszym medium poszukiwania usługodawców :)

 

Tak naprawdę to o szansach powodzenia dla nowej firmy jest zaproponowanie czegoś, czego nie ma konkurencja - może to być wsparcie 24/7, gdzie przysłowiowy Pan Jan - właściciel warsztatu lakierniczego będzie mógł w przystępnym języku uzyskać kilku wskazówek z jakich usług naszej firmy powinien skorzystać, aby osiągnąć swój cel - reklama w Internecie.

 

Przede wszystkim rynek usług skierowany dla małych i średnich przedsiębiorstw będzie wędrował wokół modelu SaaS - sklepy internetowe, cmsy, crmy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie dumpingu, jak napisałeś jest to sprzedaż poniżej kosztów wytworzenia (świadczenia), a stratny biznes to zupełnie inne pojęcie (obniżenie zysków w celu pozyskania klienta).

Ceny za hosting są już tak śmiesznie niskie, że tam już chyba nie da rady zastosować dumpingu. No chyba, że będziesz dawał za darmo i dorzucał jeszcze flaszke dobrej wódki. Firmy prześcigają się w cenach, kto da jak najwięcej za jak najmniej.

A jak sie sypie, to wina jest klienta, bo przecież w firmie wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że problem tkwi tak jak już tu kolega powyżej poruszył w cenach sprzętu łącza etc. co stawia nasze Państwo w odległych pozycjach rozwoju hostingu, serwerów, itd. zerknijcie jak się ma to wszystko do zachodu w jakich cenach w stosunku do życia są te wszystkie usługi. Są za grosze dla nich jak kupienie lizaka. I myślę że nasz rynek dąży do tego lizaka niestety okrężną drogą bo przez PRL II. Ale mam nadzieję że kiedyś się to zmieni i poczujemy demokrację. Dlatego wiesz jak wyglądają warunki działania w naszym kraju, jeżeli to Cię nie odstrasza masz chęć fundusze i pomysł na realizacje, polecam próbować. Oczywiście zawsze można upaść i zawsze można stracić kapitał który się włożyło ale ryzyko jest wszędzie gdzie jest zarobek i im większe jak wiemy z autopsji tym lepszy zysk. Ale może teraz lepiej idą ogórki konserwowe :P a my się umartwiamy nad hostingiem :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że p/w kolega jest z Angli ? Powiedz nam jak tam wyglądają usługi hostingu, ceny, sprzęt, obsługa etc. oczywiście jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o UK, to korzystałem z rapidswitch.com (bardzo drogo, ale świetna obsługa klienta), uk2.net (vps przez miesiąc... strasznie wolne dyski), redstation.com (niektóre oferty, 10gbps przebijają OVH - mój klient ma tam kolokację i nie narzeka póki co)... to tak ogólnie...

Musisz zapytać bardziej szczegółowo, bo nie wiem co napisać :)

Na pewno sprzęt i transfer jest tańszy niż w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Widzę że p/w kolega jest z Angli ? Powiedz nam jak tam wyglądają usługi hostingu, ceny, sprzęt, obsługa etc. oczywiście jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje na ten temat ?

 

Szczerze trudno poszukać firm w guglach? Przecież to wyszukiwarka między narodowa...

 

http://www.google.pl/#hl=pl&q=web+hosting+uk&revid=596024891&sa=X&ei=G9YJT8fbAcinsgaShZWCDw&ved=0CFwQ1QIoAQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=a12d569691099ba&biw=1366&bih=670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależało mi na wypowiedzi i opinii użytkownika ale można można wujek google zawsze służy pomocą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał 3 melony to by mi nie były straszne ani nazwy ani homy , zrobiłbym rewolucje, tyle w temacie , hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×