Skocz do zawartości
benek2007

Problem z instalacją DA

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję pomocy instaluję DA na CentOS 6 wersja 64 bit, instalacja wywala się z błędem jak w załączniku. Zaznaczam że skompilowałem najnowszego wgeta z obsługą ssl jak w helpie podanym. Ktoś miał podobne przygody?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

post-14174-0-60130700-1325761741.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie drugi zainstalowany przez ciebie wget znajduje się gdzie indziej... daj instalacje z prefixem.

 

Drugiego zdeinstalowałem i zrobiłem dowiązanie w lokalizacji starego także napewno działa nowy z ssl zresztą screen w załączniku.

post-14174-0-08747800-1325762986.jpg

Edytowano przez benek2007 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ręcznie wpisać wget https://directadmin.... i sprawdź czy działa. Ewentualnie usuń wget całkowicie i przeinstaluj via yum (yum remove + rm -rf /bin/wget)

 

Dzięki za odpowiedź działa ściąga plik tylko dlaczego wywala mi się w skrypcie instalacyjnym ?:( ściągnęło mi plik daupdate?uid=*** co z tym ma zrobić bo ani tego odpalić nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten link ściąga licencję. Dalej DA ją weryfikuje lokalnie i instaluje reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten link ściąga licencję. Dalej DA ją weryfikuje lokalnie i instaluje reszte.

Instalacja ruszyła dalej dopiero po wybraniu adresu ip lokalnego, jak wpisywałem IP publiczne z licencji to wywalało instalacje. chyba coś nie chalo jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy adres publiczny do którego przypisana jest licencja DA musi fizycznie być przypisany do interfejsu sieciowego czy może być za routerem i porty mapowane na adres lokalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy..

z mojego punktu widzenia to nie powinno być problemu.

W zależności od tego w jaki sposób oni sprawdzają twój IP.

 

Jeżeli router ma adres taki jaki został w skazany w licencji to fakt faktem przedstawiasz się nim tak czy siak.

Ale można sprawdzić czy dana osoba wychodzi z nata czy nie i czy ma publiczny adres czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA szuka IP po interfejsie. Także możesz sobie ewentualnie dopisać 'na niby' IP do np. eth0:0 (tylko tak skonfigurowane by nie gryzło się z routerem) i powinno zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba instalator tak ma? bo gdyby go przerobić lekko to nie było by z tym chyba problemu?

Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wygląda to tak że DA jedzie po interfejsach i szuka ip z licencji tylko co zrobić w momencie gdy chcę mieć DA na klastrze HA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba instalator tak ma? bo gdyby go przerobić lekko to nie było by z tym chyba problemu?

Czy się mylę?

 

Instalator plus directadmin.conf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak masz zrobioną sieć. Instalator tak czy siak będzie chciał abyś wskazał mu interfejs z adresem ip na jakim jest licka. Więc możesz zrobić tak jak tym napisał, dodać alias.

Mam jednego klienta z taką magią, ale tu za dużo szczegółów podać nie mogę :P Problem jest w aktualizacjach DA, trzeba je wykonywać ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak masz zrobioną sieć. Instalator tak czy siak będzie chciał abyś wskazał mu interfejs z adresem ip na jakim jest licka. Więc możesz zrobić tak jak tym napisał, dodać alias.

Mam jednego klienta z taką magią, ale tu za dużo szczegółów podać nie mogę tongue.png Problem jest w aktualizacjach DA, trzeba je wykonywać ręcznie.

 

OK dla mnie jest niezrozumiałe w takim razie po jaką cholere instalator ma opcję że po wykryciu adresu ip pyta się czy jest to adres z licencji jeśli nie to prosi żeby podać w takim razie adres z licencji po czy instalacja się wywala, poza tym dziwi mnie że według DA serwer stoi tyłkiem do świata wystawiony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np po to, żeby wskazać mu jaka sieciówka jest Twoim wyjściem na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz wyraźnie napisane w dokumentacji DirectAdmina, że nie działa on za mechanizmami NAT.

Czemu musisz mieć IP na jakimkolwiek interfejsie? Ano chyba po to, żeby nie zainstalować 10 kopii jednej licencji na różnych fizycznych maszynach.

 

tylko co zrobić w momencie gdy chcę mieć DA na klastrze HA??

DA jest do tego totalnie nieprzystosowany. Szkoda na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×