Skocz do zawartości
Davi

Mały magazyn a sklep internetowy czy warto?

Polecane posty

Witam,

Mam do was pytanie takie pytanko czy jest sens zlecenia tworzenia sklepu od podstaw + zlecenia pozycjonowanie go , przy konkurencyjnych frazach - przy posiadaniu małego magazynu.

 

Ale po zastanowieniu się nie wiem czy to ma sens czy przy posiadaniu małego magazynu czyli też posiadaniu mniej towarów opłaca się konkurować ze sklepami które mają duże magazyny i dobre sklepy internetowe?

 

 

Pozdrawiam

Dav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy co to za magazyn, jeśli jesteś małą hurtownią i towar taki, że sprzedaje się go w sieci, to czemu nie.

Z drugiej strony sklepy, które biorą towar od Ciebie mogą się wkurzyć ciut : )

Za mało danych, ale ogólnie to kwestia rozeznania i podjęcia męskiej decyzji... warto przeważnie zawsze, jeśli to oznacza rozwój i dodatkową $$$...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co będziesz sprzedawał, jeżeli towar będzie taki sam jak w innych sklepach (mowa tutaj o większych i dość znanych) i nie będzie to tańsze itd, to prawdą jest że osoba skorzysta z bardziej większego i zaufanego sklepu. Ja bym spróbował "Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana".Powodzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo głównie o co mi tu chodzi , że jak jest towar dostępny na magazynie to sklep jest go wstanie wysłać do 24h , a jeśli nie ma to musi zamówić na hurtowni i klient musi czekać przez co opinia spada.. Przy czym sprzedawanie na allegro to tylko odpowiednio konkurencyjna cena + komentarze ale za to jest prowizja. A przy prowadzeniu sklepu to pozycjonowanie + opinie + unikalne opisy no i właśnie większy magazyn(?) (bo z allegro,ceneo taki sklep to raczej nie ma szans co konkurować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bredzisz ;-)

Wszystko ma sens jeśli się odpowiednio do niego podejdzie. Nie ma rzeczy niemożliwych ;-)

Znam sklepy co zaczynali na allegro i nawet nadal korzystają gdyż to jeden z najlepszych rozwiązań na 'szybką wysprzedaż' tak to nazwijmy.

 

Więc jak masz konkretny towar to czemu nie ? Jeśli jednak się obawiasz to lepiej nie zastanawiaj się i zapomnij o tym.

Edytowano przez KtosiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No napisz konkrety to otrzymasz odpowiednią wtedy wartość opinii. W chwili obecnej nikt nie wie o co ci chodzi więc nie oczekuj odpowiednich konkretów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko licz się też z tym że samo rozreklamowanie i wypozycjonowanie sklepu szczególnie przy narastającej konkurencji to nie jest dwa-trzy dni, i budżet też jakiś musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle że mimo że sprzedaję zarówno przez sklep jak i allegro, a na aukcjach mam adres swojego sklepu, a także banner z zaproszeniem do niego (zgodne z regulaminem allegro bo sklep na platformie istore.pl - czyli ich), to i tak 99% obrotu generuję przez Allegro smile.png Nawet biorąc pod uwagę że w sklepie ceny są nawet trochę niższe niż na aukcjach smile.png Handluję raczej drobnicą i najwidoczniej ludzie są na tyle leniwi że nie mają nawet ochoty wyjść poza ramy allegro oraz przeglądanie aukcji względem popularności.

 

-edit-

w innym wątku znalazłem:

(...)Mam dopiero 17 lat(...)
Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle że mimo że sprzedaję zarówno przez sklep jak i allegro, a na aukcjach mam adres swojego sklepu, a także banner z zaproszeniem do niego (zgodne z regulaminem allegro bo sklep na platformie istore.pl - czyli ich), to i tak 99% obrotu generuję przez Allegro smile.png Nawet biorąc pod uwagę że w sklepie ceny są nawet trochę niższe niż na aukcjach smile.png Handluję raczej drobnicą i najwidoczniej ludzie są na tyle leniwi że nie mają nawet ochoty wyjść poza ramy allegro oraz przeglądanie aukcji względem popularności.

 

-edit-

w innym wątku znalazłem:

 

Ale Sherlock Holmes z Ciebie - wiek nie ma nic do rzeczy bo mój tata posiada sklep stacjonarny + na allegro - a ja chce mu pomoc otworzyć sklep internetowy z prawdziwego zdarzenia wink.png.

 

 

Tematyka to : RTV , AGD , Fotografia oraz Komputery

 

Dzięki za odpowiedzi i wasze obiektywne opinie.

Edytowano przez Davi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiek naprawdę niema znaczenia jeżeli osoba ma wiedzę. Co do tematu to myślałeś nad tym aby napisac do jakiś administratorów serwisów które mają forum o takiej tematyce z propozycją współpracy? Pomogło by to Tobie troszeczkę się rozreklamowac. Napisz na PW mam kolegę który taki serwis trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@WKG - ale zauważ że taka osoba najczęściej nie ma zdolności prawnej pozwalającej na prowadzenie legalnej działalności :)

No chyba że komuś pomaga, ale to inna kwestia.

 

Co do magazynu to wychodzę z założenia że najlepiej jest sprzedawać towar który fizycznie się ma, ponieważ wtedy obywa się bez narzekania klienta na zbyt długi czas oczekiwania na towar, a do tatkowo nie ma problemów jeśli po zamówieniu towaru przez klienta jednak się okaże że nasz dostawca ma także braki magazynowe. Zresztą często, ludzie zaznaczają w uwagach do zamówienia że zależy im na szybkiej czy pilnej wysyłce, a mój towar raczej nie zależy do rzeczy pierwszej potrzeby. Najchętniej to by dostali to na wczoraj :)

Sam staram się wystawiać towar w przypadku którego wiem że sprzedam przynajmniej kilka, a najlepiej kilkadziesiąt sztuk w ciągu miesiąca, a nie wystawiać wiele rzeczy i liczyć na to że sprzedam rocznie jedną sztukę (albo i nie). Szkoda zachodu na przygotowanie odpowiedniego opisu na taki towar, chyba że importujesz na żywca wszystko z plików xml uzyskanych z hurtownii, ale z doświadczenia wiem że wiele z nich ma bardzo ubogie opisy i fotografie :) Klient chce zobaczyć dokładny opis przedmiotu wraz ze specyfikacją, oraz dużą ilością ilustracji przedstawiającej towar z każdej strony, nie znajdzie tego u Ciebie pójdzie dalej, a kopiowane opisy znów niezbyt dobrze się pozycjonują w wyszukiwarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Badź osCommerce darmowy plugin z płatnością Dotpay, przelewy24, paypal są do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak co do darmowych jest problem jak coś nie działa aktualizacje i takie tam, o wszystko trzeba zadbać serwer kopie i inne gadżety wiele firm sprzedaje gotowe sklepy z serwerem domeną w pierwszym roku w promocji możesz spróbować czy wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żebyś sobie sprawdził, czy Twój skrypt dobrze współpracuje z większością porównywareki cenowych, bo to jest dobre narzędzie marketingowe, a bez sensu, żebyś pod każdą porównywarkę musiał później robić specjalnie plik xml z ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×