Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
peres.pro

Strona trochę zamula

Polecane posty

Witam serdecznie,

dziś chciałem zainstalować sobie postfix'a ponieważ ten mój z ISPCP nie działał, skorzystałem z tego poradnika: http://oslab.pl/linu...virtual-domains

 

zainstalowałem pakiety postgresql dovecot-impad postfix postfix-pgsql libapache2-mod-php5 php5-imap php5-pgsql

 

I momentalnie po instalacji tych pakietów moja strona: http://xtibia.pl nie działa prawidłowo to znaczy wolno działa, czasami ładuje się szybko a czasami są takie momenty że wczytuje się w 10 sekund. Wyinstalowałem wszystkie pakiety, reebotnąłem VPS'a i problem jest dalej. Dodam że mam VPS'a z vihost.pl i nigdy wcześniej nie zdarzyła się taka sytuacja że strony wczytywały się wolno, zawsze wszystko pięknie działało więc to raczej wina konfiguracji.

 

Trochę informacji:

Mam VPS 1 w vihost.pl, system operacyjny debian 6 squezze 32 bitowy, dodatkowo mam zainstalowany ISPCP i to chyba przez to jakieś pakiety się pokłóciły.

 

Ponadto po tych wszystkich operacjach niektóre moduły ISPCP nie działają:

 

32893100325295659758.png

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a tylko Pan ma problem z wczytaniu strony? Ponieważ ja takiego problemu nie posiadam strona wczytała mi się w jakieś 2-3 sekundy. Sprawdz tracert od siebie do domeny (czyli jaką drogą biegnie)

 

1. Kliknij start

2. Nacisnij uruchom

3. Wpisz cmd

4. Wpisz tracert xtibia.pl

Może problem twój jest spowodowany tym że przez dostawcę usług internetowych ta droga się wydłuża. Była taka sytuacja tylko że z serwerem gry który był w Niemczech a droga szła przez Chiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rzuć jakieś dane z topa.

Jakie WA masz?

Może kolejka mailowa zaśmiecona i po instalacji serwera zaczął się "zajmować" kolejką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi WKG, to problem widac jak sie dlużej korzysta z forum. I szybkość wczytywania stron zostala zauwazona nie tylko prze zemnie bo kilka osob sie skarzylo na to.

 

Może rzuć jakieś dane z topa.

Jakie WA masz?

Może kolejka mailowa zaśmiecona i po instalacji serwera zaczął się "zajmować" kolejką?

 

Przepraszam, ale czy mozesz rozwinac te skroty bo za bardzo nie wiem o co chodzi.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy mozezz rozwinac te skroty bo za bardzo nie wiem o co chodzi.

 

Zaloguj sie na ssh, wpisz top, zrób screena i wstaw tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

A to nie jest przypadkiem wina nego nagłówka który waży 600-700 KB i jest hostowany w USA przez hosting obrazków który pewnie jest przeciążony bo ma wiele obrazków do wyświetlenia? Jak włączyłem strone to na dole przez 20 sekund jak nie więcej miałem Oczekiwanie na xx.imageshack.us...

Może daj to na jakiś polski hosting obrazków, albo sobie załóż np. konto na DropBoxie i tam hostuj ciężkie obrazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem wina nego nagłówka który waży 600-700 KB i jest hostowany w USA przez hosting obrazków który pewnie jest przeciążony bo ma wiele obrazków do wyświetlenia? Jak włączyłem strone to na dole przez 20 sekund jak nie więcej miałem Oczekiwanie na xx.imageshack.us...

Może daj to na jakiś polski hosting obrazków, albo sobie załóż np. konto na DropBoxie i tam hostuj ciężkie obrazki.

Nie wydaję mi się że to przez ten obrazek.

 

Tutaj TOP tak jak prosiliście:

 

75998324019430263469.png

 

A może coś jest skopane w samej konfiguracji apache2/php5 ?

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vmstat 1

 

Daj kilka linijek z tego lecz w czasie trwania problemu ze stroną.

Na chwile obecną (robienia screena) wygląda wszystko okej.

 

A to nie jest przypadkiem wina nego nagłówka który waży 600-700 KB i jest hostowany w USA przez hosting obrazków który pewnie jest przeciążony bo ma wiele obrazków do wyświetlenia? Jak włączyłem strone to na dole przez 20 sekund jak nie więcej miałem Oczekiwanie na xx.imageshack.us...

Może daj to na jakiś polski hosting obrazków, albo sobie załóż np. konto na DropBoxie i tam hostuj ciężkie obrazki.

Tak też to zauważyłem lecz problem wiekszy jest z samym serwerem xtibia.pl.

Firefox też tak mówi :)

150604012012-blad.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamula przez niepoprawnie skonfigurowane fcgi... zmień na mod_php i sprawdź czy będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie mogę to zmienić na ten mod_php ? Chciałbym dodać że przed instalacja i odinstalowalowaniem tych pakietów wszystko śmiagało pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×