Skocz do zawartości
Davi

Jakie języki warto znać(które są najbardziej przydatne)?

Polecane posty

Witam,

Mam takie pytanie jakie języki oprócz Angielskiego i Niemieckiego warto by poznać które pomogą mi np. w czytaniu ciekawych blogów z zagranicy czy to obsługi jakiś ciekawych softów , a może i pisania własnych ;)

 

Myślę tu o językach obcych jak i "językach programowania" oraz "językach tworzenia stron".

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o blogi technologiczne fajnie piszą też Francuzi i Hiszpanie. Jeżeli chodzi o ciekawostki to rosyjskie blogi bywają interesujące.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi jeszcze pewnie do języków obcych można dorzucić Chiński.

 

 

A macie jakiś pomysł na język programowania i pisania stron internetowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tworzenia stron podstawa to html, programowanie - zależy co i do czego.Kiedyś bawiłem sie C++ ale brakło czasu na rozwinięcie i wszystko się zapomniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pisania stron to najpopularniejszy póki co jest php, ale asp też może być tylko jest trudniejszy. No i wiadomo musisz opanować html i css żeby wyświetlić wyniki i wystylować stronę. Nie ma sensu w sumie uczyć się asp i php na raz na początek. Wybierz jeden i tam się wyspecjalizuj. Potem możesz sobie dodać inne, np. js. Zacznij jednak od podstaw html jeśli jesteś całkiem zielony bo bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

html+css to jest taka podstawa ze to po prostu musisz znać.

 

A ja zasugeruje wybór języka w zależności od drogi zawodowej.

 

Jeśli chcesz zarabiać robiąc dla klientów strony jako freelancer lub firma to tylko PHP - łatwiej o zlecenie.

Jeśli myślisz o stałej pracy za większe pieniądze to np dot.net lub java. Trudniej o zlecenie, jednak zarobek większy niż w php.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Języki wiadoma sprawa jakieś kursy , korepetycje. A jak z nauką programowania czy tworzenia stron tak samo jak w przypadku pozycjonowania ? Czytanie , testowanie , analizowanie - tylko czy w tych przypadkach np. książka do nauki może być dobrym wyborem + blogi poświęcone tym zagadnieniom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Języki wiadoma sprawa jakieś kursy , korepetycje. A jak z nauką programowania czy tworzenia stron tak samo jak w przypadku pozycjonowania ? Czytanie , testowanie , analizowanie - tylko czy w tych przypadkach np. książka do nauki może być dobrym wyborem + blogi poświęcone tym zagadnieniom ?

 

Oczywiście. Dobra książka jest idealna na start. Większość dobrych pozycji ma Helion.PL. Dobrze napisany blog również nie jest zły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się rosyjskim, fora, blogi, dokumentacje i www - sporo tego. Bułgarzy kiedyś byli nieźli w łamaniu zabezpieczeń, jak jest dziś, nie wiem.

 

Z języków programowania to C, erlang i .net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zawsze książki + jak czegoś do końca nie rozumiałem to wujek google.

 

Blogi tak, ale bardziej dla uzupelnienia i bycia na topie/poszerzania, niż dla nauki.

 

No i przede wszystkim trzeba patrzeć co sie robi/pisze, bo przepisując to nic się nie nauczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

moim zdaniem:

 

angielski

niemiecki

rosyjskie (ew. francuski) - Rosjanie mają dobrze rozwinięte tematyki o telefonach i ich modyfikacjach

 

HTML (zaawansowany)

PHP (podstawy)

MySQL (podstawy)

CSS (podstawy)

C++ (podstawy)

No i może trochę BASHa smile.png

 

 

Edit: Najelpiej jak znasz wszystko (większość chociaż w stopniu podstawowym) to zawsze ładnie w CV czy LM wygląda :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze, nie zrozum mnie źle ale lepiej umieć 2 czy 3 języki a dobrze niż 10 po łepku.

No chyba że mówimy o solidnych podstawach, a nie "usiadłem i w 2-3 wieczory przeleciałem 5 kursów z języka C i dopisze sobie go w CV"

Takie rzeczy zawsze wyjdą na jaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy jeszcze do czego to potrzebne i gdzie składasz "CV" :)

 

Bo jak idziesz do pracy do restaruacji to mają w D jakie znasz języki programistyczne a patrza na języki obce. Jak idziesz do pracy jako programista to raczej patrza na te języki programistyczne. A jak nie znasz jakiegoś bardzo dobrze to można napisać "w trakcie nauki" i też inaczej na to patrzą :)

 

Ale tak jak powiedziałeś wszystko wyjdzie na jaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie chcę do CV .. Mam dopiero 17 lat i chciałbym zacząć tworzyć ciekawe aplikacje i stronki dlatego pytam na co najbardziej zwrócić uwagę i połapać chociaż mocne podstawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Javą. Jest multiplatformowa. Możesz tworzyć w niej aplikacje desktopowe, jak i webowe. Do wyboru masz różne IDE, ja używam Netbeans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Też się zainteresowałem tym Netbeans ale po uruchomieniu zrobiłem wielkie oczy, powiedziałem yyyyy i wyłączyłem żeby nie zgłupieć :D

 

Tak jak pisze Miłosz, Javą warto się zainteresować, można sporo osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie chcę do CV .. Mam dopiero 17 lat i chciałbym zacząć tworzyć ciekawe aplikacje i stronki dlatego pytam na co najbardziej zwrócić uwagę i połapać chociaż mocne podstawy wink.png

To angielski Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

To angielski Ci wystarczy.

Póki młody i do szkoły chodzi, niech wkuwa różne języki bo później już albo nie będzie się chciało albo nie będzie czasu... Kiedy się nauczy innych języków jak nie teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki młody i do szkoły chodzi, niech wkuwa różne języki bo później już albo nie będzie się chciało albo nie będzie czasu... Kiedy się nauczy innych języków jak nie teraz?

 

Właśnie też tak myślę .

 

Ta ksiazka na poczatek byla by dobra : http://helion.pl/ksiazki/html-xhtml-i-css-praktyczne-projekty-wydanie-ii-wlodzimierz-gajda,htxpp2.htm odnosnie tworzenia stron internetowych?

Bo narazie ciekawej o jezykach programowania nie znalazlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jeszcze taką książkę jak HTML Goodies?:>

Osobiście dłuższy czas przymierzam się do nauki Hiszpańskiego, ale jak na razie na tym się kończy :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jeszcze taką książkę jak HTML Goodies?:>

Osobiście dłuższy czas przymierzam się do nauki Hiszpańskiego, ale jak na razie na tym się kończy smile.png

 

A były tam fajne napisane artykuły, które by mi pozwoliły ciekawą i szybką naukę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że była bardzo przystępnie napisana, ale to trochę zabytek który liczy już kilkanaście lat. Chyba że od tego czasu były jakieś aktualizacje jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×