Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elpolacco

Bardzo duże obciążenie CPU na serwerze - blokada strony.

Polecane posty

Mam hostnig w serwisie hekko.pl Od jakiegoś czasu mam duże obciążenia na forum.

 

Oto screeny z obciążenia forum:

21905327.jpg

 

53677670.jpg

 

Co sprawdzić, co zmienić i jak naprawić? ;)

 

Myślałem, że obciążenie generuje jakiś zainstalowany mod, ale zainstalowałem Support Toolkit, sprzątłem bazę i postawiłem na nowo o forum.

 

Niestety, ale żadna z tych rzeczy nie pomogła. Gdzie nie gdzie widoczne są jeszcze jakieś śmieci po modach. Sprzątałem tym programem bazę danych, ale nie wszystko się chyba usuneło. W PA mam nadal zakładkę, co prawda nie aktywaną bo nie da się donie wejsć, ale jest "AutoMod".

 

Obciążenie nadal oscyluje w ok 8% :(

 

 

Wczoraj od 30 grudnia założyłem statystyki:

49815591.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy obciążenie może wynikać tylko i wyłącznie z dużego ruchu na forum? Przeważnie jest ok 20 osób online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum nie działa teraz:

Błąd ogólny

 

Template path could not be found: styles/prosilver gs-zone edition/template

Poinformuj administratora lub webmastera: skodafeliciaklub@gmail.com

edit:

Poszukaj kogoś do optymalizacji bazy, w tej chwili jest 56 osób online, wiec masz prawo generować większe zużycie.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę przy nim grzebałem dlatego. Prace przełożyłem na poźniejszy wieczór ;)

 

Jakieś podpowiedzi? Baza danych waży chyba ok 500mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STK czyli BB3.

Co do generalnego sprzątania sprzątania to robiłem po drugim roku mojego forum, wiadomo nie wszystko się wiedziała na początku i syf był, i trzeba było wszystko wyzerować bo jak wiadomo phpBB3 modułowe nie jest póki co. Czyli czyszczenie bazy przez zestaw naprawczy i podmiana wszystkich plików na forum na nowe.

 

Co o modów, które generują największe obciążenie serwera to: phpbb gallery, utlimate point, widziałem kiedyś moda powiadomień, thank's for post, phpBB Social Network, live preview, no i arcade i typer. Jak masz te mody to albo rezygnuj, ale zmianiaj serwer. Szczególnie ultimate points bo są strasznie paliwożerne.

 

Sama baza przy czystym phpBB3 jeżeli waży 500 mega to jest jakieś około 30k postów i 10k userów także nie powinna generować jeszcze takiego obciążenia. Została ci zakładka niestandardowa w panelu czyli i tak nie wyczyścileś solidnie albo bazy albo plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×