Skocz do zawartości

Polecane posty

Zwykłe możesz na allegro za 5 zł/rok przecież znaleść

Dlaczego Ty ludziom zawsze tak źle życzysz wink.png

 

Płacę za hosting z dostępem do panelu, a go nie mam, więc wydaje mi się, że jak najbardziej podstawne.

Awaria zdarza się w każdej firmie, czasami jest ona poważna i usunięcie może zająć nawet kilka/kilkanaście godzin.

 

Nawet gdyby brak dostępu do konta/strony trwał 24 godziny to nie jest to żadna tragedia, przecież to w końcu zwykła strona.

Tak wiem, zaraz napiszesz, prowadzisz biznes i tracisz dużo pieniędzy.

 

Niestety, jak prowadzisz biznes to powinieneś mieć świadomość, że wszystko kosztuje. Czy to jest wyższy uptime, czy szybszy czas reakcji, czy też może całodobowy monitoring i backup. Wszystkie te opcje kosztują, im więcej zarabiasz, tym więcej wydajesz. Jeśli płacisz za serwer 1000 złotych miesięcznie to masz prawo krzyku, ale to w przypadku gdyby firma zamiast naprawiać w tym czasie oglądała jakiś mecz i to jak Polska przegrywa wink.png. Jednak jeśli firma odzywa się na forum, informuje, że cały czas szuka/naprawia usterkę w dobrym tonie jest iść sobie na mecz, wypić piwo o pokrzyczeć na lewusów piłkarzy.

 

Z drugiej strony wystarczyło uruchomić nawet drugi serwer u konkurencji, systematycznie aktualizowany i w razie awarii delegować domenę na ten drugi serwer, nie byłoby żadnego problemu.

Niestety na tym świecie nic nie ma za darmo, a profesjonalne rozwiązania kosztują.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli liczysz, że w tym segmencie usług znajdziesz usługę wiecznie bezawaryjną to się grubo mylisz. Nawet takie potęgi jak choćby Amazon czy Google co jakis czas zaliczają jakiegoś "pada".

 

Doskonale zdaje sobię z tego sprawę, ale nie szukam, czegoś co będzie wiecznie działać. Uptime na poziomie 99% nam odpowiada, ale nie dotrzymywanie terminów i zbywanie klienta już nie.

 

Decyzja o przeniesieniu się do konkurencji została dokładnie przemyślana - przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, no i niestety tych pierwszych było więcej.

 

Odnośnie postu mSurf.eu - uwierz mi, ale nic nie wnosisz do tematu także jeżeli każdy Twój post ma być w podobnym tonie, to proszę Cię - daruj sobie.

 

Odnośnie postu mzone-net.eu - wiemy, że jakość zawsze idzie w parze z ceną. Krzyku nie podnosimy - opisujemy jedynie to, co odczuwamy po dość długiej współpracy z Chmurka.pl.

Odnośnie dwóch serwerów i delegacji domeny - dokładnie taki sposób działania dzisiaj został przyjęty w firmie. Jeden serwer o średniej (ok. 20-30GB) powierzchni jako serwer do hostowania strony firmowej oraz przesyłu plików miedzy klientami a firmą oraz drugi, o mniejszej pojemności (1-2GB) jako serwer awaryjny.

Edytowano przez net-graf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaje sobię z tego sprawę, ale nie szukam, czegoś co będzie wiecznie działać. Uptime na poziomie 99% nam odpowiada, ale nie dotrzymywanie terminów i zbywanie klienta już nie.

 

Skoro odpowiada Ci takie uptime, to czemu narzekasz, że coś nie działa? Tak jak pisałem, ta gwarancja to ponad 3 dni, więc jeszcze zostało około dwóch.

W regulaminie ani na stronie nie jest nigdzie napisane, że integralną częścią usługi jest dostęp do panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu strona też była niedostępna, także gdyby wszystko razem podliczyć, to z tego 1% mało co zostanie. Trochę słabo, jak na tak krótki odstęp pomiędzy padami.

 

W regulaminie owszem, nie ma, ale jak dla mnie to logiczne, że panel klienta wchodzi w skład usługi. Albo napiszę inaczej - w regulaminie ani na stronie nie jest nigdzie napisane, że panel nie jest integralną częścią usługi. Nie mniej, z naszej strony temat wyczerpany, znaleźliśmy najlogiczniejsze rozwiązanie, w chwili obecnej przenosimy firmową stronę na nowy serwer. Na razie tylko tyle, bo jedynie stroną firmową dysponujemy od ręki. Reszta naszych serwisów zostanie przeniesiona gdy Chmurka.pl zacznie działać.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to na piszę miałem nie pisać ale zaczynam się denerwować ....

Ich kontakt to jedno wielkie nie porozumienie

Telefon ? nie ma czegoś takiego automat ładnie gada ale jak chcesz się połączyć z działem handlowym dupa możesz czekać i 3 godziny a i tak słuchawki nikt nie podniesie.. dział techniczny to samo jednym słowem kontaktu telefonicznego nie ma .. Idziemy dalej

Nie posiadam tam usług żeby nie było wysłałem maila z zapytaniem o pewną rzecz w sobotę do tej pory odzewu zero odpisali na 2 maile bardzo szybko jak wysłałem im trzeciego konkretniejszego maila od soboty 16.06 do dziś 19.06 zero odpowiedzi ... jedziemy dalej biggrin.png

Ticket poszedl od mojego klijenta co ma u nich hosting praktycznie w tym samym momencie co ja pisałem maile no i ? jemu odpisali na pierwsze zapytanie wczoraj rano wysłał kolejne około godziny 16.30 do dziś nie ma odpowiedzi ...a niby to takie ładne i 24/7 co do serwera działa jak potrzeba ale kontakt z nimi to porażka wystawię odpowiednią opinię tam gdzie trzeba ale chciałbym was ostrzec ... Nie polecam ! ze względu na kontakt

@edit a i teraz widzę że ten czat został usunięty ze strony no fakt nie dziwię się jak on zawsze był offline

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Coś nie tak z chmurką. Gdy się wchodzę na moje strony (np. w stopce) to jest napis d1.chmurka.pl.

Wysłałem już email do supportu, ktoś wie co jest nie tak?

 

Edit:

 

Witam,

Nasi technicy pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności serwera. Strony wkrótce zaczną działać.

 

 

--

Pozdrawiam,

Mateusz Dominiak || Biuro Obsługi Klienta

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy chmurka od tego feralnego kwietnia sie troche juz poprawila czy nie warto do nich przechodzic? moze ktos opisac dokladnie jak AKTUALNIE przedstawia sie u nich sytuacja? pady, support, sprzet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy chmurka od tego feralnego kwietnia sie troche juz poprawila czy nie warto do nich przechodzic? moze ktos opisac dokladnie jak AKTUALNIE przedstawia sie u nich sytuacja? pady, support, sprzet ?

nie wiem ja od czerwca nie otrzymałem odpowiedzi na maila ;)

wysłałem też kolejnego ale też bez odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

U mnie z kontaktem spoko. Trochę dłużej się czeka niż kiedyś, ale dla mnie to nie problem, nie mam aż takich pilnych spraw. Padów nie zauważyłem. Zamuleń też nie. Mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia jedno postowca ;-)

Moja bedzie lepsza ;)

 

Jako krótki uzytkownik (14dni) zawiodłem sie na sloganie

 

 

GODZINY PRACY BIURA

 

Dział wsparcia technicznego - 24/7

Zostałem obudzony godzine i dwadziescia minut temu, Pali sie serwer nie działa wchodze w panel i cóz widze? ' Powód zawieszenia Zaległości w opłatach

 

A to fajnie

 

hmm

Termin płatności: 22.02.2013 Wiec wyslalem do bok 2 zgloszenia o wyjasnienie sytuacji przeciez maja czynne 24/7

ba nawet wyslalem sms po godzinie od wyłaczenia serwera

 

I co? ano gucio pomoc 24/7 NIE ISTNIEJE

Skorzystałem z promocji 3mc free Mimo ze mam oplacony serwer vps w innej firmire i nadal dziala i funkcjonuje nie moge nawet pobrac danych z serwera chmurki czy przeniesc, nawet jak wgram kopie to propagacja domeny potrwa, dlaczego ja nie spie? Bo obsluga z suportu 24/7 CHRAPIE ? Ma widocznie w d...e klienta.

 

Ps serwer vps w chmurce dzialal 101% lepiej niz wczesniejszy o lepszych parametrach ale co z tego jak moja strona wcale nie działa?

 

Opinie do profilu firmy dodam jak podejme decyzje co z tym fantem zrobic, czy przejsc na drozszy hosting czy kupic sobie jakies tandetne ovh czy byc moze Panowie wybrna jakos z zaistniałej sytuacji z godnoscią i zagwarantuja 'ze mi serwera nie wylacza bo system maja do bani'

 

Nie było by tego posta gdyby nie slogan, jak sie cos umieszcza na stronie nalezy to zapewnic "nie rób Pan lacia z...'

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak serwer w chmurka.pl posiadam rok i jak najbardziej jestem zadowolony z ich usług, jedynie były problemu po ataku ddos, lecz sie uporali z tym tego samego dnia. Support zawsze odpowiada na moje maile, zgłoszenia, zawsze słuzą pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ja korzystam już będzie od roku za parę dni. Jestem naprawdę zadowolony, mało awarii, super support... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam od roku konto "EKO" na 2ap.pl.

Teraz w styczniu / lutym będę musiał przedłużyć jego ważność, albo się przenieść.

Mam w związku z tym pytanie.

2ap.pl jest dobre, czasami wywali mi błąd 502 i domyślam się, że chodzi o limit interpretatorów PHP.

2ap.pl posiadam następujące parametry:

Maksymalny czas wykonywania skryptu PHP - 180sekund.

Interpretatorów PHP - 4

Pamięć RAM dla interpretatora PHP - 128 MB

 

Bardzo proszę o podanie tych parametrów względem chmurki ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksymalna ilość aktywnych procesów PHP: 8
  • Czas wykonania skryptu w przeglądarce: 60 sekund
  • Maksymalne użycie procesora: 60 sekund
  • Maksymalna ilość pamięci: 256 MB
  • Maksymalna ilość procesów na koncie: 32
  • Maksymalny czas połączenia HTTP: 120 sekund
  • Maksymalna ilość połączeń z jego IP do serwera: 30
  • Maksymalna ilość aktywnych połączeń do MySQL: 10
  • Maksymalna wielkość wiadomości e-mail: 200 MB
  • Maksymalna ilość wysyłanych wiadomości e-mail: 1000 / dzień*
  • Maksymalna ilość odbiorców wiadomości: 300

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem później ten wpis, lecz nie wiem jak się do niego odnieść.

Proszę kompetentne osoby o porówanie i napisanie różnic (plusów i minusów) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem później ten wpis, lecz nie wiem jak się do niego odnieść.

Proszę kompetentne osoby o porówanie i napisanie różnic (plusów i minusów) ;)

Zacznijmy od tego, że 2ap to sharred, a chmurka to VPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K4cz0ras

WHT Pro - zazdroszczę ponieważ ja u nich wytrzymałem miesiąc i uciekłem ... obsługa tragiczna, serwery dość często mają jakieś problemy, co trochę boli

:( no ale być może jest to mój niefart i tak trafiłem bo sądząc że ty tam rok siedzisz to naprawdę musi być bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że 2ap to sharred, a chmurka to VPSy.

 

Nie tylko, Chmurka ma w ofercie także Shared: https://www.chmurka.pl/serwery

 

że ty tam rok siedzisz to naprawdę musi być bardzo dobrze.

Tak niestety często bywa, zawsze lepiej samemu przetestować.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×