Skocz do zawartości
dervill

Ile powinna zarabiać strona?

Polecane posty

Witam.

Mam takie dość ciekawe pytanie pewnie nie tylko i dla mnie ale i dla wielu użytkowników, a zatem

ile powienna zarabiać strona o tematyce rozrywkowej mająca około 3-4 uu/dziennie i 17-20 tys odsłon dziennie.

 

Fajnie by było gdybyście określili jeszcze na czym może zarobić taka strona, czy na samych reklamach typu adsense, kontekst czy czymś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie analogiczne do twojego: ile powinien kosztować samochód ?

 

Reklamy to najgorszy syf. Możliwe propozycje zarobku:

- płatna rejestracja

- dostep do działów za SMS

- rangi, kolorki, sprzedaż skrzynek pocztwoych itp za sms/przelew

- sprzedaż mailingu

- dykretne użycie dobrych programów partnerskich powiązanych tematycznie

Edytowano przez vet0 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 3-4k uu dziennie można bez problemu wyciągnąć 500-600 pln miesięcznie, nawet z samego adsense (odpowiednio rozlokowane reklamy). Na dole umieść sobie cpmprofit, z tego kilkadziesiąt pln będziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do cpmprofit, to szkoda w ogóle marnować miejsce na niego wg mnie na te 50zł.

Ale dzięki vet za jakies informacje, tylko czy płatna rejestracja nie odstraszy użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy płatna rejestracja nie odstraszy użytkowników?

 

Jeśli to dobrze przemyślisz to nie... Np. połącz darmową i płatną rejestracje z tym, że użytkownicy, którzy zarejestrują się za darmo mają dostęp do mniejszej ilości działów/treści strony. Jeśli user zobaczy, że strona jest warta tego SMSa za 5zł na np. 3 miesiące to potem przejdzie z darmowego na płatne konto, najlepszym przykładem takiej strony jest dosyć znany JoeMonster ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Powiem coś oczywistego...

 

 

Strona powinna zarabiać JAK NAJWIĘCEJ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś powyżej AdTaily a ja bym nie podejmował pochopnie decyzji co do firmy. Są już konkurencyjne, któe przede wszystkim pobierają mniejszą prowizję dla siebie! i wypłącają już przy 50 zł zarobku :) np adda.pl. No i adtaily ma tylko jeden format reklam a konkurencja ma do wyboru do koloru. Oczywiście adtaily jest już sprawdzone ale ....nie lubię monopolistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Możliwe że się mylę, ale w te 30% jest przecież wliczone podatek VAT, podatek dochodowy i jeszcze zysk musi być. Więc to nie tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600pv miesięcznie to zysk od 5k minimum. Sieciówki, cpa + dodaj Adtaily.

 

Do tego jakiś stały z tytułu np. prolink

Strona na której pracuję ma około:

1,3 mln Odwiedzin

600 tys Unikalni użytkownicy

3,8 mln Odsłony

 

Zysk z AdSense nie przekracza 1500 euro miesięcznie.

Może to kwestia złego rozmieszczenia reklam.

Może powinniśmy zatrudnić jakiegoś speca od tego?

Edytowano przez Gosia Budzisz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być tylko kwestia złego rozmieszczenia reklam, ale i błędnie dobranych reklam. Reklama powinna w miarę pasować tematycznie, a jeżeli macie np portal dla kobiet i reklamy suplementów do kulturystów, to zysk będzie średni. I może nie zatrudnić, a zlecić jakiejś firmie lub wolnemu strzelcowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za odświeżenie tematu, ale nowego wg. mnie nie ma sensu zakładać.

 

Chciałem się poradzić, jak zwiększyć zarobki na stronie, która posiada następujące statystyki:

ok. 1 mln odsłon / miesiąc

ok. 820k niepowtarzalnych wyświetleń

ok. 4 - 4,5k uu / dzień

ok. 7-8k odwiedzin / dziennie

 

Strona jest poświęcona serii gier komputerowych.

 

W chwili obecnej jest AdSense oraz Binlayer, lecz domyślam się, że można jeszcze zwiększyć zarobki, tym bardziej, że posiadam dwie niezagospodarowane przestrzenie - 728x90 oraz 300x225 (lub mniej). CPMProfit nie jestem zainteresowany. Płatny dostęp do strony (artykuły, pobieranie plików, rejestracja) - odpada.

 

Co jesteście w stanie polecić? Sieć afilacyjna? Jeśli tak, to która będzie najlepsza? Może AdTaily?

Edytowano przez Tajgeer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystałem choć niekiedy ścinali kwotę na koniec miesiąca, dobrą siecią afiliacyjną jest novem.pl godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Ja mam ok. 3mln odsłon i 300tys uu

 

Zysk w google w kwietniu to 459euro + cpm profit 2 wypłaty po 150 i 172pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek powinna tyle zarabiać, by się utrzymać za to.

Tak od razu na utrzymanie całej rodziny z wujkami. Na początek to raczej powinna zarabiać sama na siebie. wink.png (na swoje utrzymanie i mała rekompensata w włożony czas). Z czasem na właściciela.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz że o tematyce rozrywkowej, czyli większość to film? - jeśli tak to zleć aadaptacje jakiegoś player'a i dodaj możliwiść uiszczania własnych reklam. Zanim się włączy film jakiś spocik i jakaś kntekstowa w trakcie - jak na yt smile.png oh z 2011 :<

 

ps. Korzystałem z novem ale różnie bywało.

Edytowano przez alizee (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×