Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość projekt

[Szukam] Sponsora/inwestora pod serwis - tematyka gry.

Polecane posty

Gość projekt

Dzień Dobry,

 

Chciałbym w kilku zdaniach przedstawić mój pomysł na serwis, który będzie opierał się o grach komputerowych. Na początku może krótko streszczę opis tego przedsięwzięcia.

 

W polskim Internecie brakuje miejsca, z którego miłośnicy gier wideo mogliby dowiedzieć się, co istotnego wydarzyło się w świecie wirtualnej rozrywki danego dnia. Jeśli chcą zapoznać się z bieżącymi aktualnościami, muszą przeglądać kika serwisów tematycznych, ponieważ jedna redakcja nie jest w stanie opisać wszystkiego, ze względu na ogrom tej branży. Warto więc stworzyć portal internetowy, który nie tylko zawierał będzie wszystkie ważne informacje o grach pochodzące z różnych źródeł, ale także da im wpływ na kreowanie go wedle własnego uznania. Byłoby to coś na wzór Internetowego Centrum Informacyjnego traktujące o danej tematyce. GRAciarnia.net bo tak chce nazwać mój projekt, czyli przedsięwzięcie wykorzystujące najnowocześniejsze trendy internetowe, w tym WEB 2.0, docelowo stać ma się miejscem tworzonym przez czytelników, którzy sami decydują, które informacje wydają im się interesujące, a którymi nie warto zaprzątać sobie głowy.

Chociaż w Polsce nikt nie odważył się jeszcze wystartować z inicjatywą tego typu, to na świecie podobne projekty już od lat są realizowane i zdobywają coraz to większą popularność, a co za tym idzie, generują realny zysk.

Naszym celem jest wypromowanie marki GRAciarnia.net jako głównego medium poświęconym zjawisku gamingu, określającym panujące trendy informacyjne, by w późniejszym etapie nie pozostawać wyłącznie przy tematyce gier wideo, lecz otworzyć się na film, muzykę czy stworzyć portal stricte polityczno-społeczny. Z odpowiednim zapleczem finansowym nie tylko możemy stać się liczącym graczem w polskim Internecie, lecz także liderem w branży, czego dowodem może być przykład norweskiego N4G.com, wykorzystującego podobną technologię, który już od lat kreuje opinię graczy na całym świecie. Rynek portali o grach wideo rozrasta się z miesiąca na miesiąc, co jest zresztą zjawiskiem łatwo zauważalnym, dlaczego zatem nie wykorzystać potencjału drzemiącego w tym segmencie?

 

Aby wykonać owy projekt potrzebuje, programistów, grafików, pozycjonerów. Dlatego zdecydowałem się szukać odpowiednich osób, firm które zainteresowałyby się tym serwisem.

 

Mam również przygotowany i opisane charakterystykę produktu, Rynek i konkurencję, Analizę SWOT, Marketing i Reklamę, Plany i harmonogram realizacji. Wszystkie te informacje jestem w stanie przekazać po kontakcie ze mną.

 

Zainteresowane osoby prosiłbym o kontakt wyłącznie i tylko e-mail:

 

b.rykowski@domainsquare.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Za darmo nikt ci tego nie zrobi...

 

Na kredyt... W sensie że z dochodów im zapłacisz też nie...

 

 

Koszt: programiści + graficy + redaktorzy (ogarnięci) + domena + serwer + reklama = Hmmm... Czterocyfrowa-Pięciocyfrowa suma :)

 

 

 

Ogólnie jest dużo takich (może nie ogólnikowych ale konkretnych)

 

(przykłady)

 

Esport: cybersport

Fora gier: Np. cscenter / wiaderko

Programy / aplikacje: dobreprogramy / instalki

Webmastering: webmade

Hosting: forumhostingowe (ble), WHT

Windows: windows7

Telefony: telefora, telepolis, nokiahacking

Bajki i wydarzenia: onet, wp

 

Jeżeli chcesz to wszystko w jednym to ci się nie uda bo będzie bajzel i nikt nie będzie na to wchodził ze względu na całość treści i małodokładne informacje bo Twoi eksperci od wszystkiego nie będą dobrze się znali w jednej tematyce chyba że będziesz ich miał 30-40 i każdy będzie się w czymś specjalizował ale to z drugiej strony wysoki koszt...

 

Moim zdaniem dużo pieniędzy w to władujesz a efekt będzie zerowy.

 

Krótko: nieopłacalne :)

 

Ale życzę ci powodzenia i niech ci się uda ten "projekt" (nie chcę tutaj być jakiś zły i ble, tylko wyrażam swoje zdanie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość projekt

Dzień Dobry,

 

Chciałbym pokrótce wyjaśnić tematykę tego postu. Bardzo długo zajęło mi przygotowanie bardzo konkretnego biznesplanu, na temat powstania mojego serwisu. Mogę jedynie tutaj zdradzić, że serwis będzie opierał się na grach komputerowych. Posiadam w swoim projekcie, wiele bonusów, innowacyjnych i unikalnych pomysłów, dzięki którym portal przynosiłby dochód.

 

Potrzebuję Sponsora lub inwestora, dzięki któremu owy projekt by powstał. Potrzeba ludzi zajmujących się grafiką, programistów, pozycjonerów, którzy zajęliby się marketingiem, środków aby plany wnieść w życie. Więcej jestem w stanie udzielić po kontakcie ze mną.

 

Zainteresowane osoby proszę o kontakt tylko e-mail pod podany poniżej adres:

 

bartek90_90_90@o2.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chociaż określ widełki ile byś potrzebował w skali roku/miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz z czyms startowac to trzeba miec pieniadze, a nie liczyc na innych. Sam otwieram serwis i za kodowanie i grafike z podstronami wydalem okolo 1000 zl, a dalej to nie wszystko. I szczerze nie warto otwierac serwisu o grach, poniewaz jest juz jeden taki serwis w Polsce, ktorym jest Cybersport i pisze o wielu grach i co sie dzieje na poszczegolnej scenie oraz znajdziemy tam duzo wywiadow jak i recenzji, wiec trudno bedzie ci walczyc z nimi bo maja duze zaplecze finansowe jak i wspolpracuja z duzymi firmami np. Esl.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Serwis o grach? Cybersport czy ESL zajmuje sie bardziej e-sportem. I na jednym i na drugim więcej jest newsów o jakiś mini turniejach. Pomijając już CS, który jest zapełniony 13 letnimi gwiazdorkami i newsami o nich.

 

Jedne z bardziej znanych serwisów o grach :

 

gram.pl

gry-online.pl

gamikaze.pl

cdaction.pl

grasz24.pl

gamezilla.pl

 

 

Podsumowując, nieopłacalne. Po prostu nie będziesz miał szans. A co do informacji, że portale nie przekazują wszystkich newsów to sie niezbyt zgadzam. Po prostu baaaardzo duża część szybkich newsików idzie na FB czy G+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "my" czyli kto? Ile masz osób do redakcji tekstów. Jedna osoba nie ogarnie tego tematu na pewno więc jakich masz ludzi i jakie madzie doświadczenie redaktorskie? Poprzednie projekty? Zatrudnienie? Czy po prostu chcesz założyć sobie portal i nie masz kasy a potem porzucisz projekt bo nie będziesz w stanie ogarnąć aktualnych wydarzeń.

 

Do tego ile masz lat? Czym się zajmujesz i ile czasu zamierzasz poświęcić dziennie na ten projekt? To są też ważne informacje dla potencjalnych sponsorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×