Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

Która karta jest wydajniejsza lepsza do gier?

Polecane posty

Lepiej podaj jaki masz budżet i specyfikacje swojego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze twierdziłem, że lepszy jest Intel i GeForce, a AMD i Radeon to jakieś zamienniki :).

Może i tańsze są radeony ale czy tak wydajniejsze to nie wiem, ogólnie to polecam geforce, ale powiedz mi jaki masz komputer, bo może procesor ograniczać grafikę, lub też zasilacz jakaś podróbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Tez zawsze byłem przekonany do geforce

 

A komputer to

intel core i3 550 3.20ghz

pamieć ram 8gb

ten komputer przyszedł z usa ojciec go miał.

karta graficzna jest z integrowana i można zapomniec o graniu, ale zamontowałem karte z innego kompa geforce 9500gt 1gb pamieci stara juz to karta ale lepsza niz ta zintegrowana.

A budzet nie chce wydawać kasy za duzo bo krucho musimy oszedzać bardziej niz zwykle bo ojciec zmarł 17 padzienika i przyszły jego rzeczy wczoraj z usa.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model i marka zasilacza wink.png No i model płyty głównej

 

Pisanie, że np. geforce jest lepszy od Radeonów jest śmieszne - każda karta ma swój odpowiednik cenowy, przebijają się ciągle, tego typu pytania są bezsensu.

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sens jest zawsze - rywalizacja kluczowych graczy działa zawsze na nasza korzyść.

Weź pod uwage kilka parametrów jakie mogą Cię interesować np. stosunek ceny do wydajnosci, glośność, pobór prądu, itp a później dopasuj najlepszy produkt pod Siebie.

 

 

Polecam:

----------------------

rzeszowiak.net

wroclawiak.net

warszawiak.net

lubliniak.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam ATI - bardziej niezawodne wg. mnie i z tego co zauważyłem mniej się grzeją (bynajmniej z moich doświadczeń)

Zastanów się czasem co piszesz wink.png

 

Radeon 6670 jest wydajniejszy. Twój zasilacz nie uciągnie Ci dodatkowej karty graficznej

 

Najtańszy nowy zasilacz godny polecenia: http://www.ceneo.pl/10216473

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

hmm nie uciągnie karty graficznej, ale z integrowana sie automatycznie sama wyłącza, jak wczepie normalną kartę bo teraz tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz w ogóle co znaczy, że zasilacz nie pociągnie Ci tego zestawu z bardziej prądożerną grafiką? Sprawdź ile Twój zasilacz ma mocy na linii +12V, a ile zabierze Ci procesor z tym radkiem, + pierdoły typu HDD(bierze kilka W, ale jednak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mniej ważne, czy ATI, czy nVidia, jest o wiele więcej czynników, na które trzeba zwrócić uwagę - sporo z nich wymieniono wyżej. Co więcej, opłacalność i sensowność zakupu ATI czy nVidii jest praktycznie naprzemian co pół roku - raz jedna, raz druga firma wrzuca na rynek coś dobrego w dobrej cenie (albo coś starszego, wciąż dobrego, tanieje).

 

Na początek zasilacz do wymiany, na jakiś markowy 500-550-600W (koszt ok. 200-300zł).

Te karty grafiki, które zapodałeś są niewiele lepsze niż ten 9500GT - tak szczerze, to są dość lipne : )

Raczej celuj w grafę za 400-600zł, z 1GB RAM do takiego zestawu. Może np. Geforce 460 czy jakiś Radek 6770 czy coś. Szczerze, to nie mam najświeższego przeglądu w grafikach (poczytaj raczej forum PC Labu), ustal sobie granicę kasy, którą chcesz wydać, np. 400zł i na pewno znajdziesz tam wątki z takimi tytułami, że "Jaka grafa do i3 za 400zł" czy coś : )

 

Mając do wydania np. samo 500zł nie ma sensu kupować nic poza nowy zasilacz... bo nawet kupując używaną grafę typu Radek 4850 czy 5770 i tak zasilacz idzie na śmieci (w najgorszym wypadku pójdzie w pi**, w najlepszym po prostu nie wstanie komp).

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Dzwoniłem do komputerowego to zasilacz za 120zł maja a karte 400zł na allegro nowa 280zł, to musi pan kupic karte na allegro powiedział mi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

thetox błagam... ale jaki zasilacz, jaka marka, ile wat... i jaką kartę... nie daj się nabić w butelkę, bo za tydzień wrócisz i spytasz co masz zrobić z nowym konfigiem, w który wtopiłeś kasę i nie działa, jak trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thetox zasilacz wystarczy jakiś Chieftec 500W (są bardzo tanie) lub fortron, ocz, corsair, tagan i wiele innych markowych. Nie polecam brania noname zasilacza bo to mija się z celem. Co do grafiki do tego zestawu i nowego zasilacza polecam zainteresować się GTX260 lub GTX280 nie ma sensu nic mocniejszego wsadzać do tego zestawu.

 

U mnie przykładowo tak wygląda cały komputer:

 

 

 

CPU: i7 920 D0

MOBO: Asus Sabertooth X58

RAM: PNY XLR8 6GB (3X2GB) DDR3 1600MHz 1.65V

PSU: Fortron Aurum Gold 500W 80+ Gold

GPU: MSI Radeon HD 6970 Lightning 2 GB

HDD: Samsung 250GB

BOX: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

Więc tak jak pisałem nowy zasilacz 500W marki podane wyżej (ew. kilka innych lecz tracery, czy modecomy odpadają). Do tego polecam sprawdzić czy nowa karta zmieści się do budy i na mobo jest miejsce (większe wentyle na cpu robią swoje). Co do tych kart, które podałeś zdecydowanie odpadają i są to bardzo słabe produkcje imo. wolałbym już zamiast nich kupić jakiegoś GTX8800 lub 2x i wrzucić w SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodam, że warto upewnić się, że zasilacz ma wszystkie potrzebne wtyczki (zależnie od karty), żeby nie było kombinowania i biegania do sklepu po przejściówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że warto upewnić się, że zasilacz ma wszystkie potrzebne wtyczki (zależnie od karty), żeby nie było kombinowania i biegania do sklepu po przejściówki...

 

Te nowe zasilacze mają już co najmniej 2 kable z zasilaniem. A modularne mają nawet do 3 takich kabelków więc z tym nie powinno być problemu. Jednak fakt faktem najlepiej to sprawdzić, ponieważ taki GTX260 potrzebuje 2 takich wtyczek, ewentualnie zakupić wcześniej przejściówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założymy się, że nie?

Przykład: Tacens Radix IV 450

 

Ale to jest Tacens, który jest wykonany jak jest. Krótkie kable, słabej jakości. Bardzo ubogi to jest zasilacz i wolałbym wybrać coś innego oczywiście dopłacając. I czego wymagasz za taką cenę od zasilacza? Zresztą nie mam zamiaru z Tobą się kłócić bo nie o to tutaj chodzi, a jedynie o pomoc autorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli twój komputer spełnia wymagania to bierz GTS450 i wyższe. Sam mam i potrafię z tej karty siódme poty wyciągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groszeq, co z tego, że Tacens? Jest to jak najbardziej zasilacz godny polecenia dla biurowego sprzętu ;)

To jedynie obala Twoją tezę, że każdy zasilacz musi mieć kable zasilające do kart graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groszeq, co z tego, że Tacens? Jest to jak najbardziej zasilacz godny polecenia dla biurowego sprzętu wink.png

To jedynie obala Twoją tezę, że każdy zasilacz musi mieć kable zasilające do kart graficznych.

 

Napisałem te nowe i być może brakło tego prawie wszystkie jednak to miałem na myśli. Nie chodziło o to, że każde mają już te 2 kable. Jednak nie wiem po co to dalej ciągniesz skoro można to rozwiązać na PW i nie zaśmiecać autorowi tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Dopasowanie dobrej wydajnej karty do tego komputera, oraz zasilacza.

 

Posiadam komputer

procesor intel core i3 550 3.20ghz

Płyta główna to nie wiem bo komputera nie kupowałem przyszedł z zagranicy, ale znalazłem na płycie wewnątrz komputera taki nr h57h-am2.

pamięci ram łącznie w komputerze 8gb ale kości, po 2gb ddr3 128MX8

Obecnie mam grafikę geforce 9500 gt 1gb pamięci

Zasilacz mam taki http://imageshack.us.../dsc00127y.jpg/

 

 

Może teraz będzie lepiej jak i podałem dokładniej razem z ramami.,

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×