Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Czy przejdzie ta kontrowersyjna ustawa? Piraci drżyjcie!

Polecane posty

Gość

Nasz kraj najprawdopodobniej dołączy do międzynarodowego porozumienia ACTA, które ma na celu zwalczać internetowe piractwo i handel podróbkami. Porozumienia szalenie kontrowersyjnego.

 

Międzynarodowe porozumienie ACTA ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy krajami członkowskimi na całym świecie by zwalczać piractwo i handel nieoryginalnymi towarami. Rada Unii Europejskiej, jak donosi Fundacja Panoptykon, zgodziła się na przyjęcie ACTA. Co zastanawiające, zgodziła się bardzo… dyskretnie. Próżno szukać oświadczeń prasowych czy informacji na witrynie Rady UE. W naszym kraju porozumienie jako pierwszy nagłośnił portal Dziennik Internautów.

 

Decyzja o możliwości zatwierdzenia ACTA w Unii Europejskiej nie oznacza jednak, że już ową ustawę podpisano. Przedstawiciele rządów stanów Unii Europejskiej mają podpisać akt podczas spotkania Światowej Organizacji Handlu w Genewie. Porozumienie pozostaje otwarte do podpisania do 1 maja 2013 roku, a następnie ratyfikowane przez unijny rząd. Wymagana jest ratyfikacja co najmniej sześciu stron.

ACTA budzi poważne kontrowersje wśród obrońców internetowej wolności. Prawo to przewiduje dokładny monitoring każdego internauty, w tym treści przez niego wysyłanych i pobieranych. Budzi to wątpliwości zarówno ekonomiczne, jak i… etyczne.

 

źródło: tech.wp.pl

 

Jak wejdzie to rezygnuję z szybkiego internetu na rzecz najwolniejszej neostrady, czyli tyle co by sprawdzić maile i stan konta bankowego. Przecież ta UE jest gorsza niż wszystkie totalitaryzmy razem wzięte !

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zrezygnujesz ;)

ja w życiu pirata nie ściągnąłem, może dlatego że jak byłem młody to nie było co ściągnąć, a teraz to już nie potrzebuje,

poza ... garderobą, hehe.

przed inwigilacją nie uciekniesz, nawet jak wstąpisz do jakiegoś plemienia w Amazonii.

pozostaje tylko kontrola jakie informacje na swój temat "wypuszczasz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale ja sobie nie życzę mieć prywatnego opiekuna który będzie kontrolował ile siedziałem dziennie na WHT, czy mam konto na Facebooku i który będzie kontrolował jakie pliki ściągam bo jest to moja wyłącznie prywatna sprawa. Bo kolejnym krokiem będzie cenzura wiadomości na GG czy treści maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No ja na szczęście się nigdy nie bawiłem w żadne portale społecznościowe. Jest coraz gorzej z wolnością wypowiedzi i po wypowiedzi i anonimowością. Do czego to dochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele brakuje a nas dranie na sucho ogolą wdrażając swój bezsens polityczno-prawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Poczekaj ze dwa lata a przydzielą ci urzędnika i będzie siedział przy kompie obok Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa... to niech mnie od ręki kują niż ma mnie jakiś 'fryc' pod lupa mieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie są efekty bezmózgiego głosowania i niepatrzenia politykom na ręce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejdzie, pewnie tez cicho podpiszą nasi decydenci...bo trzeba w świetle UE być "lizodupem"

 

Miłosz -> na kogo byś nie głosował i tak za wiele się nie zmieni...

 

najlepiej byłoby "wyjść" z UE w świetle obecnych wydarzeń...ale nikt tego nie powie głośno bo przez UE i kryzys w UE z kieszeni podatnika można wyciągnąć jeszcze więcej...czyli więcej do kieszeni z każdego decydenta...bo 11tys,. netto dla posła to za mało stanowczo...100-200tys może by było OK.

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak unia , nato a dziś pieciu naszych w afganistanie poleciało. Zachciało się paktów a teraz płacz i lament społeczeństwa.

Unia jest dobra dla rencistów i emerytów... może, ale nie dla szarego społeczeństwa które chciałoby się czegoś dorobić poza do tymczasowym garbem nabytym przez nią. Takie moje odczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

voti -> poleciało...bo rząd najbardziej chce lizać tyłek USA - dlatego pakujemy się w cudze wojny z których nie mamy żadnych korzyści...tylko straty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

voti -> poleciało...bo rząd najbardziej chce lizać tyłek USA - dlatego pakujemy się w cudze wojny z których nie mamy żadnych korzyści...tylko straty...

 

Sam 3-lata w armii korzenie zapuszczałem a tu pewnego dnia ... szachu rachu i do piachu "dostałem za****** propozycję .... Afganistan lub cywil ... " pomyślałem sobie , "szczekać na innym podwórzu - nigdy!! "Cywil" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawo to przewiduje dokładny monitoring każdego internauty, w tym treści przez niego wysyłanych i pobieranych.

Szczerze, i tak jesteśmy inwigilowani przez połowę serwisów, na których jesteśmy zarejestrowani. Microsoft, Google, Facebook, ale robią oni to "anonimowo". Same nasze maile lądują w innych serwisach bez naszej wiedzy.

 

Nie podoba mi się ta ustawa, równie dobrze mógłby u mnie siedzieć policjant i patrzyć 24H co robię na komputerze. Tak samo w UE ratujemy wszystkich oprócz siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle problem z niepatrzeniem politykom na ręce co z tym, że jeśli coś nam w ich działaniach nie pasuje to większość osób ogranicza się do skomentowania tego w Internecie lub wśród znajomych = godzi się na to.

Gdyby np. co 20 Internauta wyszedł na ulicę i w całym kraju byłyby protesty to politykom już nie byłoby tak łatwo...

 

Ten news jest wstrząsający, ale nie tak jak ten:

MSWiA zamówiło narzędzia do „złamania” Tora i podsłuchiwania internautów. Czy złamało przy tym prawo?

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na zlecenie MSWIA finansuje prace nad narzędziem do cenzurowania Internetu, ujawniania tożsamości ukrywających się w Sieci internautów oraz włamywania się komputerów, przeglądania ich dysków i podsłuchiwania komunikacji.

 

Jeśli wydawało się Wam, że władze po kilku próbach wprowadzenia cenzury Internetu zrezygnowały ze swojego planu z powodu oporu internautów i obrońców praw człowieka, to się poważnie mylicie.

 

Wciśnięcie cenzury, przy okazji wprowadzenia jakiejś innej ustawy, np. hazardowej, nie udało się. Teraz więc liberalny rząd premiera Donalda Tuska postawił na metodę faktów dokonanych.W ramach projektu zamówionego przez MSWiA, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju finansuje prace nad systemem, który pozwolić ma na totalną inwigilację internautów.

 

Cele szczegółowe projektu to:

*opracowanie narzędzi do identyfikacji tożsamości osób popełniających przestępstwa w Sieci, kamuflujących swoją tożsamość przy użyciu serwerów proxy i sieci Tor,

*opracowanie narzędzi umożliwiających niejawne i zdalne uzyskiwanie dostępu do zapisu na informatycznym nośniku danych, treści przekazów nadawanych i odbieranych oraz ich utrwalanie,

*opracowanie narzędzi dynamicznego blokowania treści niezgodnych z obowiązującym prawem, publikowanych w sieciach teleinformatycznych.

 

MSWIA nie przeszkadza w pracach to, że prawo obecnie nie zezwala na stosowanie takich metod.

 

Art. 267 par. 3 k.k. mówi bowiem, że przestępstwo popełnia ten, kto „w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony zakłada lub posługuje się (…) urządzeniem lub oprogramowaniem”.

 

Art. 269 k.k. z kolei zabrania wytwarzania, pozyskiwania, zbywania i udostępniania programów komputerowych przystosowanych do popełniania przestępstwa, zaś art. 269a mówi, że przestępstwo popełnia ten „kto nie będąc do tego uprawnionym (…) przez utrudnienie dostępu w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej”.

 

Innymi słowy, jeśli prawo obecnie nie zezwala na korzystanie z jakiejś funkcji opisanej przez projekt badawczy, a odpowiednie instytucje nie mają jeszcze uprawnień do korzystania z tych metod, to mamy do czynienia z łamaniem prawa.

 

Tak sądzi przynajmniej stowarzyszenie Blogmedia24, które skierowało do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez MSWiA wraz z ABW, polegającego na zleceniu zbudowania narzędzi hakerskich.

 

Co na to urzędnicy? Sebastian Serwiak, dyrektor departamentu bezpieczeństwa publicznego w MSWiA nie widzi problemu. „Najpierw powstał samochód, potem stworzono przepisy ruchu drogowego” – zauważa, zapewne przekonany, że po opracowaniu narzędzi do inwigilacji, pojawią się legalizujące je przepisy.

 

Jeśli pociągniemy jednak dalej tę analogię, trafimy na sprzeczność. Już dziś bowiem istnieją przepisy „ruchu drogowego”, co więcej, prawo zakazuje włamywać się do czyjegoś „samochodu”, czy „blokować” ruch na drodze – bez uzyskania zgody na to odpowiednich instytucji.

 

Nie ma jednak wątpliwości, że po wydaniu 170 milionów złotych na projekty z kategorii „bezpieczeństwo i obronność”, wśród których jest i ten projekt, znajdzie się garść polityków chętnych do dopisania kilku nowych linijek przepisów tu i ówdzie. Skoro bowiem już powstaną takie narzędzia, za takie pieniądze, to byłoby marnotrawstwem, gdyby służby nie mogły z nich korzystać.

 

Co ciekawe, podobne wydarzenia miały miejsce u naszych zachodnich sąsiadów. Już w 2008 roku niemieckie służby zasygnalizowały, że chciałyby mieć swojego trojana. W październiku wybuchł tam skandal, ponieważ okazało się, że mimo niekorzystnego wyroku niemieckiego trybunału konstytucyjnego, trojan ten był używany, np. do podglądania kogoś przez kamerkę internetową.

 

Tymczasem MSWiA już przygotowało nowelizację ustawy o policji, która da władzy odpowiednie uprawnienia do inwigilowania i blokowania bez uzyskania sądowego nakazu.

 

Ciekawi jesteśmy jednak, czy moc intelektualna, jaką za 170 mln złotych jest w stanie nabyć Ministerstwo, pozwoli na pokonanie mocy intelektualnej twórców Tora i innych narzędzi, zapewniających bezpieczeństwo i anonimowość w Sieci. Spróbujemy uzyskać w tej sprawie już niebawem komentarz od Jacoba Appelbauma, jednego z twórców Tora.

 

źródło: wyborcza.pl

treść z: webhosting.pl/MSWIA.zamowilo.narzedzia.do.zlamania.Tora.i.podsluchiwania.internautow.Czy.zlamalo.przy.tym.prawo

Edytowano przez Filmowo.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja rozumiem że nie może być 100% anonimowości w necie ze względów bezpieczeństwa, bo trzeba monitorować strony z pornografią dziecięcą itp. Jestem w stanie zgodzić się na wyrywkowe kontrole swojej osoby, jeżeli jestem ,,czysty" to dają mi spokój i przestają mnie inwigilować. W przypadku gdy mam coś na sumieniu i uważa się za stosowne dla bezpieczeństwa narodowego kontrolowanie mojej osoby to OK. Ale kontrola nie może polegać na tym że wykradają mi pliki z muzyką, zdjęcia z wakacji czy inne pierdoły mniej lub bardziej nieważne. Niech kontrolują czy nie jest łamane prawo. Jeżeli nie to nie powinni dalej inwigilować danego obywatela.

 

Inną sprawą jest to że u nas prawo działa wstecz i jest nagminnie łamane przez tych którzy je tworzą, a tworzą je pod siebie, ale nie zaszkodzi jak się będzie hipokrytom i złamie się prawo które się samemu stworzyło pod siebie. Ale śledzenie poczynań KAŻDEGO internauty to już przechodzi wszelkie granice. To już w Rosji jest większa wolność wypowiedzi i po wypowiedzi niż u nas. Taki rechot historii...

 

Tutaj pozdrawiam agentów ABW śledzących moje poczynania w necie, wiem że uważacie mnie za niegroźnego wariata (słusznie zresztą) i wolelibyście pilnować prawdziwych zagrożeń a nie jakiegoś tam kłapiącego ozorem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, to wygląda tak, hakerzy (nie crakerzy :P ) zawsze będą, jeśli wprowadzą coś takiego to będzie odwet w postaci ulepszonych Torów i innych metod, w końcu ile programistów jest w UE, i nie wierzę że nic nie zrobią z tym, ponieważ to zagrozi przede wszystkim crakerom, i oni będą musieli opracować jakąś metodę, jeśli oni będą potrafili (a właściwie będą zmuszeni do prac nad tym) to znajdą się inni którzy to powtórzą, to jest nieskończona zabawa w kotka i myszkę, oni wydadzą 170 milionów, zakładając że 10% programistów UE którzy są przeciwni temu (może przesadzam, ale nie będzie ich pewnie mało) zacznie prace nad anonimowością praktycznie od 0 to stworzą to może w parę miesięcy zapewne udostępniając za darmo (lub też nie, tego już nie wiem), a może w programach za 170 milionów znajdą się dziury (windows ma o wiele większy budżet, a pojawiają się jakie poważne luki) i co wtedy? Skąd znajdą dodatkową kasę na ciągłe rozwijanie go i naprawę? Chyba że liczą na to że interes się zwróci, ale ja bym na to nie stawiał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Programiści sobie bez problemów poradzą, przecież potrafią złamać zabezpieczenia niewydanego jeszcze systemu więc o to się akurat nie obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest sporo miejsc wolnych w więzieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalegalizują marihuanę, wtedy sporo miejsca w więzieniach się zwolni :D Wtedy będą zamykać piratów, pedofilów i resztę zboczków :)

Ciekawe jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie...

Wprowadzą licencje z gigantycznymi opłatami i albo płacisz albo idziesz siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejdzie, pewnie tez cicho podpiszą nasi decydenci...bo trzeba w świetle UE być "lizodupem"

(...)

 

 

I tak jak będzie ustawa wykonawcza w Polsce to się dowiemy co i jak, gwarantuje nam to ustawa zasadnicza i tyle...

 

Inną sprawą jest to że u nas prawo działa wstecz (...)

 

Miłosz, ale i tak gdyby ktoś stanął za coś przed sądem karnym to zastosują łagodniejszą ustawę dla oskarżonego:

Cytat z kodeksu Karnego:

§ 1. Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia przestępstwa, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

 

§ 2. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty wyrokiem zagrożony jest karą, której górna granica jest niższa od kary orzeczonej, wymierzoną karę obniża się do górnej granicy ustawowego zagrożenia przewidzianego za taki czyn w nowej ustawie.

§ 3. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty wyrokiem nie jest już zagrożony karą pozbawienia wolności, wymierzoną karę pozbawienia wolności podlegającą wykonaniu zamienia się na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, przyjmując że jeden miesiąc pozbawienia wolności równa się 60 stawkom dziennym grzywny albo 2 miesiącom ograniczenia wolności.

§ 4. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty wyrokiem nie jest już zabroniony pod groźbą kary, skazanie ulega zatarciu z mocy prawa.]

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawiam w jaki magiczny sposob ma byc to zrealizowane technicznie? Telewizja to rozumiem - 5 stacji na krzyz to da sie kontrolowac, radio i prasa tez.

 

No, ale Internet to dostawcow tresci sa setki milionow osob, siec fizycznie jest rozproszona, a kazdy jej kawalek jest inny. Moim zdaniem znow kaza ISP costam logowac, a w praktyce wyjdzie wielkie gowno. Swiadomosc i umiejetnosci policji sa zalosne w tym temacie. Conajmniej kilkanascie razy byly naruszenia prawa w mojej sieci i o ile mi wiadomo na podstawie logow nic nie zostalo dociagniete do konca. Poprostu powstaje mnostwo problemow technicznych jak chociazby synchronizacja czasu na serwerach czy ilosc polaczen na sekunde.

 

Teoria teoria, a jaka bedzie praktyka to sie okaze. U nas w kraju burdel akurat dziala w dwie strony, ze sie tak wyraze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×