Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
konar

Jaki router do domu jednorodzinnego?

Polecane posty

Witam. Potrzebuję zbudować sieć bezprzewodową w domu jednorodzinnym (2 piętra, dom ~180m/kw + taras), moje wymagania są takie aby w całym domu jak i na tarasie był dobry sygnał(czyli dobra antena?), jaki sprzęt do tego polecicie? Jeszcze nie wiem jak będzie doprowadzony internet do budynku, ale załóżmy, że mamy router > Rj45 > i co dalej wpiąć? smile.png Nie oczekuję jakiś budżetowych rozwiązań za 80zł, ale czegoś w granicy rozsądku, powiedzmy do 300-400zł. Nie obrażę się gdyby urządzenie posiadało jakieś dodatkowe umilacze życia typu możliwość podłączenia dysku i udostępnienia plików w sieci (lan) itp.

 

[ konar ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Urządzenie za 300-400zł raczej nie załapie całego domu. Możesz kombinować z czymś dwuantenowym, postawić to przy schodach i skierować "w górę i w dół", ale czy to będzie aż tak dobrze działało...

 

Nie rozumiem ciut tego pytania co wpiąć... przecież oni (usługdawca?) chyba puszkę Ci jakąś zamontują, czy coś? A potem no kablem do routera i po antence...

 

Tylko jaki to komfort? Mieć dom i nie puścić sobie kabli, przynajmniej do 2-3 pokojów. No i raczej pograć w FPSy po sieci nie za bardzo da radę, heh. Acha, bo co to znaczy dobry sygnał? Dobry, że jest, czy dobry przepustowością, czy dobry pingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź coś solidnego z możliwością zmiany anten. Polecam ten model: http://allegro.pl/salon-tp-link-tl-wr1043nd-300mbps-n-1gbit-usb-wawa-i2007757324.html

Do tego mocniejsza antena, np taka: http://allegro.pl/tp-link-antena-dokolna-8dbi-postawka-magnetyczna-i1996714358.html

I masz elegancki komplet zapewniający genialny zasięg. Sprawdzone, przetestowane, pewne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie :) Widze, że przewija sie TP-LINK, nie warto inwestować w jakieś Linksysy itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linksysa polecałbym Ci jeszcze 3-4 lata temu, sam mam kilkuletni router z ADSLem tej marki i działa rewelacyjnie, ale ich nowsze modele są droższe od Tp-Linków, a nie dają w zamian niczego, co uzasadniałoby wyższy koszt, poza nalepką "Linksys by Cisco". No i napotkałem kilka dziwnych problemów z ich oprogramowaniem w paru nowszych modelach. D-Linki i reszta sprzętu w tym przedziale cenowym to w ogóle nieporozumienie. Pozostaje w sumie tylko Tp-Link, który produkuje bardzo solidny sprzęt za rozsądną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niestety złe doświadczenia w domu 2p i wifi. Jak ma być dobrze to router + 1-2 access pointy. Zależy w jakiej technologii ściany i stropy. Szkoda że nie miałeś kogoś życzliwego i nie wspomniał Ci o kilku skrętkach przynajmniej w strategiczne części domu. Ja po kilku latach zmian producentów obecnie jestem przy Zyxelu i go chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też słyszałem dużo o przereklamowaniu Linksysa.

ABRH- racja. Ja w ogóle robię tak - gdy mam gdzieś doradzić co postawić i nie jestem pewien - że biorę swój prosty Netgear jednoantenkowy i badam co i jak.

 

konar jakiegoś znajomka poproś z routerem wifi, pobiegajcie w środku domu z laptopem, pobadaj gdzie mogą być problemy, jak przebija przez ściany/podłogę itd. IMO mocny, porządny, dwuantenowy (moooże i w 300-400zł) powinien dać radę, jeśli dobrze ustawisz i nie będziesz spodziewał się super mocy w ogródku, heh.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam TP-LINK TD-W8901G i powiem ci że sam jestem zdziwiony jego działaniem.

 

Jest u mnie na biurku na 1 piętrze pod ścianą - 4 m od okna, z tego 3 kable wyprowadzone do innych pokoi na tym samym pietrze.

Nie wiem co ta antenka ma w sobie , ale na całym piętrze łapie zasięg, nawet przez 2 ściany i korytarz.

Na parterze na balkonie tez nie narzekam, bo około 50 % łapie.

Na podwórku jak stane ok 20m od domu to udaje się też coś złapać - tyle że wiadomo w otwartej przestrzeni.

Kupiłem te cudo za ~100 zł i jestem zadowolony, bo czego więcej oczekiwac za taką cene

 

Planuje kupić 2 i wpiąć go do kostki na parterze, by cały dom był w zasięgu - przyda się szczególnie po zakupie laptopa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasięgu piszemy jaki on jest ale bez podawania kategorii bo inaczej będzie dla n+ a inaczej dla b :) Marek607 z takim zasięgiem działa ci w g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasięgu piszemy jaki on jest ale bez podawania kategorii bo inaczej będzie dla n+ a inaczej dla b smile.png Marek607 z takim zasięgiem działa ci w g?

No ja mam router za 150zł(?) b+g. Stoi sobie na strychu zasięg mam na 300m2 domu (no nie liczę strychu tylko parter i piętro), do tego spokojnie siedzę sobie z laptopem w ogródku. Jest tylko mały haczyk, dom budowany w technologii szkieletowej.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil: nikt nie twierdzi (a już z pewnością nie ja), że Linksys nie potrafi zrobić dobrego routera, mówimy tu o dobrych routerach w cenie do 400 zł, bo o takie pytał konar. A tutaj niestety nowe modele Linksysa spisują się średnio w porównaniu z Tp-Linkami, głównie chodzi o problemy ze stabilnością pracy. Mój stary WAG200G kupiony 3 czy 4 lata temu za ok. 200 złotych pracuje lepiej niż nowsze modele w cenie 300-400 zł. Może nie ma N-ki, ale przynajmniej nie muszę go resetować co jakiś czas - od kiedy go kupiłem pracuje 24/7 i nie musiałem go resetować ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No u mnie w domu sprzed 20 lat stoi TPLINK mam zasięg na piętrze gdzie jest router, piętro niżej, jeszcze piętro niżej i na dworzu (niby 1/3 w telefonie ale nie zrywa) smile.png

 

b+g

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP Link jest dobry jak za swoją cenę, ale czasem ich urządzenia potrafią dziwnie się zachowywać.

Osobiście polecam Netgear oraz Asus, szczególnie modele które obsługują Tomato USB.

Najlepszym rozwiązaniem to byłby Asus RT-N16 (niestety trochę kosztuje), do tego wymiana antenek na takie o większym zysku, ale też nie takie pierwsze lepsze z allegro, bo jak wiadomo antenka antence nierówna :)

Natomiast Linksys na tą chwilę nic szczególnego nie oferuje, sam miałem kiedyś WRT54GL to był wraz z modemem Lucent Cellpipe duecik skała :) Jednak musiałem je sprzedać w związku z nowym łączem (20Mbits) przy którym Linksys już potrafił się krztusić, a co dopiero na dwa razy szybszym co teraz mam. Aktualnie korzystam osobiście z Netgear WNR3500L i go też szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×