Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] unixstorm.org / unixstorm.pl

Polecane posty

Ja po prostu chce w spokoju korzystać z tego za co zapłaciłem a nie co chwile zmieniać, kiedy w końcu firmy zrozumieją że liczy się jakość a nie ilość...

Myślę, że popełniacie wszyscy taki sam błąd - tj. kupujecie hosting w firmach budżetowych z nastawieniem, że będzie działał jak hosting klasy biznesowej.

Sam korzystam z wielu firm budżetowych (do unixstorm również się przymierzam), ale tylko do stron typu zaplecze/hobby. Poważne projekty stawiam w firmach wyspecjalizowanych w tego typu rzeczach. Fakt trzeba zapłacić za podstawowy hosting te 300zł/rok czy +200zł/miesiąc za vps'a, ale dzięki temu mam spokój, o którym piszesz i nie muszę przenosić się z zabawkami co roku.

 

To, że firma jest polecana tutaj na forum nic nie znaczy. 90% osób na forum to osoby bardzo młode, które mają swoje potrzeby - ma być tanio/dużo. Z tego co się zorientowałem to firma polecana na forum, to firma z relatywnie niską ceną (choć nie dumpingową), zapewniająca w miarę przyzwoite usługi (zazwyczaj brak sla, ale większe awarie pojawiają się co najwyżej raz na kilka miesięcy), support odpowiada w przewidywalnym terminie (w sensie jest coś takiego jak support, bo w wielu budżetowych firmach nie ma). Jednym słowem ktoś oferujący dobrą jakość w dobrej cenie.

 

Jeśli jednak oczekujesz czegoś "pro" to firmy te są mało obecne na forum, bo nie ma tu ich segmentu docelowego, czyli klienta biznesowego, który woli dopłacić te 100zł i mieć ten komfort, że nie musi sprawdzać co godzinę czy jego strona/poczta działa.

 

PS. Nie twierdzę, że Unixstorm to zła firma - w swojej klasie cenowej (bazując po opiniach) jest to dobry wybór.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należałoby się zastanowić nad kryterium "firmy wyspecjalizowanej" :) Support w Unixstorm wg mnie jest o wiele lepszy niż w Nazwa.pl, nie mówiąc o mniejszych firmach hostingowych. Będąc rok w unixstorm spokojnie mogę polecić. Ostatnio są problemy ponoć z atakami DDoS, ale w mediach dziś jest to głośny temat. Mimo wszystko zamierzam poszerzyć usługi w Unixstorm, ale wybór należy do każdego.

Oczywiście szanują Twoją opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Znowu jakieś krótkie i minimalne problemy od 18:38 do 19:50 smile.png

 

24/01/2012 19:34 == 24 ms

24/01/2012 19:35 == 18 ms

24/01/2012 19:36 == 19 ms

24/01/2012 19:37 == 18 ms

24/01/2012 19:38 == 0 ms

24/01/2012 19:39 == 0 ms

24/01/2012 19:40 == 0 ms

24/01/2012 19:41 == 193 ms

24/01/2012 19:42 == 0 ms

24/01/2012 19:43 == 0 ms

24/01/2012 19:44 == 0 ms

24/01/2012 19:45 == 205 ms

24/01/2012 19:46 == 0 ms

24/01/2012 19:47 == 45 ms

24/01/2012 19:48 == 0 ms

24/01/2012 19:49 == 66 ms

24/01/2012 19:50 == 19 ms

24/01/2012 19:51 == 20 ms

24/01/2012 19:52 == 48 ms

24/01/2012 19:53 == 38 ms

24/01/2012 19:54 == 66 ms

24/01/2012 19:55 == 26 ms

edit: 0ms oznacza brak odpowiedzi :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt trzeba zapłacić za podstawowy hosting te 300zł/rok czy +200zł/miesiąc za vps'a, ale dzięki temu mam spokój, o którym piszesz i nie muszę przenosić się z zabawkami co roku.

 

Wcześniej miałem na prohoscie - 200zł/rok i przy forum phpbb2 by przemo + jakaś drobnica trzeba było dokupować punkty CPU. Różnie to bywa kwota/rok nie oznacza, że będzie wszystko ok.

 

Kamikadze, miałem to samo.

Wczoraj solidarni przeciwko ACTA mieli swoje strony wyłączyć między 19-20. Pewnie znowu jakieś ddosy były na unixstorm.

 

Jakiś polityk ma u was hosting? biggrin.png

Edytowano przez Odin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należałoby się zastanowić nad kryterium "firmy wyspecjalizowanej" smile.png Support w Unixstorm wg mnie jest o wiele lepszy niż w Nazwa.pl, nie mówiąc o mniejszych firmach hostingowych. Będąc rok w unixstorm spokojnie mogę polecić. Ostatnio są problemy ponoć z atakami DDoS, ale w mediach dziś jest to głośny temat. Mimo wszystko zamierzam poszerzyć usługi w Unixstorm, ale wybór należy do każdego.

Oczywiście szanują Twoją opinie smile.png

Ale support to nie wszystko - liczy się jeszcze jakość sprzętu. Niska cena nie bierze się znikąd. Droższa firma może sobie pozwolić np. na:

- stosowanie lepszej jakości sprzętu/częstszą jego wymianę (np. na zasadzie - dysk średnio wytrzymuje 3 lata, to wymieniamy go po 3 latach na nowy "na zapas").

- kolokowanie się w lepszych DC

- mniejsza ilość klientów przypada na admina więc jest on w stanie lepiej dbać o podległe mu maszyny

- mogą stosować mniejszy overselling dzięki czemu jest większy zapas zasobów i nie zdarzają się "zmulenia"

itd.

 

Nazwa to dla mnie nie jest synonim hostingu biznesowego tylko masowego do tego jeszcze w strasznie zawyżonej cenie. Obecnie myślę tu bardziej o firmach typu kei.pl (współdzielony) i iq.pl(vps), z których korzystam do "poważnych" zastosowań. Na tych hostingach nigdy mi nie muli, dostępność mam praktycznie 100%, dobry support itd.

 

Szanuję pracę jaką wkładają w swoją firmę takie marki jak unixstorm bo oferują dobrą jakość za małe pieniądze, ale niestety ekonomii nie da się oszukać i okresowo w takich hostingach będą się pojawiać problemy.

 

Głównie chodzi mi o to, że po prostu są różne segmenty usług i marka polecana w danym segmencie nie koniecznie musi być idealnym wyborem dla każdego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kei.pl czy iq.pl nie kucnie jak poleci na nich DDoS?

 

Powiem tak - nie ma firm niezawodnych. Fakty są natomiast takie, że w firmach budżetowych ataki zdarzają się notorycznie (w jednych 2 razy w miesiącu w innych 2-3 razy w roku) - tak przynajmniej tłumaczone są wszelkie awarie. W firmach typu kei/iq nie przypominam sobie sytuacji, aby były jakieś informacje o atakach. Jedyna awaria jaką pamiętam/odczułem miała miejsce w kei kilka lat temu.

 

Nie wiem czym to jest spowodowane - czy ataki są tylko wymówką firm, czy też większe firmy łatwiej sobie z nimi radzą bo mają przygotowaną na to infrastrukturę/ludzi, czy cokolwiek innego - faktem jednak jest, że od tych firm nie dostają informacji w stylu "problem są związane z atakiem" bo tych problemów po prostu tam nie mam.

 

Czym jeszcze różni się dla mnie usługa biznesowa od budżetowej? Przewidywalnością.

Jak ustawiam sobie na swoim vps w iq pingdoma to request do mojej strony prawie zawsze zajmuje x +/- 20% czasu, analizując w skali roku to średnia wypada mi co miesiąc praktycznie taka sama.

W firmie budżetowej (polecanej tu na forum) analogiczna sytuacja wygląda tak, że znacznie więcej jest requestwów trwających znacznie dłużej niż średnia (czyli obrazowo mówiąc z pewnych powodów serwer co jakiś czas muli). Natomiast analizując średnie z miesięcy widać, że czas się wydłuża (czyli prawdopodobnie przybywa obciążenia u sąsiadów co wpływa na moją stronę).

 

Nie mówię, że mam o takie rzeczy do firmy pretensje bo wiem za co płacę i że serwery nie są z gumy. Dlatego właśnie czasami wolę zapłacić więcej (o ile mi się to opłaca).

Obecnie mogę powiedzieć, że 80% swojego dobytku trzymam na serwerach budżetowych, a 20% to strony, dla których wolę wykupić coś na czym wiem, że mogę polegać w 100%. Kiedyś próbowałem podejścia z tanimi i polecanymi na forum firmami i zawsze w perspektywie roku zdarzała się przynajmniej jedna większa awaria i od czasu do czasu okresy gdy serwer zamulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Tomiz

Lepiej byłoby napisać w "host is down", a nie w dyskusjach.

A poza tym sprawdzam serwery od k1 do k9 UnixStorm co 2 minuty i nie mogę potwierdzić Twojego spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

athbus ataki są spowodowane najbardziej rodzajem klientów. Powiedzmy tam gdzie konkurują ze sobą hmm dzieci (serwery gier, tibia, fora z warezami, strony na pograniczu legalnosci itd) ataki są dużo częstsze, tam gdzie stoją tylko strony firm ataki są sporadyczne bo konkurowanie ze sobą polega na czymś innym (powiedzmy że bardziej prawdopodobny jest ddos w formie pozwóch sądowych niż walka na zasoby). Częściej dochodzi do prób włamań do których biznesowo łatwiej się przygotować niż do zapychania łącz.

 

Tomiz, piotrek, podawajcie adresacje przez którą sprawdzacie, sądzę że przez DDOS kolejny odcieli kawałek sieci albo problemem jest routing który zmieniają broniąc się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie ma firm niezawodnych. Fakty są natomiast takie, że w firmach budżetowych ataki zdarzają się notorycznie (w jednych 2 razy w miesiącu w innych 2-3 razy w roku) - tak przynajmniej tłumaczone są wszelkie awarie.

 

Tak jak napisał theONE to nie wina samych firm, ale niestety otoczenia :( to samo obserwujesz w życiu codziennym, samorządy, kraje walczą o to aby kraje sąsiednie były zamorzone, ponieważ tacy sąsiedzi to gwarancja większego spokoju i stabilności. W hostingu mamy to samo klient, który na serwerze stawia sklepy i firmowe strony jest klientem najbardziej porządanym zarówno przez hostersów jak i współużytkowników danego serwera.

 

Dla poważnych projektów (taki którego właściciel tak o nim mówi) i wymagających klientów polecam zawsze serwer dedykowany, niestety w 99,9% przypadków odpowiedź jest taka sama: nie, aż takiej usługi nie potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theOne - o tym aspekcie nie pomyślałem, ale brzmi to dla mnie całkiem logicznie i dodam go do swojej listy "przeciw" serwerom budżetowym dla poważnych zastosowań.

 

@hostiit - dokładnie rozumiem co masz na myśli. Też ostatnio stanąłem przed problemem strony, która nie miała potrzeb na vps, ale renomowane firmy nie chciały jej już hostować na shared i miałem opcję tylko jakiegoś "max konta w budżetowej firmie". Ostatecznie stanęło na vps, który kosztuje za dwa miesiące tyle co porządne konto przez rok, ale z drugiej strony i tak jest to dosłownie promil w kosztach firmy więc nie było sensu się napinać i szukać oszczędności tam, gdzie nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy i usług UnixStorm to moje zdanie jest następujące.

Posiadają bardzo ciekawe cenny jak i usługi lecz wadą jak na moje oko jest niestety CP na dobę sad.png Posiadałem na unixstorm stronę od roku ! i miałem zamiar dalej ją prowadzić lecz pakiet MAX3 mi nie wystarczał który ma 300cp na dobę. (Strona została zawieszona z braku mojej reakcji)

Zdarzały się awarie jak i problemy lecz "Michał Gottlieb" reagował szybko i pomocliwie, dlatego jak na razie spory jak dla mnie atutem firmy UnixStorm jest Szybka Pomoc.

 

Mimo wszystko polecam wam korzystanie z usług UnixStorm.org

Edytowano przez Kodi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery padły... ani konto www, ani reseller nie działają...

 

Jakiś ping, trasa? Tak wgl. jest osobny temat do awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś niedobrego dzieje się na głównej Unixstormu, chodzi mi o grafiki w slajderze i belki pod spodem. Moja dobra rada to zmieńcie grafika bo to co tam teraz zobaczyłem "delikatnie" trąca myszką. Wcześniej strona prezentowała się na napradę dobrym poziomie i zachęcała szatą graficzną (co widać na pozostałych podstronach gdzie nie zostały wprowadzone zmiany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Coś niedobrego dzieje się na głównej Unixstormu, chodzi mi o grafiki w slajderze i belki pod spodem. Moja dobra rada to zmieńcie grafika bo to co tam teraz zobaczyłem "delikatnie" trąca myszką.

Coś w tym jest choć widziałem gorsze. Napisałbym, że grafik popisał się także w sliderze na: http://www.mzone-net.eu/ (co ty na to?) ale zaraz przyjdzie Irek i powie, że to jest atak na konkurencję (co nie jest prawdą) więc już wole nic nie pisać wink.png

 

Na obronę powiem, że czasami wstawia się coś na szybko, gorszej jakości, byle "chwilowo cokolwiek było", a potem, zgodnie z polskim zwyczajem, to co tymczasowe przeżywa sporo czasu wink.png wiem po sobie wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zaraz przyjdzie Irek i powie, że to jest atak na konkurencję

Nie dlaczego?

 

A kto Ci powiedział, że to robił grafik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona unixstorm.org, oraz strony postawione na tym hostingu nie działają. Coś ostatnio często zdażają się im takie przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona unixstorm.org, oraz strony postawione na tym hostingu nie działają. Coś ostatnio często zdażają się im takie przerwy.

mi tam działa ich strona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale niestey jest to frustrujące jeśli akurat nie działa kiedy pracuje się na stronach / ftp, tak dzisiaj trafiłem na ten down

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie dziwi to transfer niby na 118 użytkowników zużyłem 18 gb transferu więc dokupiłem dodatkowe 10 gb ale jednak znowu przekroczyłem tego samego miesiąca ... dodam też że zainstalowałem z 10 modyfikacji na ip board , ale to nie powinno przekroczyć aż dodatkowe 10 gb ,a w miesiącu ponad 28 gb więc mi "tu śmierdzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×