Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] unixstorm.org / unixstorm.pl

Polecane posty

Po pierwsze błąd w temacie dyskusje. Powinno być .org zamiast .pl . Ale ja tutaj nie w tej sprawie :)

Czy ktoś ma i może pokazać jakieś statystyki z monitoringu uptime serwerów tej firmy? Może ktoś posiada w tej firmie konto i korzysta z jakiegoś płatnego monitora serwerów, bo te bezpłatne monitorują co 30 minut, a nie co minutę i nie są rzetelne w sprawdzaniu na jakim poziomie uptime się utrzymują serwery w tej firmie. Koniec roku jest to może ktoś pokaże ostatni miesiąc albo może cały rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maniks, jak nie będzie nikt miał to za darmo co minutę masz na pingdom.com

 

Dla ścisłości co 5 minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości co minutę też można ustawić ;-)

 

Fakt... Pomyliłem się. Wydawało mi się, że dawniej było dostępne najmniej 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fakt... Pomyliłem się. Wydawało mi się, że dawniej było dostępne najmniej 5 minut.

Od grudnia 2010 mam na minutę ustawione :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma i może pokazać jakieś statystyki z monitoringu uptime serwerów tej firmy? Może ktoś posiada w tej firmie konto i korzysta z jakiegoś płatnego monitora serwerów, bo te bezpłatne monitorują co 30 minut, a nie co minutę i nie są rzetelne w sprawdzaniu na jakim poziomie uptime się utrzymują serwery w tej firmie. Koniec roku jest to może ktoś pokaże ostatni miesiąc albo może cały rok smile.png

 

U mnie co 5 minut: www.uptime.konarski.eu

Edytowano przez konar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany pakietem "Biznes-1" ale mam pytanie odnośnie punktów CP, w tym pakiecie limit to 120CP/dobę jak to się ma do innej firmy (w tym momencie nie chce podawać nazwy), w której limit to 93 punkty CPU na miesiąc, jest informacja że 3% czasu procesora na 24godziny (93 pkt miesięcznie)?

 

Jak przeliczać te punkty CPU? Czytając to można dojść do wniosku że skoro unixstorm daje 120 punktów na dobę to jest lepsze niż ta która daje 93 punkty na miesiąc, ale wątpię żeby te wartości się miały tak do siebie.

 

Wprost, czy w tym przypadku unixstorm jest lepszy od tej drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany pakietem "Biznes-1" ale mam pytanie odnośnie punktów CP, w tym pakiecie limit to 120CP/dobę jak to się ma do innej firmy (w tym momencie nie chce podawać nazwy), w której limit to 93 punkty CPU na miesiąc, jest informacja że 3% czasu procesora na 24godziny (93 pkt miesięcznie)?

 

Jak przeliczać te punkty CPU? Czytając to można dojść do wniosku że skoro unixstorm daje 120 punktów na dobę to jest lepsze niż ta która daje 93 punkty na miesiąc, ale wątpię żeby te wartości się miały tak do siebie.

 

Wprost, czy w tym przypadku unixstorm jest lepszy od tej drugiej?

 

też jestem ciekawy jak to się ma do hostingów które mają limity procentowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unixstorm leży od 15min, nie działają moje strony jak i główna Unixstormu.

 

EDIT

Już śmiga, przerwa trwała 15min.

Edytowano przez konar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z unixstorma przez blisko rok zostałbym z pewnością dłużej gdyby nie limit transferu. Nie miałem żadnych zastrzeżeń co do jakości usług (mowa tu o koncie shared), znajomy, który miał konto na innej maszynie narzekał na krótkie pady, które były w godzinach nocnych. Jeden niuans był taki, że pewnego dnia zniknęło mi większośc backupów (po prostu nie usuwałem starych) z wyjątkiem najmłodszego, ja ich nie usuwałem ; ) Na plus napewno zaliczyłbym fakt, że się notorycznie spóźniałem z opłatami (spóźnienia rzędu 1-2 dni) i rzadko wyłączali usługę ; ) Raz nawet nie opłacałem konta przez blisko dwa tygodnie i nie usunęli konta ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:

 

Tracing the route to 91.227.122.4:

 

traceroute to 91.227.122.4 (91.227.122.4), 30 hops max, 60 byte packets

2 217.153.235.185 (217.153.235.185) 1.012 ms 0.985 ms 0.975 ms

3 157.25.248.57 (157.25.248.57) 1.192 ms 1.189 ms 1.182 ms

4 taro-dbp2-so-0-0-0-0.net.ipartners.pl (157.25.4.246) 2.968 ms 2.979 ms 3.031 ms

5 157.25.248.70 (157.25.248.70) 0.880 ms 0.895 ms 0.890 ms

6 TKPSA.plix.pl (195.182.218.29) 5.897 ms 5.864 ms 5.871 ms

7 kat-jor-r1.3s.pl (85.14.102.77) 5.875 ms 5.832 ms 5.832 ms

8 unix-storm-r.3s.pl (85.14.85.238) 2007.734 ms * *

9 * * *

...

14 unix-storm-r.3s.pl (85.14.85.238) 2474.374 ms !H * *

 

PING 91.227.122.4 (91.227.122.4) 56(84) bytes of data.

From 85.14.85.238 icmp_seq=6 Destination Host Unreachable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś kontakt do Nich?

 

BOK

ul. Muzyczna 10

59-400 Jawor

tel. 76 729-36-43 (pn-pt, godz. 9-17)

kom. 605 764 660 (tylko w sprawach awaryjnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nam padło wszystko: hosting, reseller i VPSy,

zapowiadali na jutro jakieś prace, a tu wtopa dzisiaj.

 

Niestety sytuacja powtarza się od kilku miesięcy i to coraz częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to już kolejny pad Unixstorm'a w styczniu. Nie wiem, czy to ja mam takie "szczęście" czy to taki standard, że hosting muszę zmieniać mniej więcej co pół roku? A przeważnie korzystam z usług firm mających dobre opinie na WHT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wariuje już od jakiejś godziny :/

 

Dużo czytałem różnych opinii, żeby po prostu wybrać hosting, zapłacić i korzystać w spokoju. Dopiero co wykupiłem, mam nadziej że się wezmą w garść!

 

Ja po prostu chce w spokoju korzystać z tego za co zapłaciłem a nie co chwile zmieniać, kiedy w końcu firmy zrozumieją że liczy się jakość a nie ilość...

Edytowano przez Odin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tym momencie znowu są jakieś problemy z serwerem :( Czyżby nieciekawe (awaryjne) rozpoczęcie roku?

Żadna moja strona się nie wczytuje, oraz strona unixstorm.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że w godz. 23:00-23:45 wystąpiły problemy z łącznością do wszystkich naszych serwerów.

Problemy wynikały po raz kolejny z celowego i dużego ataku DDoS na nasze łącza, co niestety doprowadziło do sporych utrudnień w dostępie do naszych serwerów.

 

Pragniemy poinformować, że nie była to ani awaria, ani też żaden problem związany z wcześniej zapowiadanymi pracami technicznymi i na powstałe problemy nie mieliśmy żadnego wpływu.

 

Na chwilę obecną wszystkie usługi powinny już działać poprawnie.

 

Jednocześnie informujemy, że sytuacja na łączach jest przez nas cały czas monitorowana i pracujemy nad usunięciem każdej tego typu "usterki" tak szybko, jak to jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×