Skocz do zawartości

Polecane posty

Dla porównania serwery dedykowane PL OVH,

 

raz wyszedł taki wynik:

Download: 918.12 Mbit/s
Upload: 813.93 Mbit/s
ale przeważnie wygląda to tak:
Download: 472.18 Mbit/s
Upload: 220.07 Mbit/s
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP failover działa na razie tylko w ramach DC w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie posty mnie denerwują najbardziej. Co to za głupie tłumaczenie? Płace mało, ale mam prawo dostać to za co mam zapłacone. Nie ważne czy jest to mało czy dużo. Przecież nikt nikomu nie broni sprzedawać tego drożej. Na stronie w ofercie jest napisane 100Mbps to ma prawo tego wymagać i nie ważne ile za to płaci.

 

Myślę dokładnie tak samo. Często na tym forum są wypowiedzi typu za mało płacisz aby czegokolwiek wymagać. Nawet w odniesieniu do serwerów dedykowanych różnych firm. Czy niska cena usługi to powód aby w firma w swojej ofercie pisała parametry z kosmosu których nie ma zamiaru dotrzymać? Wydaje mi się, że jeżeli usługodawca oferuje klientowi usługę o podanych parametrach to klient ma prawo wymagać ich dotrzymania.

 

To tak ogółem względem podejścia użytkowników forum.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

A takie posty mnie denerwują najbardziej. Co to za głupie tłumaczenie? Płace mało, ale mam prawo dostać to za co mam zapłacone. Nie ważne czy jest to mało czy dużo. Przecież nikt nikomu nie broni sprzedawać tego drożej. Na stronie w ofercie jest napisane 100Mbps to ma prawo tego wymagać i nie ważne ile za to płaci.

 

Nie przejmuj się takimi ludźmi, to jest osoba lubiąca analny wykonywany przez osobników męskich bo lubi być rąbany w tyłek całe życie przez innych i już się z tym pogodził.

 

 

Jeżeli chodzi o VPS w OVH no to z tymi łączami to jest szczerze huśtawka, postawiłem sobie tam synchronizację plików, przez 4 dni było świetnie po 70 Mb/s a potem spadek przez ileś godzin na 20 Mb/s odczułem to od razu jak synchronizowałem nowy projekt ze zdjęciami, raz działa normalnie a raz jak by wąskie gardło. ( w tym momencie moją łącze do innych miejsc wyrabiało normalnie 100 Mb/s oprócz gdańska bo z tym to mam zawsze problemy )

 

Ja pracuję korzystając z edycji projektów bezpośrednio z serwerów po sshfs i wrzuciłem sobie ten sam projekt na trzy serwery VPS które posiadamy ( hitme, webh, ovh ) i przy pracy zdalnej ważne jest łącze jak i limity to powiem wam że aktualnie na webh pracuje mi się najlepiej, pliki są prawie natychmiastowo synchronizowane i porównywane, na ovh też jest bardzo dobrze ale nie raz już zaczyna zwisać możliwe że to wina najniższego pakietu, aktualnie mam wrażenie że to łącze z gdańska jest najgorsze ( też obsługuje serwer dedykowany byłego szefa w nephaxie od paru miesięcy, i też jest ten sam efekt jak by częste zwolnienie ).

 

Testowane na trzech łączach z Wrocławia, ten sam wynik i stwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest prawda, najwięcej płaczą ci, co najmniej płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Jedna jest prawda, najwięcej płaczą ci, co najmniej płacą.

 

Dobra mam nadzieje że kupisz tanią lodówkę i będzie ci mrozić co trzeci dzień a sprzedawca i producent ci powie że tanio kupiłeś więc czego się spodziewasz.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porownywac lodowke do hostingu lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porownywac lodowke do hostingu lol

 

W sensie, że na parametrach hostingu można kantować a na lodówki to nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kantują ci co oferują niskie kwoty, przy hostingu oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kantują ci co oferują niskie kwoty, przy hostingu oczywiscie.

 

Z ofertami z allegro tak samo było czy hostingami bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z ofertami z allegro tak samo było czy hostingami bez limitu.

 

Sugerujecie, że OVH kantuje? Bo ja rozumiem, że są beznadziejne firmy w które nie warto wchodzić. I chyba to rozumieją wszyscy Ci którzy wybrali OVH. Dlatego właśnie wybrali OVH: bo to solidna firma która nie kantuje. Zaoferowała takie, a nie inne parametry, za cenę którą sama ustaliła. I teraz należy oczekiwać, że te parametry będą spełnione.

 

Wcale mnie nie dziwi, że ludzie oczekują, że dostaną to za co zapłacili. I nie dziwi mnie oburzenie, że są traktowani jak płatni beta testerzy. Nie dziwiłoby mnie nawet gdyby chodziło o gorszą firmę niż OVH.

 

PS. Nie mam żadnej usługi na OVH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może i nie kantuje, ale się prawdopodobnie przeliczyła z zainteresowaniem i kombinują nad rozwinięciem łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyki 6 miesięcy reanimowali zanim parametry zrównały się z ofertą mniej więcej. Teraz odpalili VPSy i jest to samo. Tak duża firma nie ma w założeniu oszukiwania klientów celowego ale błędy organizacyjne, złe założenie, niekompetencja itd. sprawiają że oferta sobie a rzeczywistość sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa musi się zgadzać - zapewne potknęli się z terminami i teraz muszą to nadrobić. Budowa DC to nie jest koszt kilku tysiaków, to jest sztab ludzi, którym trzeba zapłacić, opłaty które trzeba ponieść i od cholery problemów, które trzeba rozwiązać. Osobiście również uwazam, że nie ma w tym nic dobrego i takie zachowania trzeba tępić, ale z drugiej strony każda osoba, która wiedziała co tutaj się dzieje i kupiła pomimo tego jest niejako sama sobie winna.

 

Jak chcecie mieć parametry takie jak w ofercie to bierzecie dedyka w lokalizacji innej niż PL - i wtedy dostaniecie to co jest w ofercie. Czym szybciej wszyscy zrozumieją, że DC w warszawie jeszcze przez pół roku nie będzie działać tak jak trzeba, tym lepiej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie DC trzeba traktować jako nową firmę, a te zwykle potrzebują kilku miesięcy na dotarcie. Ja bym się tak ogólnie nie spinał - ovh jest dość specyficzną firmą i chyba każdy na tym forum powinien o tym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

 

Jak chcecie mieć parametry takie jak w ofercie to bierzecie dedyka w lokalizacji innej niż PL - i wtedy dostaniecie to co jest w ofercie. Czym szybciej wszyscy zrozumieją, że DC w warszawie jeszcze przez pół roku nie będzie działać tak jak trzeba, tym lepiej.

Akurat tutaj masz już trochę nieaktualne informacje.... dedyki w PL działają bardzo dobrze (co prawda od dwóch miesięcy ale już wszystko gra jak należy), aktualnie nie ma z nimi żadnych problemów - łącze bez problemu 250mbps (w praktyce nawet 500), antyddos, backupy, dodatkowe ip - wszystko działa - powstały już nawet pierwsze hostingi na tych dedykach jak np: sohost.pl

 

VPS'y za dwa / trzy miesiące też będą działały tak jak należy.

Aktualnie jedynie możecie liczyć ,że jak napiszcie do OVH może dadzą wam jakiś darmowy miesiąc ( miesiące ) - w zamian ,że oferta nie jest zgodna z specyfikacją....tak było w przypadku dedyków.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laserpc

Imo coś się ruszyło w DC waw

5a7cb067be791ed28a19a11ee00ef63d.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę to co pisze Rafiki - serwery dedykowane działają prawidłowo,

uptime po 3 miesiące, zero przerw, zero problemów,

test:

 

Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from OVH (137.74.0.x)...
Retrieving speedtest.net server list...
Selecting best server based on ping...
Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [2.05 km]: 1.539 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 927.66 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 798.32 Mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na vps jest sufit

 

task jeszcze nie ruszony

http://travaux.ovh.net/?do=details&id=24648

 

wget -O /dev/null http://ftp.atman.pl/test256mb.dat
--2017-05-24 11:39:32-- http://ftp.atman.pl/test256mb.dat
Resolving ftp.atman.pl (ftp.atman.pl)... 217.17.34.142, 2001:1a68::d911:228e
Connecting to ftp.atman.pl (ftp.atman.pl)|217.17.34.142|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 268435456 (256M)
Saving to: '/dev/null'

/dev/null 100%[=================================================================================>] 256.00M 11.8MB/s in 22s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

 

Potwierdzę to co pisze Rafiki - serwery dedykowane działają prawidłowo,

uptime po 3 miesiące, zero przerw, zero problemów,

test:

 

Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from OVH (137.74.0.x)...
Retrieving speedtest.net server list...
Selecting best server based on ping...
Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [2.05 km]: 1.539 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 927.66 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 798.32 Mbit/s

 

 

Jak to jest że macie drożej niż samo ovh które jest na kvm a wy na openvz ? ;-), tak pytam z ciekawości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Jak to jest że macie drożej niż samo ovh które jest na kvm a wy na openvz ? ;-), tak pytam z ciekawości .

 

Każda firma ma swój cennik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to jest że macie drożej niż samo ovh które jest na kvm a wy na openvz ? ;-), tak pytam z ciekawości .

 

Trochę offtopic więc ograniczę się do jednego posta na ten temat, jak chcesz pogadać odezwij się na PW :-)

 

OVH sprzedaje nam swoje serwery z marżą aby na nich zarobić - więc koszt już nie jest taki sam (per serwer - bo ogólnie kosztów to mają na pewno więcej :P ), nie upychamy na jeden dedyk ile wlezie (jako że wolę spać spokojnie to zgaduję że moi klienci również ;-) ), dochodzą jeszcze inne koszty typowe dla tej działalności typu licencje, admini, maszyny backupowe ale to wiadomo ;-)

tak jak napisał Kamikadze - każda firma ma swój cennik, każdy po swojemu sobie kalkuluje, najważniejsze to przeliczyć tak aby biznes funkcjonował a klienci byli zadowoleni :-)

 

widać po poście MateuszCODE że OVH powoli rozwiązuje problemy z przepustowością VPSów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×